IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Фудбал
  Активни теми Активни теми RSS - Англиска Премиер лига
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Англиска Премиер лига

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112>
Автор
Порака
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2011 во 20:10

Сити повторно му прават проблеми на Венгер: Сега го сакаат Ван Перси


Манчестер Сити ќе упати понуда од 30 милиони фунти за новиот капитен на Арсенал, Робин ван Перси, тврди „Дејли Меил“.
Според информацијата на изданието понудата ќе биде упатена во Јануари, ако дотогаш Арсенал не успее да го обнови договара на Холанѓанецот.

Голгетерот на „топчиите“ е разочаран од напуштањето на Франсеск Фабрегас (во Барселона), Самир Насри и Гаел Клиши (и двајцата во Манчестер Сити). Кризата на „Емирати“ е сериозна, откако лондончани го запишаа најлошиот старт во последните 58 години, иако вчера успеаја да ја постигнат својата втора победа во Премиер лигата, надигрувајќи го со 3:0 тимот на Болтон.

Два гола за успехот ги постигна токму Ван Перси, кој веќе има 100 погодоци во дресот на Арсенал. Актуелниот договор на играчот истекува во 2013 година.
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2011 во 20:12

Дрогба со одличен кам-бек за Челси при победата над Свонси


Челси се врати на победничките патеки во Премиер лигата откако славеше со убедливи 4-1 над Свонси во натпревар од 6. коло на најквалитетното фудбалско натпреварување на островото.
Резултатот го отвори Фернандо Торес уште во 29. минута, шпанецот искористи нова одлична асистенција од страна на Хуан Мата. А во 36. минута Челси веќе водеше со 2-0, откако овој пат Рамиреш стрелаше по асистенција на КОл.

Кога се изгледаше одлично за домаќините, дојде 38. минута, кога Торес направи исклучително груб прекршок над Марк Гоуар, влегувајќи во старт со двете нозе. Судијата Мајк Дин не размислуваше и веднаш го прати шпанецот во соблекувалната.

Шансата на Свонси да се врати во дуелот дојде во 50. минута кога Нејтан Даер ја погоди пречката на домачините, а потоа Вилијамс одлично шутираше со глава, но Босингва ја извади топката од гол линијата
Во 62. минута Анекја ја погоди пречката на другата страна, а третиот погодок на сметка на домачините дојде во 76. минута, стрелец повторно беше Рамиреш, но овој пат асистенцијата беше од страна на Босингва.

Свонси стигна до почесен погодок во 86. минута кога Вилијамс конечно успеа да ја испрати топката зад грбот на Чех. Во продолженијата, резервистот Дидие Дрогба ги оформи конечните 4:1.

I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2011 во 19:11

Одиграно осмото коло во Премиер лигата


Без победник заврши последниот натпревар од 8.коло во Премиер лигата. На „Сент Џејмс Парк“ во Њукасл истоимената домашна екипа вчеравечер одигра нерешено со Тотенхем 2:2 и заедно со водечкиот тандем од Манчестер и натаму е непоразена екипа во лигата.

На другите два вчерашни натпревари од ова коло постигнати се следниве резултати: Арсенал – Сандерленд 2:1 и ВБА - Вулверхемптон 2:0.

Во саботата играа: Ливерпул - Манчестер Јунајтед 1:1, Манчестер Сити - Астон Вила 4:1, Норич - Свонси 3:1, Квинс Парк Ренџерс - Блекбурн 1:1, Стоук - Фулам 2:0 и Виган - Болтон 1:3.

Табела: Манчестер Сити 22 бода, Манчестер Јунајтед 20, Челзи 19, Њукасл 16, Ливерпул 14, Тотенхем 13,...


I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Alex1970 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alex1970 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2011 во 20:49
ARSNAL go unishti Chelsea na Stamford Bridge
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2011 во 22:17
Originally posted by Alex1970 Alex1970 напиша:

ARSNAL go unishti Chelsea na Stamford Bridge


Баш голема%20насмевка ... Челзи торпедирани во стил кој им одговара на топџиите

Челзи - Арсенал 3-5
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2011 во 22:20

Лесна победа за Тотенхем

Во единствениот неделен натпревар од 10. коло на Премиер лигата, Тотенхем на Вајт Харт Лејн го порази Квинс Парк Ренџерс со 3:1.

