IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Фудбал
  Активни теми Активни теми RSS - УЕФА Лига Европа
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

УЕФА Лига Европа

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 10>
Автор
Порака Обратен редослед
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: УЕФА Лига Европа
    Испратена: 28.Мај.2015 во 09:07
Севиља е годинешниов освојувач на ЛЕ.. во финалето го совлада Днипро со 3:2.

Головите ги постигнаа Бака (2) и Криховјак, додека за Днипро стрелци беа Калиниќ и Ротан.
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2015 во 08:06
Годинава во финалето на ЛЕ ќе се сретнат Севиља и Дњепар.

Шпанците беа подобри од Фиорентина и во вториот меч со 0:2, додека Наполи успеа да
загуби во Киев (не играа во Днипропетровск) со 1:0 иако ја имаа иницијативата.

Ништо од двојно италијанско-шпанско финале, како што многумина се надеваа.

Финалето ќе се игра во Варшава на 27. мај.

Изменето од LiDivio - 15.Мај.2015 во 08:08
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2015 во 14:17
Ќе биде интересно на возвратните мечеви, посебно во Украина.

Фиорентина мислам дека нема што да бара, нека се спремаат за наредна сезона.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2015 во 13:34
Резултати од првите полуфинални мечеви во ЛЕ:

Наполи - Днипро 1:1

Севиља - Фиорентина 3:0
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2015 во 14:13
Резултати од 1/4 финалето во ЛЕ:

Севиља* - Зенит 2:1 , 2:2

Клуб Бриж - Днипро* 0:0 , 0:1

Динамо Киев - Фиорентина* 1:1 , 0:2

Волфсбург - Наполи* 1:4 , 2:2


Полуфинале:


Наполи - Днипро

Севиља - Фиорентина

Изменето од LiDivio - 24.Април.2015 во 14:09
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2015 во 19:11


Реванш натпревари од 1/8 финалето во ЛЕ:


Динамо Москва - Наполи* 0:0

Рома - Фиорентина* 0:3

Динамо Киев* - Евертон 5:2

Ајакс - Днипро* 2:1 (1:0)

Бешикташ - Бриж* 1:3

Интер - Волфсбург* 1:2

Севиља* - Виљареал 2:1

Торино - Зенит* 1:0

Изменето од LiDivio - 24.Април.2015 во 08:40
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2015 во 19:52
Да ме фати срам од ажурноста на колегава црвенеењеголема насмевка
големо гушкањебакнеж

Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2015 во 18:20
Резултати од првите мечеви во осминафиналето во ЛЕ:


Евертон - Динамо Киев 2:1 (Нејсмит 39, Лукаку 82. пенал - Гусев 14)

Фиорентина - Рома 1:1 (Иличић 17 - Кеита 77)

Наполи - Динамо Москва 3:1 (Игуаин 25, 30. пенал, 55 - К*рањи 2)

Виљареал - Севиља 1:3 (Вијето 48 - Витоло 1, Мбија 26, Гамеиро 50)

Бриж - Бешикташ 2:1 (Де Сутер 62, Рефаелов 79. пенал - Торе 46)

Дњепар - Ајакс 1:0 (Зозуља 30)

Волфсбург - Интер 3:1 (Налдо 28, Де Брујне 63, 76 - Паласио 6)

Зенит - Торино 2:0 (Вицел 38, Кришито 53)
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2015 во 14:23
Парови за 1/8 финале:


Евертон - Динамо Киев

Дњепар - Ајакс

Зенит - Торино

Волфсбург - Интер

Виљареал - Севиља

Наполи - Динамо Москва

Бриж - Бешикташ

Фиорентина - Рома
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2015 во 14:21
Резултати од 1/16 финалето во ЛЕ:


Dinamo Moscow


3-1

Anderlecht


(agg 3-1)
_________________Zenit St P


3-0

PSV


(agg 4-0)
___________________Besiktas


1-0

Liverpool


(agg 1-1)

