IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Вежбање
  Активни теми Активни теми RSS - Бодибилдинг
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бодибилдинг

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910>
Автор
Порака
Gjoroski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gjoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2010 во 09:06
Човек учи додека е жив.Важно е што ќе научи и како ќе го примени знаењето
Кон врв
Gjoroski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gjoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2010 во 16:18
За сите билдери, оние кои незнаат сеуште, Кај Грин е старо/новиот победник на Арнолд Спорт Фестивал 2010.

Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2010 во 17:56
Sharmer definitivno среќа
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Gjoroski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gjoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2010 во 18:25
Уште 24 часа до почетокот на Куп натпреварот во Домот на АРМ, во Скопје. Ревија на МК Бодибилдинг репрезентација.
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2010 во 23:48
лутина    што не кажа ........некако порано??
еееееееееееееее баш ми е криво.......а денес бев пак слободна....тага
Кон врв
Gjoroski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gjoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2010 во 15:55
bijonse1,
кога си повторно слободна да организираме нешто
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2010 во 13:03

Епа вака,одам во теретана од почетокот на фебруари,направив некоја пауза од пола месец за време на мај и од крајот на мај веќе редовно си одам.Резултати нема некои али сега почнуваат да растат мускуливеголема%20насмевкаНО имам мал проблем-не користам суплементи и морам да јадам ,,повеќе,,-барем така велат,и ми се јавува конфликт на интереситагаОд една страна треба да јадам за мускулите но од друга страна треба да пазам бидеќи сакам да го стопам стомачниот целулит(3 цм одприлика)другите делови нема потреба да ги слабеам(иако не се слабее само во еден дел).Прочитав негде 45-60минути кардио на сабајле,и почнав да вежбам на орбитрек.Ме интересира исхрана(не она нутриционистички програм и сл.)само отприлика што треба и не треба да се јаде за да го постигнам ова што го сакам.Фала од напред.

Кон врв
bilder4e Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bilder4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2010 во 01:42
Jas vekje cela godina pravam nekoi vezbi so cel da gi oformam moite muskuli ( sklekove i diganje tegovi) , no od pred nekoja nedela po4nav aktivno da vezbam sekoj den i pravam vezbi za zcvrstuvanje na biseps, triceps, gradni i stoma4ni, za sekoja grupa muskuli prava, po 4 serii po 15 povtoruvanja, no sepak mislum deka toa ne e dovolno za da zacvrstam pogotovo gradite i stoma4nite, pa ako moze nekoj sovet koj ke bide korisen za mene?????
Кон врв
pumaval Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Август.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pumaval Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2010 во 15:42
За да ги обликуваш мускулите дома, треба да имаш простор, и доволно справи, стомачни, скелкови и вратило (секој може да вежба дома) но со тие вежби неможеш да дејствуваш на сите мускулни групи, затоа најдобро е теретана.. Инаку, теретана посетувам 6 пати неделно (недела холидеј :) ) дневно вежбам
2 мускилни групи ( 1 голема 1 мала) т.е. Пон - Гради со бицепс, вторник Грб со трицепс, среда рамо - нози и трапез, чет.пет.саб ги поворувам овие претходите...
За исхраната, треба да одбегнавате чоколатца, торти и друзи прости шекери, како и бел леб.. друго можете да конзумирате но не претерано..
Најдобро е пред тренинг да се конзумира храна која содржи доста аминокиселин, и јагленохидрато, ако можете да си набавите креатин е уште подобро, инаку кретинот внесува повеке вода во мускулите па така кога има вода тие повеке растат и се забрзува внесувањето и протеини и јагленохидрати во истите..
после тренинг најдобро е да помешате млеко со неколку белки од јајце, мед и некои ораси, бадеми (мелени) и да пиете...
Исто можете од теретана до дома да трчате за да ви се опупштат мускулите.. има ефекти (ИСПРОБАНО)

Ин хелоу бади, хелоу гоуст (шо би рекол миле паника)
у здраво ТЕЛО здрав ДУХ..
позз билдери

Изменето од pumaval - 10.Август.2010 во 15:43
Кон врв
iMM kiss my ass Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај iMM kiss my ass Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2010 во 02:16
nema veze, pa ne mozes da bides vrzan sekoj den da odes vo teretana mozes i so domasni vezbi da gi oblikuvas SITE muskuli pa duri i nozete ... ( probajte so ova http://www.youtube.com/watch?v=8bXkxPoxNf8&feature=related)
Digaj Madafaka Bidi fit...
Кон врв
Gjoroski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gjoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2010 во 14:15
06.11.2010 ќе се одржи Државното Првенство Атлета на Македонија 2010.
Натпреварот ќе се одржи во ДОмот на културата в о Битола со почеток од 19 часот.
Пријавување, 12 часот.
Годишно собрание на ББФФМ ќе се одржи во 17 часот.

Орагнизатор на државно првенство во бодибилдинг, фитнес и боди-фитнес се ББФФМ и ББК Паљо од Битола.
Право на учество имаат сите државјани на Македонија.
Котизација за учество, 1.000 денари.

Вкупниот награден фонд изнесува 100.000 денари.

Првенството ќе се одржи во следните категории,

Јуниори до навршени 21 година во една категорија.
Сениори, над 21 година во 4 тежински категории
лесна до 70 кг
средна до 80 кг
полутешка до 90 кг
тешка над 90 кг.
Ветерани над 40 год. во една категорија.

Боди-Фитнес жени во една категорија.

Натпревар во потисок на рамна клупа (bench press).
Кон врв
k1ng Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај k1ng Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2010 во 00:11

Здраво! Имам 16 години ,веќе 3 години активно трењирам кошарка, имам окулу 193cm и 70kg.Што и како да користам од хемија,за да качам маса и да развијам мускули? Поискусните ако може да ми кажат што да набавам и од каде !
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2010 во 02:00
Originally posted by k1ng k1ng напиша:


Здраво! Имам 16 години ,веќе 3 години активно трењирам кошарка, имам окулу 193cm и 70kg.Што и како да користам од хемија,за да качам маса и да развијам мускули? Поискусните ако може да ми кажат што да набавам и од каде !
 
 
Imas link vo potpisot na clenot nad tebe...да


Изменето од gonzo - 16.Октомври.2010 во 02:00
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Pavaroti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Експерто нумеро 2

Регистриран: 03.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pavaroti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2010 во 10:57
Originally posted by gonzo gonzo напиша:

Originally posted by k1ng k1ng напиша:

Здраво! Имам 16 години ,веќе 3 години активно трењирам кошарка, имам окулу 193cm и 70kg.Што и како да користам од хемија,за да качам маса и да развијам мускули? Поискусните ако може да ми кажат што да набавам и од каде !

 

 

Imas link vo potpisot na clenot nad tebe...да

Го употребуваш зборот „Хемија“ за да излезеш мудар или пак некој да ти рече земи стероиди. За да развиеш мускулна маса ќе треба покрај тренингот кошарка да тренираш и бодибилдинг. Од суплиментација можеш да користиш само некое протеинче и добро средена исхрана, за други работи ќе почекаш некоја година бидејки имаш само 16 години. Знај дека сите вежбачи сакаат да ги имаат твоите години бидејки на твои години мускулите раснат од шала      .
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.