IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Фудбал
  Активни теми Активни теми RSS - Англиска Премиер лига
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Англиска Премиер лига

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 9101112>
Автор
Порака
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2012 во 16:00
Робин ван Перси играч на сезоната
 
За најдобар млад играч е прогласен десниот бек на Тотенхем, Кајл Вокер
 
 
Робин ван Перси, капитенот на Арсенал ја доби овогодинешната награда играч на сезоната. Асоцијацијата на професионални фудбалери на Англија одлулчи оваа сезона титулатада му ја додели на Холанѓанецот кој е водечки стрелец со 27 постигнати голови. Перци е третиот Холанѓанец кој ја освојува оваа награда наречена ПФА, а во конкуренција сезонава влегоа Вејн Руни, Давид Силва, Џо Харт, Серхио Агуеро и Скот Паркер.

-Ова е специјална награда за мене и уште повеќе вреди кога ми ја доделуваат играчите во лигата. Посебна е затоа што секоја недела играм против различни екипи и секој фудбалер сака да ја освои - изјавил Ван Перси.

За најдобар млад играч е прогласен десниот бек на Тотенхем, Кајл Вокер. Во идеалниот соастав на Премиер лигата доминираат играчите на Манчестер Сити. Според асоцијацијата во идеалниот состав влегуваат: Харт (Манчестер Сити), Вокер (Тотенхем), Колочини (Њукасл), Компани (Манчестер Сити), Бејнс (Евертон), Силва (Манчестер Сити), Паркер (Тотенхем), Јаја Туре (Манчестер Сити), Бејл (Тотенхем), Ван Перси (Арсенал) и Руни (Манчестер Јунајтед

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2012 во 06:11

ЛАНДРУП НОВ ТРЕНЕР НА СВОНСИ

Поранешниот Дански репрезентативец Михаел Ландруп беше назначен како нов менаџер на Свонси. Ландруп потпиша две годишен договор и ќе го замени на функцијата Брендон Роџерс, кој го превзема Ливерпул на почетокот на месецов.


Данецот последен пат како тренер беше на кормилото на Мајорка, но ја напушти минатиот септември. Ова е прва работа за Ландруп како тренер во Англија.

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2012 во 06:13

ВИЛАШ-БОАШ НАЈСЕРИОЗЕН КАНДИДАТ ЗА ТОТЕНХЕМ


Андре Вилаш-Боаш е фаворит за наследник на Хари Реднап на чело на Тотенхем, откри денеска "Sky Sport". Вчера раководството на Тотенхем го отпушти Хари Реднап кој го предводеше тимот четири години.


Одлуката во голема мера беше изненадувачка, со оглед на успешниот период на Реднап на "Вајт Харт Лејн". Сега се очекува претседателот Даниел Леви да назначи нов тренер кој има светска репутација, со што би ја оправдал ваквата своја одлука.


Вилаш-Боаш не успеа на чело на Челси, каде што беше избркан на само 2 месеци пред крајот на сезоната, но пред да се пресели во Лондон, Боаш се сметаше како еден од најуспешните млади тренери пред кого претстои сјана кариера.


"Sky Sport" од свои извори открива дека Боаш бил интересиран за работата во Тотенхем, но официјални преговори сеуште не е започнати.


Други имиња кои се спомнуваа за менаџерска позиција во Тотенхем се Давид Мојс од Евертон и Роберто Мартинез од Виган. Во игра влезе и поранешната ѕвезда на Тотенхем Јирген Клисман

Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7061
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2013 во 22:52
Лекција од Сити за Јунајтед

Фудбалерите на Манчестер Сити славеа во градското дерби со Манчестер Јунајтед со убедливи 4-1 во натпревар од 5. коло во Премиерлигата.

"Граѓаните" поведоа во 16. минута со голот на Агуеро, а во судиското надополнување од првиот дел, Туре го удвои водството.


Домаќините продолжија таму каде што застанаа во првото полувреме, па веќе по две минути игра Агуеро со својот втор гол на натпреварот зголеми на 3-0.

За нов гол не се чекаше долго. Избраниците на Мануел Пелегрини го потврдија дебаклот на Манчестер Сити со голот на Насри во 51. минута.

За срамот да биде помал се погрижи Руни, кој на четири минути пред крајот на натпреварот го постигна почесниот погодок за гостите.