Домаќините славеа во "малото лондонско дерби", а по првото полувреме имаа водство од 2:0 благодарение на погодоците на Герет Бејл и Рафаел Ван дер Варт.

КПР намали по еден час игра со првиот гол сезонава на резервистот Ботројд, а конечниот резултат го постави Герет Бејл со својот втор погодок на мечот.

По оваа победа, Тотенхем е петти на табелата со 19 бода, додека КПР е 12-ти.

РЕЗУЛТАТИ:

Евертон - Манчестер Јунајтед 0:1
Чичарито 19'

Челси - Арсенал 3:5
Лампард 14', Тери 45', Мата 80' - Ван Перси 36', 85', 90'+2, Сантос 49', Волкот 55'

Манчестер Сити - Вулверхемптон 3:1
Џеко 52', Коларов 66', Џонсон 90'+1 - Хант 75'(п)

Норич - Блекбурн 3:3
Морисон 53', Џонсон 82', Холт 90'+3 - Хоиле 45', Јакубу 62', Самба 64'

Сандерленд - Астон Вила 2:2
Викам 38', Сесењо 89' - Петров 20', Дан 85'

Свонси - Болтон 3:1
Ален 49', Синклер 57'(п), Грем 90'+3 - Грем 73'(авт)

Виган - Фулам 0:2
Демпси 41', Дембеле 86'

ВБА - Ливерпул 0:2
Адам 9'(п), Керол 45'

Недела, 30. октомври:

Тотенхем - Квинс Парк Ренџерс 3:1
Бејл 20', 72', Ван дер Варт 33' - Ботројд 62'

Понеделник, 31. октомври:
21 часот Стоук - Њукасл

I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2011 во 12:49
 

Бразилецот со италијански пасош е во немилост на тренерот Антонио Конте и за очекување е во зимскиот преоден рок да си замине од Јувентус.

 

Според пишувањето на некои италијански и бразилски медиуми, Амаури речисис сигурно во зимскиот преоден рок ќе го напушти Јувентус, а како прва опција за него се споменува преселбата во Лондон. Имено, интерес за 31-годишниот напаѓач има од страна на тимот на Тотенхем, кој во јануари би можел да ги продаде Џермејн Дефо и Роман Пављученко.

Менаџерот на Амаури, Ернесто Бронцети потврди дека има интерес за неговиот клиент од страна на Спарси, но и од Џенова и Палермо. Сепак, за очекување е играчот да ги одбие понудите од Серие А и да се пресели во Премиерлигата.

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2011 во 09:17

Јунајтед "му дише" во врат на Сити


 Водечките тимови од Манчестер забележаа убедливи победи во синоќешното 17 Премиер лига коло.

 Манчестер Сити го нагости  Стоук, додека тимот на Алекс Фергусон славеше на Крејвен Котиџ. Арсенал го однесе целиот плен од  Бирмингем, а Ливерпул зема само бод од гостувањето кај Виган.


Фудбалерите на Манчестер Сити ги задржаа своите два бода предност пред конкурентот за првото место ривалот Манчестер Јунајтед,

Стоук извојува четири победи во последните натпревари, но налетаа на богаташите од Емирати стадионот.

Агуеро и Џонсон во првата половина му донесоа значителна предност на својот тим, а Агуеро во втората половина се погрижи тоа водство да се зголеми на 3:0.


Јунајтед гостуваше кај Фулам , кој не  успеа да се спротистави на тимон на Сер Алекс. Црвените ѓаволи славеа со 5:0, се беше решено уште  во првата половина, со головите на Велбек, Нани и Гигс. Во второто полувреме им  придружија на листата  Руни и Бербатов.


Победа на гости постигна и  Арсенал, кој го совлада Астон Вила во Бирмингем со 2:1. Натпреварот беше решен во последните моменти кога позајмениот играч од Челзи, Бенајун го постигна победоносниот гол за Арсенал.
Претходно, Ван Перси од пенал го доведе тимот на  Арсен Венгер во водство, а изедначи Олбрајтон во 54 минута. Тоа беше јубилеен 20.000-ти гол во Премиер Лигата.


