IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Wicca-религија на вештерките
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Wicca-религија на вештерките

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
Автор
Порака
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2008 во 00:17
Originally posted by Ani4ka_xxxxxxxx Ani4ka_xxxxxxxx напиша:

јас не реков дека верувам во тие божици,богови, јас верувам во Господ бог и ништо ни помалку ни повеке, овде го кажувам само тоа што го знам т.е. што го научив до сега за Wicca!(ако нема нешто лошо тука)
поздрав!

Nema loso. Ne bev so cel da te navredam, samo ti kazuvav deka Wicca-nite i site drugi nevernici ke gorat vo pekolot, a ti prodolzi da si veruvas vo Boga i jas veruvam i ke si zivees vecno vo Bozjoto Carstvo.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
Ani4ka_xxxxxxxx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 163
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ani4ka_xxxxxxxx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2008 во 00:23
Originally posted by neo_wmaster neo_wmaster напиша:

Originally posted by Ani4ka_xxxxxxxx Ani4ka_xxxxxxxx напиша:

јас не реков дека верувам во тие божици,богови, јас верувам во Господ бог и ништо ни помалку ни повеке, овде го кажувам само тоа што го знам т.е. што го научив до сега за Wicca!(ако нема нешто лошо тука)
поздрав!

Nema loso. Ne bev so cel da te navredam, samo ti kazuvav deka Wicca-nite i site drugi nevernici ke gorat vo pekolot, a ti prodolzi da si veruvas vo Boga i jas veruvam i ke si zivees vecno vo Bozjoto Carstvo.


така е.. ами тој другар ти Wiccaн, шо ке биди со него
St|Ll wA|t|nG f0r mY pR|nCe ChArm|nG...
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2008 во 11:01
Originally posted by Ani4ka_xxxxxxxx Ani4ka_xxxxxxxx напиша:

Originally posted by neo_wmaster neo_wmaster напиша:

Originally posted by Ani4ka_xxxxxxxx Ani4ka_xxxxxxxx напиша:

јас не реков дека верувам во тие божици,богови, јас верувам во Господ бог и ништо ни помалку ни повеке, овде го кажувам само тоа што го знам т.е. што го научив до сега за Wicca!(ако нема нешто лошо тука)
поздрав!

Nema loso. Ne bev so cel da te navredam, samo ti kazuvav deka Wicca-nite i site drugi nevernici ke gorat vo pekolot, a ti prodolzi da si veruvas vo Boga i jas veruvam i ke si zivees vecno vo Bozjoto Carstvo.


така е.. ами тој другар ти Wiccaн, шо ке биди со него

Ke gori vo pekolot.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
JackTheBiscuit Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JackTheBiscuit Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2008 во 16:31
големо%20гушкање Ова као кога првиве (големи) ретардирани религии не можат да ги добијат сите можни "сакати и праведни", се прават вакви култови за останатите наивковци да си се групираат. Совршен микс на некои досегашни митчиња, легенди, квази-наука и смешни ритуали.


Овие како и сите христијани, муслимани, евреи, скиентолози (итн) треба да научат една важна животна лекција - а тоа е да не се биде глуп. бакнеж
Кон врв
Ani4ka_xxxxxxxx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 163
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ani4ka_xxxxxxxx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2008 во 19:25
имам едно прашање во врска со темава!
Филмот за Волшебничките шо беше на а1, дали сестрите всушност беа wicca-ни ( глумеа wicca-ни во филмот?)
дали тие веруваат во таа религија затоа што често во филмот го среќавав знакот на wicca, потоа според ритуалите,и на ова писмо ,
напишано е со рима исто како и магичните зборови што ги кажваа во филмот,и освен тоа што е најважно, знакот на тројството е всушност еден од знаковите на wicca!

дали the charmed ones всушност беа wicca-ни??

Изменето од Ani4ka_xxxxxxxx - 27.Август.2008 во 19:29
St|Ll wA|t|nG f0r mY pR|nCe ChArm|nG...
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2008 во 19:30
Originally posted by Ani4ka_xxxxxxxx Ani4ka_xxxxxxxx напиша:

имам едно прашање во врска со темава!
Филмот за Волшебничките шо беше на а1, дали сестрите всушност беа wicca-ни ( глумеа wicca-ни во филмот?)
дали тие веруваат во таа религија затоа што често во филмот го среќавав знакот на wicca, потоа според ритуалите,и на ова писмо подолу , напишано е со рима исто како и магичните зборови што ги кажваа во филмот,и освен тоа што е најважно, знакот на тројството е всушност еден од знаковите на wicca!

дали the charmed ones всушност беа wicca-ни??

