The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2009 во 20:17

Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2009 во 20:21

Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2009 во 22:34

Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2009 во 05:41
Да де забава...от ко ќе тепа некој ќе прајме забава...пишете нешто пред натпревар, за кого навивате да ве видам голема%20насмевка

Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2010 во 19:14
Англиската фудбалска федерација најави одложување на викенд натпреварите во Премиер Лигата

Лондон, 7 јануари (МИА) - Лошите временски услови и изобилството на снежни врнежи кои деновиве ја погодија Велика Британија, ги принудија челниците на Англиската фудбалска федерација да размислуваат за можно одложување на натпреварите од 21-то коло.

- Имајќи в предвид дека синоптичарите најавуваат лоши временски услови и за претстојниот викенд, постои голема веројатност, натпреварите закажани за в сабота и недела во Премиер лигата да бидат одложени, се вели во денешното соопштение од федерацијата.

Одложувања имаше и изминативе два дена. Вчера требаше да се одигра натпреварот меѓу Арсенал и Болтон, односно Лига куп средбата меѓу градските ривали Манчестер Сити и Јунајтед. Истата судбина ја имаше и ден пред тоа Куп средбата меѓу Блекбурн и Астон Вила.

Најавата беше од вчера а денес веќе се одложени натпреварите
Ливерпул - Тотенхем
Барнли - Стоук
Фулам - Портсмут
Снаделрелн - Болтон

Додека од пониските лиги за сега се одложени околу 30 меча.

Исто така има многу одложувања во Шкотските првенства.
Ова за голема жал на обложувачите голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2010 во 17:06

Поени: 2522
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bingo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2010 во 17:20
јас би играл на манчестер
Кон врв
ПРАВДОЉУБЕЦ

Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2010 во 14:10
Знае некој дали ќе се дава фудбал на некоја од телевизиите оваа година?

Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2010 во 21:40

Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2010 во 23:41
Originally posted by fiks fiks напиша:

Се шпекулира дека од идниот викенд веќе ке има пренос а во весник читав дека нема да откупуваат права .... Изгледа оваа година премиер лига "ќе гледаме" на телетекст а тешко дека и на сателитска ке се најде канал за гледање ...

Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2010 во 23:57
затоа ќе си преминете на Bundesligaхи,%20хи...
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.

Сениор

Втор феноменален чекор на Челзи во првенството голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкада

Кон врв
Сениор
Сениор

Повторно шест гола на натпревар во Премиерлигата

Во рамките на второто коло во Премиерлигата на Англија фудбалерите на Њукасл ја совладаа Астон Вила со 6:0. Троен стрелец беше Керол, два гола постигна Нолан, а еднаш мрежата на Вила ја погоди Бартон.
Овој натпревар е трет во ова коло кој заврши со резултат 6:0, вчера шест гола во мрежите на своите противници им испорачаа Арсенал и Челзи.
Домашната екипа доминираше во текот на целиот натппревар, гостите за 90 минути упатија само еден директен удар кон голот на Њукасл.
Натпреварот добро започна за Астон Вила, гостите во деветтата минута добија пенал, но ударот на Карју заврши над голот.
Само три минути подоцна Бартон го отвори резултатот. До крајот на првото полувреме домаќинот постигна уште два гола, стрелци беа Нолан во 32 и Керол во 34 минута. Керол својот втор гол го постигна во 67 минута, на 5:0 зголеми Нолан по додавањето на Амеоби во 87 минута, хет-трикот, Керол го комплетира во 93 минута, поставувајќи ги конечните 6:0