Besiktas win 5-4 on penalties
_______________________Borussia Mönchengladbach


2-3

Sevilla


(agg 2-4)
____________________


Dynamo Kiev


3-1

Guingamp


(agg 4-3)
__________________FC Red Bull Salzburg


1-3

Villarreal


(agg 2-5)
______________________


Fiorentina


2-0

Tottenham


(agg 3-1)
_____________________


Inter Milan


1-0

Celtic


(agg 4-3)
______________________


Legia Warsaw


0-3

Ajax


(agg 0-4)
______________________


Ath Bilbao


2-3

Torino


(agg 4-5)
_________________________


Club Brugge


3-0

Aalborg BK


(agg 6-1)
___________________


Everton


3-1

BSC Young Boys


(agg 7-2)
_____________________


Feyenoord


1-2

Roma


(agg 2-3)
_________________________


Napoli


1-0

Trabzonspor


(agg 5-0)
____________________


Olympiakos


2-2

Dnipro Dnipropetrovsk


(agg 2-4)
________________


Sporting


0-0

VfL Wolfsburg


(agg 0-2)
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2014 во 16:56
Помош од пријател за колегата .... голема насмевкабакнеж

Двојките за 1/16 на Лига Европа:

Јанг Бојс – Евертон
Торино – Атлетик Билбао
Севилја – Борусија Менхегладбах
Волфзбург – Спортинг
Ајакс – Легија
Алборг – Клуб Бриџ
Андерлехт – Динамо Москва
Днипро – Олимпијакос
Трабзон – Наполи
Генган – Динамо Киев
Вилјареал – Салзбург
Рома – Фејенорд
ПСВ – Зенит
Ливерпул – Бешикташ
Тотенхем – Фиорентина
Селтик – Интер

Првите натпревари се на 19 февруари а реванш натпреварите седум дена подоцна .


Изменето од Blue Scarlet - 15.Декември.2014 во 23:18
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2014 во 23:19
Резултати од последното 6. коло од групната фаза во ЛЕ:

Карабаг - Интер 0:0

Дњепр - Сент Етјен 1:0

Аполон - Виљареал 0:2

Бешикташ - Тотенхем 1:0

Бриж - Хелсинки 2:1

Динамо Загреб - Селтик 4:3

Копенхаген - Торино 1:5

Борусија Менхенгладбах - Цирих 3:0

Панатинаикос - Ешторил 1:1

Партизан - Астерас 0:0

ПСВ - Динамо Москва 0:1

Салцбург - Астра 5:1

Евертон - Краснодар 0:1

Фиорентина - Динамо Минск 1:2

Легија - Трабзон 2:0

Лил - Волфсбург 0:3

Металист - Локерен 0:1

Наполи - Слован 3:0

ПАОК - Генган 1:2

Рио Аве - Алборг 2:0

Севиља - Ријека 1:0

Стандард - Фејенорд 0:3

Стеауа - Динамо Киев 0:2

Јанг Бојс - Спарта Прага 2:0
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2014 во 12:08
Резултати од 5. коло во ЛЕ:


Група А:

Виљареал - Менхенгладбах 2:2 (1:0) (Вијето 26, Черишев 63 - Рафаел 55, Джака 67)

Цирих - Аполон 3:1 (2:1) (Ђимсити 32, Чикаои 39, 59 - Роса 23)

Табела: Менхенгладбах 9, Виљареал 8, Цирих 7, Аполон 3.

Група Б:

Торино - Клуб Бриж 0:0

ХЈК - Копенхаген 2:1 (1:0) (Бах 29, Канђи 90+3 - Нилсон 90)

Табела: Клуб Бриж 9, Торино 8, ХЈК 6, Копенхаген 4.

Група Ц:

Астерас - Бешикташ 2:2 (0:1) (Баралес 72, Пара 83 - Ба 15, Торе 61)

Тотенхем - Партизан 1:0 (0:0) (Стамболи 49)

Табела: Тотенхем 11, Бешикташ 9, Астерас 5, Партизан 1.

Група Д:

Селтик - Салзбург 1:3 (1:2) (Јохансен 30 - Алан 8, 13, Кеит 90+2)

Астра - Динамо Загреб 1:0 (0:0) (Букари 50)

Табела: Салзбург 13, Селтик 8, Астра 4, Динамо Загреб 3.