Jas ke ti odgovoram. Tie bea Hristijanki koi veruvaa vo Gospod, no bea tesno povrzani so wicca bidejki ne veruvaa vo Wicca-nskite bozestva, no ja koristea nivnata magija.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
Ani4ka_xxxxxxxx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 163
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ani4ka_xxxxxxxx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2008 во 19:35
ама многу работи се случни, го користеа знакот на wicca нели тоа е знакот на wicca ? но бидејки ја користеа мора да бидат припаднички! можеби беа wicca-нки! оти сепак ги викаа -вештерките!
поздрав!
St|Ll wA|t|nG f0r mY pR|nCe ChArm|nG...
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2008 во 19:38
Originally posted by Ani4ka_xxxxxxxx Ani4ka_xxxxxxxx напиша:

ама многу работи се случни, го користеа знакот на wicca нели тоа е знакот на wicca ? но бидејки ја користеа мора да бидат припаднички! можеби беа wicca-нки! оти сепак ги викаа -вештерките!
поздрав!

Mislam deka ne bea wicca-nki zosto odea vo crkva. A wicca-nite ne odat vo crkva. Ne mora da znaci ako go koristis deka si pripadnik na wicca, ama mozno e da bea, togas koga igrase jas nemav slusnato za wicca i ne ni obrakav vnimanie na toa.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
Ani4ka_xxxxxxxx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 163
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ani4ka_xxxxxxxx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2008 во 19:54
Originally posted by neo_wmaster neo_wmaster напиша:

Originally posted by Ani4ka_xxxxxxxx Ani4ka_xxxxxxxx напиша:

ама многу работи се случни, го користеа знакот на wicca нели тоа е знакот на wicca ? но бидејки ја користеа мора да бидат припаднички! можеби беа wicca-нки! оти сепак ги викаа -вештерките!
поздрав!

Mislam deka ne bea wicca-nki zosto odea vo crkva. A wicca-nite ne odat vo crkva. Ne mora da znaci ako go koristis deka si pripadnik na wicca, ama mozno e da bea, togas koga igrase jas nemav slusnato za wicca i ne ni obrakav vnimanie na toa.


епа тоа ти е работата, и јас не обраќав внимание, ама имам мн сличности, можи всушност сакале продуцентите да направат филм за wicca но ете никој не приметил само јас а можи и да грешам не знам.
St|Ll wA|t|nG f0r mY pR|nCe ChArm|nG...
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2008 во 19:56
Originally posted by Ani4ka_xxxxxxxx Ani4ka_xxxxxxxx напиша:

Originally posted by neo_wmaster neo_wmaster напиша:

Originally posted by Ani4ka_xxxxxxxx Ani4ka_xxxxxxxx напиша:

ама многу работи се случни, го користеа знакот на wicca нели тоа е знакот на wicca ? но бидејки ја користеа мора да бидат припаднички! можеби беа wicca-нки! оти сепак ги викаа -вештерките!
поздрав!

Mislam deka ne bea wicca-nki zosto odea vo crkva. A wicca-nite ne odat vo crkva. Ne mora da znaci ako go koristis deka si pripadnik na wicca, ama mozno e da bea, togas koga igrase jas nemav slusnato za wicca i ne ni obrakav vnimanie na toa.


епа тоа ти е работата, и јас не обраќав внимание, ама имам мн сличности, можи всушност сакале продуцентите да направат филм за wicca но ете никој не приметил само јас а можи и да грешам не знам.

Stom samo ti si primetila treba da ti dadat nagrada za najveren fan na Charmed. Hehe se salam. Inaku nikoj ne zabelezuvase deka se raboti za wicca, a mislam i ako bese tolku ocigledno nemase da ima takva gledanost serijata zosto so toa se siri paganizam.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
Ani4ka_xxxxxxxx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 163
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ani4ka_xxxxxxxx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2008 во 20:00
епа да,ама можи не мн луѓе знаат за wicca, ок нема везе тоа ама можи се обиделе да искористат нешто и да искомбинираат- вештерки со моќи, го користат знакот на wicca,и други обреди, а сепак не се wicca-nki.
добра комбинација!
St|Ll wA|t|nG f0r mY pR|nCe ChArm|nG...
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2008 во 20:02
Wicca-nite nemaat nikakvi moki. Spored mene e glupa religija, ama za kogo kako. Jas na pocetok se izlazav mislejki deka ima nekoi super moki, ama nemalo nisto.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
melhisedek Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 225
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај melhisedek Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2008 во 15:44
eden e bog eden e gospod isus hristos i edn e svetiot duh!!
zosto se zanimavate so prazni nesta? ovie prazni nesta ve odvlekuvaat podaleku od praviot pat..vistinata
Кон врв
Astra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 297
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Astra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Септември.2008 во 15:31
ме интересира да те прашам што ти значи инаку никот?
Многу потсеќа на Мелцхизедек? има врска или не со ова?
What you see,hear and feel is not always true.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.