Возбудливо беше и на натпреварот помеѓу КПР и Сандерленд. Гостите имаа два гола предност, во продолжение ја изгубија, но во финишот Вес Браун донесе три бода на тимот на Мартин О'Нил 2:3.


Ливерпул во Виган мораше да се задоволи со бод и натпревар без голови, а  Евертон успеа да забележи минимална победа над Свонси.


Премиер лига, 17 коло:


Астон Вила - Арсенал 01:02

Олбрајтон 54 - Ван Перси 17 (пен.), 87 Бенајун


Манчестер Сити - Стоук Сити со 3:0

Агуеро 29, 54, Џонсон 36


Њукасл - ВБА 2:3

Ба 34, 81-20 Одемвинге, Мекули 44, Шарнер 84


Фулам - Манчестер Јунајтед 0:5

 Велбек 5, Нани 28, Гигс 43, Руни 88, Бербатов 90


Квинс Парк Ренџерс - Сандерленд 02:03

Хелгусон 63, Маки 67 - Бендтнер 19, Сесењо 53, Браун 90


Евертон - Свонси 1-0

Осман 60


Виган - Ливерпул 0-0

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2011 во 08:01
Манчестер Јунајтед со петарда го стигна СитиТимот на Алекс фергусон го торпедира Виган со 5:0 и се израмни со градскиот ривал Сити на табелата во Премиер лигата

Иако фаворитите не требаше да имаат проблеми за освојување на трите бода, сепак единствено Манчестер Јунајтед стигна до полн плен.

Во натпреварите од 18-то коло на Англиското фудбалско првенство одиграни попладнево, само шампионот Манчестер Јунајтед успеа да оствари победа, со што се израмни на врвот на табелата со градскиот ривал Манчестер Сити кој на гостувањето кај ВБА одигра без голови. 

Јунајтед славеше со трите гола на Димитар Бербатов и погодоците на Парк и на Антонио Валенсија, додека Манчестер сити, Челзи и Ливерпул ги поделија бодовите и ги разочараа своите навивачи. 

По шест натпревари без победа, Њукасл славеше кај Болтон (2:0), а Сандерленд и Евертон одиграа 1-1.

Резултати од денешните натпревари во Премиер лигата: Челзи – Фулам 1:1, Болтон – Њукасл 0:2, Ливерпул – Блекбурн 1:1, Манчестер Јунајтед – Виган 5:0, Сандерленд – Евертон 1:1 и ВБА – Манчестер Сити. 

Вечерва од 20 часот и 45 минути почна натпреварот Стоук – Астон Вила, додека преостанатите три средби од ова коло се закажани за утре, а двојките се: Арсенал – Вулверхемптон (16 часот), Свонси – Квинс Парк Ренџерс (18 ч.) и Норич – Тотенхем (20:30 ч.).

Табела: Манчестер Сити 45 бодови, Манчестер Јунајтед 45, Тотенхем 35 (-2 натпревари помалку), Челзи 34, Арсенал 32 (-1), Ливерпул 31 ...
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2012 во 23:39