Група Е:

Динамо Москва - Панатинаикос 2:1 (0:1) (Триантафилопулос 55аг, Јонов 61 - Берг 14)

Ешторил - ПСВ 3:2 (прекинуто у 39. минуту) (Тозе 12, Куца 30, Амадо 39 - Депај 6, Нарсинг 14)

Табела: Динамо Москва 15, ПСВ 7, Ешторил 3, Панатинаикос 1.

Група Ф:

Интер - Дњепар 2:1 (1:1) (Кузмановић 30, Освалдо 50 - Ротан 16)

Сент Етјен - Карабах 1:1 (1:1) (Ван Волфсвинкел 21 - Надиров 15)

Табела: Интер 11, Сент Етјен 5, Карабах 5, Дњепар 4.

Група Г:

Ријека - Стандард Лиеж 2:0

Феенорд - Севиља 2:0

Табела: Фејенорд 9, Севиља 8, Ријека 7, Стандард 4.

Група Х:

Краснодар - Лил 1:1

Волфсбург - Евертон 0:2

Табела: Евертон 11, Волфсбург 7, Лил 4, Краснодар 3.

Група И:

Спарта - Наполи 0:0

Слован - Јанг Бојс 1:3

Табела: Спарта и Наполи по 10, Јанг Бојс 9, Слован 0.

Група Ј:

Алборг - Стеауа 1:0

Динамо Киев - Рио Аве 2:0

Табела: Динамо Кијев 12, Алборг 9, Стеауа 7, Рио Аве 1.

Група К:

Генгамп - Фиорентина 1:2

Динамо Минск - ПАОК 0:2

Табела: Фиорентина 13, ПАОК и Генган по 7, Динамо Минск 1.

Група Л:

Трабзон - Металист 3:1

Локерен - Легија 1:0

Табела: Легија 12, Трабзон 10, Локерен 7, Металист 0.


Изменето од LiDivio - 28.Ноември.2014 во 12:10
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2014 во 09:35
4. коло во ЛЕ, Партизан и Динамо повторно изгубија од Бешикташ односно Салцбург...

А група: Цирих - Виљареал 3:2, Аполон - Борусија Менхенгладбах 0:2

Табела: Борусија Менхенгладбах 8 бодови, Виљареал 7, Цирих 4, Аполон 3.


Б група: Копенхаген - Бриж 0:4, Хелсинки - Торино 2:1

Табела: Бриж 8, Торино 7, Копенхаген 4, Хелсинки 3.


Ц група: Бешикташ - Партизан 2:1, Астерас - Тотенхем 1:2

Табела: Бешикташ и Тотенхем по 8, Астерас 4, Партизан 1.


Д група: Астра - Селтик 1:1, Динамо Загреб - Салцбург 1:5

Табела: Салцбург 10, Селтик 8, Динамо Загреб 3, Астра 1.


Е група: Динамо Москва - Есторил 1:0, Панатинаикос - ПСВ 2:3

Табела: Динамо Москва 12, ПСВ 7, Есторил 3, Панатинаикос 1.


Ф група: Карабах - Дњепар 1:2, Сент Етјен - Интер 1:1

Табела: Интер 8, Сент Етјен, Дњепар и Карабах по 4.


Г група: Фејенорд - Ријека 2:0, Севиља - Стандард 3:1

Табела: Севиља 8 бодова, Фејенорд 6, Стандард и Ријека по 4.


Х група: Евертон - Лил 3:0, Волфсбург - Краснодар 5:1

Табела: Евертон 8, Волфсбург 7, Лил 3, Краснодар 2.


И група: Наполи - Јанг Бојс 3:0, Спарта Праг - Слован Братислава 4:0

Табела: Спарта и Наполи по 9, Јанг Бојс 6, Слован 0.


Ј група: Динамо Киев - Алборг 2:0, Рио Аве - Стеауа 2:2

Табела: Динако Киев 9, Стеауа 7, Алборг 6, Рио Аве 1.


К група: Фиорентина - ПАОК 1:1, Генган - Динамо Минск 2:0

Табела: Фиорентина 10, Генган 7, ПАОК 4, Динамо Минск 1.


Л група: Локерен - Трабзон 1:1, Легија - Металист 2:1

Табела: Легија 12, Трабзон 7, Локерен 4, Металист 0.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.