IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Фудбал
  Активни теми Активни теми RSS - УЕФА Лига Европа
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

УЕФА Лига Европа

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 10>
Автор
Порака
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: УЕФА Лига Европа
    Испратена: 14.Август.2008 во 16:55
European Cups - UEFA Cup (qual.)

16:53     August 14

17:00     L. Metalurgs     ? - ?     FC Vaslui
17:15     Borac C.     ? - ?     Lokomotiv Sofia
17:30     Honka     ? - ?     Viking
17:30     Vojvodina Novi Sad     ? - ?     Hapoel Tel Aviv
18:00     Haka Valkeakoski     ? - ?     Brondby
18:00     Legia Warsaw     ? - ?     FC Moscow
18:30     Stuttgart     ? - ?     Gyor
19:00     APOEL Nicosia     ? - ?     Red Star Belgrade
19:00     Djurgarden     ? - ?     Rosenborg
19:00     Elfsborg     ? - ?     St. Patricks
19:00     Litex Lovech     ? - ?     Hapoel Kiryat Shmona
19:00     Stabaek     ? - ?     Rennes
19:00     Suduva     ? - ?     SV Salzburg
19:30     Young Boys Bern     ? - ?     Debrecen
20:00     AA Gent     ? - ?     Kalmar
20:00     Aris Saloniki     ? - ?     Slaven Belupo
20:00     Dnipro D'petrovsk     ? - ?     Bellinzona
20:00     FC Copenhagen     ? - ?     Lillestrom
20:00     Hafnarfjordur     ? - ?     Aston Villa
20:00     Liberec     ? - ?     Zilina
20:10     Maccabi Netanya     ? - ?     Cherno More Varna
20:15     Zurich     ? - ?     Sturm Graz
20:30     AEK Athens     ? - ?     Omonia Nicosia
20:30     Siroki Brijeg     ? - ?     Besiktas
20:30     Vllaznia     ? - ?     Napoli
20:45     Braga     ? - ?     Zrinski
20:45     Interblock     ? - ?     Hertha BSC
20:45     Lech Poznan     ? - ?     Grasshoppers
20:45     Manchester C.     ? - ?     FC Midtjylland
20:45     Queen of the South     ? - ?     FC Nordsjaelland
21:00     Deportivo La Coruna     ? - ?     Hajduk Split

Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2008 во 22:59
FT     L. Metalurgs     0 - 2     FC Vaslui
FT     Borac C.     1 - 0     Lokomotiv Sofia
FT     Honka     0 - 0     Viking
FT     Vojvodina Novi Sad     0 - 0     Hapoel Tel Aviv
FT     Haka Valkeakoski     0 - 4     Brondby
FT     Legia Warsaw     1 - 2     FC Moscow
FT     Stuttgart     2 - 1     Gyor
FT     APOEL Nicosia     2 - 2     Red Star Belgrade
FT     Djurgarden     2 - 1     Rosenborg
FT     Elfsborg     2 - 2     St. Patricks
FT     Litex Lovech     0 - 0     Hapoel Kiryat Shmona
FT     Stabaek     2 - 1     Rennes
FT     Suduva     1 - 4     SV Salzburg
FT     Young Boys Bern     4 - 1     Debrecen
FT     AA Gent     2 - 1     Kalmar
FT     Aris Saloniki     1 - 0     Slaven Belupo
FT     Dnipro D'petrovsk     3 - 2     Bellinzona
FT     FC Copenhagen     3 - 1     Lillestrom
FT     Hafnarfjordur     1 - 4     Aston Villa
FT     Liberec     1 - 2     Zilina
FT     Maccabi Netanya     1 - 1     Cherno More Varna
FT     Zurich     1 - 1     Sturm Graz
FT     AEK Athens     0 - 1     Omonia Nicosia
FT     Siroki Brijeg     1 - 2     Besiktas
FT     Vllaznia     0 - 3     Napoli
FT     Braga     1 - 0     Zrinski
FT     Interblock     0 - 2     Hertha BSC
FT     Lech Poznan     6 - 0     Grasshoppers
FT     Manchester C.     0 - 1     FC Midtjylland
FT     Queen of the South     1 - 2     FC Nordsjaelland
FT     Deportivo La Coruna     0 - 0     Hajduk Split

Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2008 во 16:03

КУП НА УЕФА - 2. КВАЛИФИКАЦИСКО КОЛО

Шок за Манчестер Сити

Реномираниот англискиот премиерлигаш Манчестер Сити доживеа тежок удар во првиот натпревар од второто квалификациско коло на Купот на УЕФА. Иако голем фаворит во дуелот со Митјиланд од Данска, Сити беше поразен на својот стадион со 0:1 и на реваншот за две недели ќе патува со негативен резултат. Ваквиот исход е само последица на се она што се случуваше во англискиот клуб во последните денови кога прво беше распишана потерница за сопственикот Таксин Шинаватра, а потоа и менаџерот Марк Хјуз најави дека ќе си поднесе оставка. Манчестер вчера настапи во речиси комплетниот состав, со летното засилување Тал Бен Хаим, но без Жо кој е на Олимпијадата во Пекинг. Гостинскиот тим постигна гол уште во 15. минута од мечот, но Сити и покрај големата иницијатива во вториот дел не успеа да дојде барем до израмнување.

Пласманот во септемвриското коло не успеа уште вчера да го обзбеди ниту Штутгарт кој на домашен терен прво постигна два гола против унгарскиот Ѓер, но потоа дозволи да прими еден и на реваншот ќе стравува за својата судбина. Такви проблеми нема Астон Вила откако вчера го "прегази" Хафнарфјордур со 4:1 и на домашен терен за две недели ќе има само потежок тренинг. За менаџерот Мартин О'Нил тоа беше двојна победа бидејќи од вчера стана јасно дека Герет Бери ќе остане во Астон Вила. Капитенот на клубот од Бирмингем не само што играше за својот тим, туку и постигна еден гол и не го криеше своето задоволство што и следната сезона ќе го носи дресот на Вила.

Пласман во следната фаза најверојатно уште вчера обезбеди тимот на нашиот Златко Таневски, Лех кој го прегази Грасхоперс со 6:0, како и Брондби, Салцбург, Бешикташ, Наполи, Васлуи и Херта кои обезбедија убедливи победи на гостински терен. Затоа, Ла Коруња не успеа да го пробие бедемот на Хајдук пред своите гледачи и сега ќе мора на Пољуд да бара пласман во првото коло од Купот на УЕФА.

РЕЗУЛТАТИ

МЕТАЛУРГС - ВАСЛУИ 0:2

Доје 69', Генчев 73'

БОРАЦ - ЛОКОМОТИВ С. 1:0

Павловиќ 48'

ХОНКА - ВИКИНГ 0:0

ВОЈВОДИНА - ХАПОЕЛ ТА 0:0

ХАКА - БРОНДБИ 0:4

Расмусен 30', Лоренцен 70', Вилијамс 76', Мадсен 82' (п)

ЛЕГИЈА - МОСКВА 1:2

Роџер 65' - Чеснаускис 52', Самедов 63'

ШТУТГАРТ - ЃЕР 2:1

Ташчи 13', Марика 33' - Бор 45'

АПОЕЛ - Ц.ЗВЕЗДА 2:2

Брерсе 34', Жевлаков 47' - Едгар 8', Бурзановиќ 62'

ДЈУРГАРДЕН - РОЗЕНБОРГ 2:1

Оремо 36', Назари 89' - Сапара 75'

ЕЛФСБОРГ - С.ПАТРИКС 2:2

Ишизаки 24', Карлсон 58' - Квигли 58' (п), Демпси 82'

ЛИТЕКС - ХАПОЕЛ КИРЈАТ 0:0

СТАБЕК - РЕН 2:1

Кјеле 37', 71' - Соу 77'

СУДУВА - САЛЦБУРГ 1:4

Луксис 31' - Секагја 42', Јанко 57' (п), 61' (п), Махоп 72'

ЈАНГ БОЈС - ДЕБРЕЦЕН 4:1

Шнеувли 41', 77', Рагацони 68', 87' - Рудолф 17

ГЕНТ - КАЛМАР 2:1

Тијс 61', Азофеифа 85' - Ингелстен 80'

АРИС - СЛАВЕН 1:0

Коке 55'

ДЊЕПАР - БЕЛИНЦОНА 3:2

Калиниченко 11', Назаренко 48', Корниленко 79' - Калу 64', Серметер 75' (п)

КОПЕНХАГЕН - ЛИЛЕСТРЕМ 3:1

Сантин 2', Жуниор 79', Нордстранд 86' - Кипе 90'

ХАФНАРФЈОРДУР - АСТОН ВИЛА 1:4

Гудмундсон 45' - Бери 4', Јанг 7', Агбонлахор 38', Лаурсен 64'

ЛИБЕРЕЦ - ЖИЛИНА 1:2

Фрејлах 85' - Да Силва 45', Јеж 60'