Јунајтед убедлив, Челзи минимално


Манчестер јунајтед со 3-0 убедливо славеше над Болтон во дуелот на „Олд Трафорд“ од 21. коло во англиската Премиерлига. Интересно е што прв во листата на стрелци се запиша ветеранот Пол Сколс, кој одлучи да ја прекине пензијата и да го прифати повикот на сер Фергусон да му помогне на својот тим. Повратникот во тимот беше прецизен во финишот на првиот дел, а Велбек и Керик со головите во 74’ и 83’ ставија точка на средбата. Победата на Јунајтед можеше да биде и поубедлива, но голманот Богдан одбрани удар од белата точка на Руни во првиот дел.
Челзи со 1-0 го совлада Сандерленд, а единствениот гол го постигна Лампард во 13 минута, откако пречката не дозволи Торез да постигне мајсторски гол. Одбиената топка дојде до Лампард, кој инстиктивно ја затресе мрежата.
Од редот на фаворитите потфрлија Тотенхем и Ливерпул. Спарси одиграа 1-1 на „Вајт Харт Леин“ со Вулверхемптон, додека „црвените“ ремизираа без голови против Стоук.
Резултати (21. коло): Астон Вила – Евертон 1-1, Блекбурн – Фулам 3-1, Челзи – Сандерленд 1-0, Манчестер ј. – Болтон 3-0, Тотенхем – Вулверхемптон 1-1, ВБА – Норич 1-2, Ливерпул – Стоук 0-0, (утре): Њукасл – КПР (14.30 ч.), Свонси – Арсенал (17 ч.), (понеделник, 21 ч.) Виган – Манчестер с.
Табела: Манчестер сити (-1) и Манчестер јунајтед по 48, Тотенхем 46, Челзи 40, Арсенал (-1) 36, Ливерпул 35, Њукасл (-1) 33, Стоук 30, Норич 28, Евертон 25, Сандерленд и Астон Вила по 24, Свонси (-1) и Фулам по 23, ВБА 22, Вулверхемптон 18, Блекбурн и КПР (-1) по 17, Болтон 16, Виган (-1) 15

I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2012 во 05:24
 
 

Најголемите англиски клубови научија многу од грешките на Челси и Ливерпул, кои минатиот 31 јануари платија огромни суми за услугите на Фернандо Торес, односно Енди Керол. Двајцата голгетери воопшто не ги оправдаа огромните инвестиции (50 милиони фунти за Торес и 35 милиони фунти за Керол), па јасно е зошто најдобрите клубови во Англија решија овој јануари да не прават преголеми измени во своите тимови.

Во последниот ден од преодниот рок активен беше единствено Манчестер сити, кој што го доведе Давид Пизаро на шестмесечна позајмица од италијанскиот прволигаш Рома. Челси го ангажираше младиот Белгиец Де Брујн, но тој беше експресно пратен на позајмица во Генк, така што не може да се смета за засилување за вториот дел од сезонава.  

Доста активни во самиот финиш од овој преоден рок беа челниците на Квинс Парк Ренџерс. По договарањето на трансферот на Џибрил Сисе од Лацио, Марк Хјуз успеа да го ангажира и својот миленик од Фулам, голгетерот Боби Замора. Водечките луѓе на Фулам, експресно ангажираа замена за Замора - рускиот интернационалец Павел Погребњак од редовите на Штутгарт. 

Евертон веднаш по ангажманот на Никица Јелавиќ од Глазгов ренџерс даде зелено светло за Луис Саха да се пресели на шестмесечна позајмица во Тотенхем. Хари Реднап упорно се обидува да се ослободи од Роман Пављученко, кој по се изгледа ќе се врати во татковината откако Локомотив Москва понуди 10 милиони фунти за неговите услуги. Овој трансфер би можел да биде комплетиран и во следните денови бидејќи преодниот рок во Русија трае до крајот на февруари. 

Вејн Бриџ, кој сезонава воопшто не е дел од плановите на Роберто Манчини во Манчестер сити, следните шест месеци ќе ги мине на позајмица во Сандерленд заедно со Сотирос Киргијакос, поранешниот член на Ливерпул кој што доаѓа на „Стадионот на светлината“ од германскиот прволигаш Волфсбург.Изменето од емил - 01.Февруари.2012 во 05:26
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2012 во 05:34


Битката за шампионската титула меѓу ривалите од Манчестер станува неверојатно интересна, Јунајтед славеше над Стоук со 2-0, а Евертон го порази Сити со 1-0. Со тоа тимот на Алекс Фергусон ги стигна „граѓаните“ на врвот на табелата и во продолжение од Премиер - лигата ќе следиме „мртва трка“ за трофејот.
 
Гибсон, играчот на Манчестер јунајтед кој пред неколку дена потпиша за Евертон, го постигна единствениот гол за „карамелите“ на дуелот со Манчестер сити. Составот на Роберто Манчини немаше сили да одговори на погодокот на Евертон постигнат во 60.минута од средбата.
 
