IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Фудбал
  Активни теми Активни теми RSS - Англиска Премиер лига
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Англиска Премиер лига

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 12>
Автор
Порака Обратен редослед
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Англиска Премиер лига
    Испратена: 06.Мај.2014 во 15:29
И Ливерпул успеа да ја загуби титулата и тоа при водство од 3:0 .... Кристал Палас како да се повампирени оваа сезона, секоја чест за момците ... аплауз
Имено се работи за проклетсво кое ни овој пат не успеаја да го победат, Ливерпул нема победа на натпревари кои се играат во понеделник во последните три години.... 

На крајот никој не успеа да го смири неутешниот Суарез кој не престана да плаче бе ... тага
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Crna Arapina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2013
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crna Arapina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2014 во 16:21
Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:

Гледам и не ми се верува ... изненадување

Мурињо му го честиташе 1000 натпревар на клупата на Арсен со подарок кој нема никогаш да го заборави ...  
Челзи го прегази Арсенал на Стемфорд Бриџ со 6:0 ... голема насмевка
Не е фер вака, требаше да се тргнат од голот за да им овозможат да постигнат барем еден утешен ... нека ти е срамплазење
ги истурија 
Train hard,Fight easy !
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2014 во 16:11
Гледам и не ми се верува ... изненадување

Мурињо му го честиташе 1000 натпревар на клупата на Арсен со подарок кој нема никогаш да го заборави ...  
Челзи го прегази Арсенал на Стемфорд Бриџ со 6:0 ... голема насмевка
Не е фер вака, требаше да се тргнат од голот за да им овозможат да постигнат барем еден утешен ... нека ти е срамплазење
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2014 во 16:14
според играчкиот кадар Ман. Јунајтед е на 5. место... после Челси, Сити, Ливерпул и Арсенал...
така што не треба да изненадува позицијата на табелата... плус тоа Руни и Фан Перси беа повредени извесно време.
Кон врв
Crna Arapina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2013
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crna Arapina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2014 во 16:07
ее да и јас сакав тоа да го пишам никако акција се од страна Рафаел или  Евра да набацат а нема класични напаѓачи  како оние глаучи кои поише знаат да играат со глава отколку со нозе
Со Евертон беше се 10 ,8, 7, место и одма у најдобриот клуб у свет ,а засилувањана ФЕлаини не
Train hard,Fight easy !
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2014 во 16:03
Мене уште не ми е јасно од кој ракав го истресоа ... позицијата ја доби веројатно САМО затоа што е Шкот .... Каде се докажал како тренер? Колку титули има освоено? Е сега човекот бил НАЈЕКОНОМИЧЕН ... Шкотска работа ... газење од смеење

Како може од истата екипа која минатата сезона беше на врвот, оваа сезона да нема ништо .... 
И што е со тактиката на уфрлување на топка од страна пред да се шутира на голот?збунетост Не знам дали само јас приметив но во последните натпревари акцијата никогаш не се завршува до крај со класични додавања туку само со уфрлување ... не знам
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Crna Arapina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2013
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crna Arapina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2014 во 15:58
Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:

Манчестер коначно се сврте против Мојс по вчерашното реми (2:2) со Фулам - кој е на дното на табелата...

Весниците во Манчестер се со наслови како "Sorry Moyes, this is just not good enough" .
Редно беше таканаречениот "The Chosen One" да ја загуби подршката .. доста е


Типот никогаш не практикувал  добар фудбал  ни во Евертон ни сега во Ман.Ј. ,никакви акции срање
Train hard,Fight easy !
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2014 во 15:45
Манчестер коначно се сврте против Мојс по вчерашното реми (2:2) со Фулам - кој е на дното на табелата...

Весниците во Манчестер се со наслови како "Sorry Moyes, this is just not good enough" .
Редно беше таканаречениот "The Chosen One" да ја загуби подршката .. доста е


Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2014 во 16:08
И како што мене ми се гледа Челзи и Специјалниот пак ќе застанат на тронот на Премиер лигата ... Човекот навистина е ЛЕГЕНДА, кој што сака нека зборува ... голема насмевка

П.С. Не ми е јасно како можеше Ман.Утд. да го испушти во времето кога им беше потребен а тој беше слободен ... ох


Изменето од Blue Scarlet - 09.Февруари.2014 во 16:09
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2014 во 09:06
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2014 во 09:03


Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2014 во 18:08
Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:

Ливерпул - Арсенал конечни 5:1 - мислам дека овој пенал им го поклонија (како почесен гол голема насмевка)
мореее требаше да им отлепат една 8-ка
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2014 во 16:42
Ливерпул - Арсенал конечни 5:1 - мислам дека овој пенал им го поклонија (како почесен гол голема насмевка)
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2014 во 15:00
Сега веќе само ЧУДО може да ги спаси ....голема насмевкаизненадување

53’Ливерпил - Арсенал 5:0

Голови (досега голема насмевка)  1’ Skrtel
                            10’ Skrtel        
                                17' Sterling
                            20' Sturridge
                                 52' Sterling

тајм аутголема насмевка
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.