МАКАБИ НЕТАНЈА - ЧЕРНО МОРЕ 1:1

Киојо 27' - Алекс 42'

ЦИРИХ - ШТУРМ 1:1

Хасли 16' - Хас 78' (п)

АЕК - ОМОНИЈА 0:1

Кафу 40'

Ш.БРИЈЕГ - БЕШИКТАШ 1:2

Шилиќ 90' - Делгадо 19', Нобре 83'

ВЛАЗНИЈА - НАПОЛИ 0:3

Пиа 28', 46', Денис 75'

БРАГА - ЗРИНСКИ 1:0

Линц 67'

ИНТЕРБЛОК - ХЕРТА 0:2

Пантелиќ 16', 82'

ЛЕХ - ГРАСХОПЕРС 6:0

Ренгифо 5', Левандовски 14', 56', Валори 76' (аг), Ињац 84', Пешко 88'

МАНЧЕСТЕР С. - МИТЈИЛАНД 0:1

Олсен 15'

КВИН ОФ САУТ - НОРДСЈИЛАНД 1:2

О'Конор 26' - Кибебе 2', Берние 32'

ЛА КОРУЊА - ХАЈДУК 0:0

ЛИГА НА ШАМПИОНИ - 3. КВАЛИФИКАЦИСКО КОЛО

Ето во одлична форма

Самуел Ето на најдобар начин одговори на довербата на Пеп Гвардиола кој одлучи да го задржи Камерунецот во својот тим. На дуелот против Висла во средата во рамките од третото квалификациско коло од Лигата на шампионите, напаѓачот на Барселона постигна два и асистираше при голот на Тиери Анри за убедлива победа на каталонскиот тим од 4:0. Искусниот голгетер блескаше и во подготвителниот период кога на четири средби реализираше пет гола и потврди дека се наоѓа во животна форма. Дуелот со Висла беше официјално деби на Гвардиола на клупата на Барса, но беше поматено од лесната повреда на рамото на Дани Алвес кој ќе отсуствува во следните две недели.

Во доцниот термин во средата играа уште Гимараеш и Базел, но нивниот дуел заврши без голови.

РЕЗУЛТАТИ:

БАРСЕЛОНА - ВИСЛА 4:0

Ето 18', 83', Чави 25', Анри 50'

ГИМАРАЕШ - БАЗЕЛ 0:0

Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2008 во 23:15
European Cups - UEFA Cup (qual.)
23:14     August 28
FT     FC Moscow     2 - 0     Legia Warsaw
Pen.     FC Midtjylland     0 - 1     Manchester C. *
FT     Hapoel Kiryat Shmona     1 - 2     Litex Lovech
FT     Hapoel Tel Aviv     3 - 0     Vojvodina Novi Sad
FT     Zrinski     0 - 2     Braga
FT     Hertha BSC     1 - 0     Interblock
FT     Slaven Belupo     2 - 0     Aris Saloniki
FT     SV Salzburg     0 - 1     Suduva
FT     Viking     1 - 2     Honka
FT     Cherno More Varna     2 - 0     Maccabi Netanya
FT     Kalmar     4 - 0     AA Gent
FT     Lillestrom     2 - 4     FC Copenhagen
FT     Omonia Nicosia     2 - 2     AEK Athens
FT     Rosenborg     5 - 0     Djurgarden
FT     Austria Vienna     2 - 0     WIT Georgia
FT     Brondby     2 - 0     Haka Valkeakoski
FT     FC Vaslui     3 - 1     L. Metalurgs
Pen.     Sturm Graz     1 - 1     Zurich *
FT     Zilina     2 - 1     Liberec
FT     Besiktas     4 - 0     Siroki Brijeg
FT     Debrecen     2 - 3     Young Boys Bern
FT     Grasshoppers     0 - 0     Lech Poznan
FT     Bellinzona     2 - 1     Dnipro D'petrovsk
AET     Red Star Belgrade     3 - 3     APOEL Nicosia
FT     Gyor     1 - 4     Stuttgart
FT     Rennes     2 - 0     Stabaek
FT     Hajduk Split     0 - 2     Deportivo La Coruna
FT     St. Patricks     2 - 1     Elfsborg
FT     Aston Villa     1 - 1     Hafnarfjordur
FT     Napoli     5 - 0     Vllaznia

Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2008 во 17:26
1 KOLO

Hertha BSC - St. Patrick's At./IRL

VfL Wolfsburg - Rapid Bukarest

APOEL Nikosia - FC Schalke 04

Hamburger SV - Unirea Urziceni/ROU

Cherno More Warna/BUL - VfB Stuttgart

Borussia Dortmund - Udinese Calcio

AC Mailand - FC Zürich

Banik Ostrava - Spartak Moskau

FC Portsmouth - Vitória Guimarães

Kayserispor - Paris St. Germain

Metalist Charkow/UKR - Besiktas Istanbul

FC Sevilla - Red Bull Salzburg

Sampdoria Genua - FBK Kaunas/LTU

Politehnica Timisoara/ROU - Partizan Belgrad

Maritimo Funchal - FC Valencia

Dinamo Zagreb - Sparta Prag

Manchester City - Omonia Nikosia

Young Boys Bern - FC Brügge

AS Nancy - FC Motherwell

FC Everton - Standard Lüttich

SSC Neapel - Benfica Lissabon

AC Bellinzona/SUI - Galatasaray Istanbul

NEC Nijmegen - Dinamo Bukarest

Racing Santander - Honka Espoo/FIN

Litex Lowetsch/BUL - Aston Villa

Austria Wien - Lech Posen

Vitória Setubal - SC Heerenveen

Brann Bergen - Deportivo La Coruña

Slavia Prag - FC Vaslui/ROU

Slaven Koprivnica/CRO - ZSKA Moskau

Brøndby Kopenhagen - Rosenborg Trondheim

Stade Rennes - Twente Enschede

Ajax Amsterdam - Borac Cacak/SRB

Tottenham Hotspur - Wisla Krakau

FC Kopenhagen - FC Moskau

MSK Zilina/SVK - Levski Sofia

SC Braga - Artmedia Bratislava

Feyenoord Rotterdam - Kalmar FF/SWE

Hapoel Tel Aviv - AS St. Etienne

FC Nordsjælland/DEN - Olympiakos Piräus

Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2008 во 17:30
Прво коло од Купот на УЕФА

Стартуваше првото коло од Купот на УЕФА, без многу неочекувани резултати, поволни за љубителите на обложувањето.

Мало изненадување претставува ремито на Униреа во Хамбург, како и сигурната победа на норвешки Бран над Депортиво Ла Коруња.

Во еден од дерби мечевите, Наполи во многу интересен меч ја победи Бенфика, додека Удинезе во Дортмунд стигна до предност која тешко дека ќе ја испушти во реванш натпреварот на свој терен.

Вреди да се напомене и победата на Милан од 3:1 во дуелот со Цирих, како и триумфот на Манчестер Сити од 1:2 на гостувањето против Омонија.

Резултати од првото коло во Купот на УЕФА:

    * Москва - Копенхаген 1:2
    * Литекс - Астон Вила 1:3
    * Черно Море - Штутгарт 1:2
    * Тел Авив - Сент Ентиен 1:2
    * Славен - ЦСКА Москва 1:2
    * Бањик - Спартак Москва 0:1
    * Бран - Депортиво 2:0
    * Феенорд - Калмар 0:1
    * Хамбургер - Униреа 0:0
    * Нанси - Мадервел 1:0
    * Омонија - Манчестер С. 1:2
    * Портсмут - Гимараеш 2:0
    * Волфзбург - Рапид 1:0
    * Славија Прага - Васлуј 0:0
    * Австрија - Лех 2:1
    * Бешикташ - Металист 1:0
    * Жилина - Левски 1:1
    * НЕЦ - Динамо Бук*решт 1:0
    * Темишвар - Партизан 1:2
    * Белинцона - Галатасарај 3:4
    * Кајзериспор - ПСЖ 1:2
    * Јанг Бојс - Бриж 2:2
    * Сантандер - Хонка 1:0
    * Милан - Цирих 3:1
    * Дортмунд - Удинезе 0:2
    * Брондби - Розенборг 1:2
    * Динамо Загреб - Спарта Прага 0:0
    * Сампдорија - Каунас 5:0
    * Севиља - Салцбург 2:0
    * Рен - Твенте 2:1
    * Борец - Ајакс 1:4
    * Наполи - Бенфика 3:2
    * Евертон - Стандард 2:2
    * Тотенхем - Висла 2:1
    * Брага - Артмедија 4:0
    * Маритимо - Валенсија 0:1
    * Сетубал - Херенвен 1:1


Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2008 во 21:16
Купот на УЕФА го менува името

Новите насоки на европскиот фудбал деновиве ги утврдуваат членовите на извршниот одбор на УЕФА. На состанокот во Бордо куќата на фудбалот реши да го прати во историја Купот на УЕФА.

Од сезоната 2009/10-та Купот на УЕФА ќе биде УЕФА лига на Европа, но покрај името, предвидени се суштински промени во најмасовното натпреварување.