»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7061
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2013 во 17:45
Шок во Британија, Ливерпул добитник на денот

Челси падна на Британија, Сити само бод кај Саутемптон, Јунајтед повторно изгуби дома, Ливерпул ги сруши Чеканите и ги стигна Сините и го превзеде второто место!

Изгледаше дека Сити нема да има никакви проблеми, после неколку обиди од двете страни, акцијата на Коларов заврши со гол на Агуеро кој ја продолжи одличната голгетерска серија, беше тоа негов 11 гол во 10 натпревари. Меѓутоа, домаќинот Саутемптон ја подигна главата, после неколку промашувања на Сити,казната стигна после соло акцијата и голот на Освалдо, 1:1.

На Британија на стартот на мечот Андре Шурле беше во главна улога, после една пропуштена шанса ја извози одбраната на Стоук и го матираше Беговиќ. Стоук не шутнаа кон голот во првото полувреме, но од една гужва Крауч донесе израмнувамње. Тоа ги шокираше играчите на Челси, на стартот на второто полувреме домаќинот поведе, стрелец беше Ајрланд, но Сините ја задржаа концентрацијата и Шурле повторно постигна гол за 2:2.

Сепак, во самиот финиш Мурињо падна, Ајрланд овој пат беше асистент, Асаиди со фантастичен гол го сруши Челси и Чех.

На Енфилд три автогола, Суарез шутираше, Јаскелаинен ја одби топката, но таа се одби од Демел и заврши во мрежата. Црвените ја зголемија предноста кога Џерард изведе слободен удар, во гужвата беа и Сако и Шкртел, голот е препишан на Сако. Шкртел имаше прилично воздбудливо попладне, го совлада и Мињоле, неговиот автогол беше надеж за гостите од Лондон, но Суарес погоди во 80 минута и учествуваше во акцијата после која О'Брајан постигна и трет автогол, за нова победа на Црвените дома и второ место со подобра гол разлика од Челси.

Норич ги однесе бодовите од Бирмингем, Крис Хутон ја задржа работата, мечот во 13 минута го реши Хупер, Холанѓанецот Фер во финишот ја потврди победата на Канаринците додека Кристал Палас направи чекор напред, Џером и Шамак беа стрелци во победата на екипата на Тони Пјулис над безопасниот Кардиф.

Порано нешто Њукалс ја продолжи кризата на Јунајтед со победата на Олд Трафорд.

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2014 во 13:11
Се ми се чини дека „СПЕЦИЈАЛНИОТ“ повторно ќе ја изведе својата магија во премиер лигата. голема насмевка

Синоќа Челзи го победи Ман. Сити на „Етихад“ со голот на Ивановиќ. 
Со тоа се изедначуваат со бројот на бодови ( по 53) но сепак останува на третата позиција пред Ливерпул. 
Арсенал уште останува на првата позиција со 55 бода, но не за долго се надевам  .... голема насмевка
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2014 во 16:45
Вчера сфатив дека Мурињо е три класи подобар тренер од оној Пелегрини...

не е се` до парите...
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2014 во 13:36
Ако денес Арсенал не го победи Ливерпул, според мене ја губи титулата...

Енфилд Роуд, Ливерпул - Арсенал, почеток 13:45

сега одам да го следам натпреварот   
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2014 во 15:00
Сега веќе само ЧУДО може да ги спаси ....голема насмевкаизненадување

53’Ливерпил - Арсенал 5:0

Голови (досега голема насмевка)  1’ Skrtel
                            10’ Skrtel        
                                17' Sterling
                            20' Sturridge
                                 52' Sterling

тајм аутголема насмевка
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2014 во 16:42
Ливерпул - Арсенал конечни 5:1 - мислам дека овој пенал им го поклонија (како почесен гол голема насмевка)
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2014 во 18:08
Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:

Ливерпул - Арсенал конечни 5:1 - мислам дека овој пенал им го поклонија (како почесен гол голема насмевка)
мореее требаше да им отлепат една 8-ка
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2014 во 09:03


Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2014 во 09:06
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2014 во 16:08
И како што мене ми се гледа Челзи и Специјалниот пак ќе застанат на тронот на Премиер лигата ... Човекот навистина е ЛЕГЕНДА, кој што сака нека зборува ... голема насмевка

П.С. Не ми е јасно како можеше Ман.Утд. да го испушти во времето кога им беше потребен а тој беше слободен ... ох


Изменето од Blue Scarlet - 09.Февруари.2014 во 16:09
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 9101112>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.