Манчестер јунајтед забележа пенал - победа над Стоук. Првиот пенал го реализира Чичарито, а вториот удар од белата точка во гол го претвори Бербатов, за триумф на „црвените ѓаволи“ од 2-0.
 
Ливерпул беше сигурен на гостувањето против Вулверхемптон (0-3) со головите на Керол, Белами и Кајт, сите постигнати во второто полувреме. Тотенхем исто така беше сигурен, пред своите гледачи го совлада Виган со 3-1. Бејл беше стрелец на два гола за „спарси“, мрежата на Виган ја погоди и Модриќ, а почесниот гол за гостите беше дело на Мекартур.
 
Челси се спаси од пораз на гостувањето против Свонси во последната минута од судиското продолжение, откако Тејлор си постигна автогол. Свонси поведе во 39.минута со погодокот на Синклер, а Челси последните десетина минути ги играше со играч помалку, поради исклучувањето на Ешли Кол.
 

РЕЗУЛТАТИ – 23. КОЛО

Свонси – Челси 1-1

Тотенхем – Виган 3-1

Вулверхемптон – Ливерпул 0-3

Евертон – Манчестер С 1-0

Манчестер Ј – Стоук 2-0

УТРЕ ИГРААТ

Астон Вила – КПР

Болтон – Арсенал

Сандерленд – Норвич

Фулам – ВБА

Блекбурн – Њукасл

 

ТАБЕЛА: Манчестер С 54 бода, Манчестер Ј 54, Тотенхем 49, Челси 42, Ливерпул 38, Арсенал (-1) 36, Њукасл (-1) 36 бода,...              


Изменето од емил - 01.Февруари.2012 во 05:35
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2012 во 07:13

"TОПЏИИТЕ“ БЕЗ МУНИЦИЈАВечерва беа одиграни уште пет натпревари од 23.коло на Премиер лигата.


Дуелот на “Рибок“ помеѓу Болтон и Арсенал заврши без голови, но и двете екипи можат да жалат за пропуштените шанси. Арсенал во неколку наврати ја погодуваше рамката од голот на Болтон, а домаќините во самиот финиш имаа две сериозни шанси да ги освојат трите бода.


Квинс Парк Ренџерс имаше два гола предност после првите 30 минути на “Вила Парк“, но но продолжението од натпреварот домаќинот успеа да дојде до бод.


Сандерленд на свој терен не му даде никаква шанса на Норич откако после само 20 минути резултатот гласеше 2:0 за домаќините. До крајот победата со автогол ја потврди Ајала на почетокот на второто полувреме.


Фулам против ВБА поведе на средината на второто полувреме, но гостите до крајот успеаа да изедначат.


Њукасл ги однесе бодовите од Блекбурн. Автоголот на Дан во 12.минута го најави триумфот на “чавките“, а конечните 0:2 ги постави Обертан во амиот финиш.


Премиер лига, 23.коло


среда:


Астон Вила - КПР 2:2

Бент 45, Н’Зогбија 79 - Сисе 12, Варнок 29(аг).


Болтон - Арсенал 0:0


Сандерленд - Норвич 3:0

Кемпбел 21, Сесењо 28, Ајала 53(аг).


Фулам - ВБА 1:1

Демпси 69 - Чои 82


Астон Вила - Њукасл 0-2

Дан 12(аг), Обертан 90.

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2012 во 07:35

Нов удар за Челси

Деновите на Андре Виљаш Боаш на клупата на Челси се одбројани, по новиот пораз на гостувањето кај Вест Бромвич Албион од 1:0.


Нов удар за Челси


Уште една бледа партија на „сините“, која беше казнета во 82. минута, кога домашниот играч Мекали ја затресе мрежата на Петр Чех.

Манчестер Сити лесно излезе на крај со аутсајдерот Болтон и победи со 2:0. Со автоголот на Стеинсон и погодокот на Балотели во второто полувреме, тимот на Роберто Манчини прокнижи нови три бода.

Свонси со головите на Сигурдсон триумфира во Виган (2:0), а Блекбурн и Астон Вила ги поделија бодовите, играјќи 1:1
.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.