160 екипи, според најавите три македонски, ќе учествуваат во 4 квалификациски рунди, по што во групната фаза ќе играат 48 екипи во 12 групи.

Најдобрите две, заедно со осумте третопласирани во групите од Лигата на шампионите, ќе бидат дел од 1/16-тина финалето.

Во УЕФА европската лига нема да играат поразените во националните куп финалиња.

„Убеден сум дека новиот формат ќе и даде на лигата нов квалитет. Навивачите, играчите и клубовите ќе имаат шанса да ги почувствуваат возбудувањата на европскиот фудбал“, ги објасни иновациите претседателот на УЕФА Мишел Платини

Тој ја почитуваше јунската одлука на вкупно 53 членки на УЕФА, па под негова капа, Европската фудбалска унија ја потврди одлуката, од 2016-та, Европските првенства да се одржуваат со 24, место со досегашните 16 репрезентации.

Тоа ќе им даде шанса на условно речено „малите“ да настапат на големиот настан. Се шпекулира дека извршниот одбор на УЕФА се согласил за уште неколку крупни прашања.

Полска и Украина остануваат домаќини на шампионатот во 2012-та, иако уште еднаш добиле предупредување да ја забрзаат организацијата.

Финалето на Лигата на шампионите во 2011-та најверојатно ќе се одржи на „Вембли“, а битката за трофејот во УЕФА европа лигата во истата сезона, ќе биде на „Ленсдаун Роуд“ во Даблин.


Кон врв
HI)H( Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 258
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај HI)H( Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2008 во 10:58
KUP NA UEFA NEMOJ DA SPOMNAT RABOTNICKI ILI VARDAR U KUP NA UEFA U KUP NA UEFA KE MOZE PELISTER AMA ZA RABOTNICKI I VARDAR NEMA KUP NA UEFA TUKU LIGA NA SAMPIONI A MOZE I MAKEDONIJA GORCE PETROV U KUP NA UEFA
1 Година верен форумџија
Кон врв
ZIKS Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 43
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZIKS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2008 во 11:41
Battle Control - Terminated
Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2008 во 10:31
Феенорд - ЦСКА 1:3, Бенфика - Галатасарај 0:2

Во второто коло од Купот на УЕФА финишира, ЦСКА се врати со 3:1 од Ротердам во дуелот со Феенорд, додека фудбалерите на Галатасарај беа поуспешни од Бенфика и на гостински терен победија со 0:2.

Тотенхем го прегази загрепски Динамо со 4:0, Дарен Бент постигна хет-трик. Манчестер Сити го совлада Твенте со 3:2. Астон вила славеше со 1:0 во Прага кај Славија.

Милан во свој стил со гол во 93. минута ја совлада Брага и изненадувањето се случи во Лиеж, Стандард ја победи Севиља со 1:0.

Во денешните натпревари во Купот на УЕФА::

Група „А“:

    * Расинг Сантандер - Шалке 1:1
    * Манчестер Сити - Твенте 3:2

Група „Б“:

    * Металист - Херта 1:1
    * Бенфика - Галатасарај 0:2

Група „Ц“:

    * Штутгарт - Партизан 2:0
    * Стандард - Севиља 1:0

Група „Д“:

    * Спартак Москва - Удинезе 1:2
    * Тотенхем - Динамо Загреб 4:0

Група „Е“:

    * Волсбург - Херенвен 5:1
    * Милан - Брага 1:0

Група „Ф“:

    * Ајакс - Жилина 1:0
    * Славија Прага - Астон Вила 0:1

Група „Г“:

    * Сент Ентиен - Розенборг 3:0
    * Валенсија - Копенхаген 1:1

Група „Х“:

    * Лех - Нанси 2:2
    * Феенорд - ЦСКА Москва 1:3

Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2008 во 19:42
Штутгарт - Партизан 2:0

Ај ај ќе ја тепа следната
Кон врв
Polaris Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 1514
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polaris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2008 во 19:48
Benfica-0  Galatasaray-2
 
 
CHAMPION  GALATASARAYголемо%20гушкање
Hayatta kimseye güvenme! çünkü beyaz gülün gölgesi bile siyahtır.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2008 во 09:26
FENERKAKCE - ARSENAL ..... O : MNOGU голема%20насмевка
Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2008 во 11:59
Originally posted by Царевић Царевић напиша:

Штутгарт - Партизан 2:0

Ај ај ќе ја тепа следната


Partizan mnogu jako odigra ama nemaa sreka....A Grobarite zakon bea vo stuttgart samo oni se slusaa

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.