IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Вежбање
  Активни теми Активни теми RSS - Најлонска фолија при вежбање
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Најлонска фолија при вежбање

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака Обратен редослед
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Најлонска фолија при вежбање
    Испратена: 17.Јули.2010 во 10:44
луѓе не тресете глупости ова се митови со фолијата , тоа ја истиснува водата локал , ама за салото не , сум слушнал и за нус ефектот сјебавање бубрези. Единствена работа што го топи салото е :храна со висока содржина на влакна , кревање тегови , аеробни вежби , и до 2 литри вода
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
playgirl Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај playgirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2010 во 15:05
Подобар и понештетен начин за користење на фолија е облекување памучна облека (на пр: хеланки и маичка) и одозгора да се обвиткаш со најлонска фолија. Така барем потта ќе се апсорбира во облеката а и нема да има штетни последици на кожата или пак бубрезите.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2010 во 14:39
Во право сте, се разбира, потта е пот, не е масно ткиво.
Сепак, бенефитот е поголем,потрошувачката на калории е поголема кога се вежба вака.

Освен тоа, ефектот на сауна е добар за кожата, телото се детоксицира, се разбира во текот на вежбите си пиеш вода за да не настане дехидратација.

Од пред еден месец го користам и оној масажерот од топ шоп, не верувам дека има ефект како кога се вежба активно, но сум презадоволна, навистина помага во преобликување а ако (важи за женските) има и нешто целулит стварно го разбива.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
riki1899 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај riki1899 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 16:15
Originally posted by Gjoroski Gjoroski напиша:

Blu,
најголема грешка и најнездрава работа е кога употребувате фолија или се обидувате да го загреете фополнително телото и организмот со цел да се испотите премногу мислејки дека на тој начин СЛАБЕЕТЕ.
Потењето и слабеењето немаат никаква заедничка врска.
se soglasuvam i ako moze samo da dodadam,samoto telo povekje kalorii troshi za da ja odrzi temperaturata na teloto...se slabee so troshenje na kalorii,a ne so potenje
    basnata KISELO E GROZJETO sekogash e aktuelna,...dali lisicata uspeala da izlaze nekoj drug osven sebesi?      
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2010 во 18:11
Понекогаш кога вежбам ги користам оние сауна-панталони.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
aleksandar bt Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 02.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aleksandar bt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2009 во 01:03
ha ha ha ha ha ha
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2009 во 08:27
ok gazda kako sto ti ke kazes голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Gjoroski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gjoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2009 во 08:25
Blu,
најголема грешка и најнездрава работа е кога употребувате фолија или се обидувате да го загреете фополнително телото и организмот со цел да се испотите премногу мислејки дека на тој начин СЛАБЕЕТЕ.
Потењето и слабеењето немаат никаква заедничка врска.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2009 во 16:28
ај за латекс контам...ама за ФОЛИЈА ...тага
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Gjoroski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gjoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2009 во 16:22
Фолија или латекс или нешто слично користам само во една работа, но не тренинг   
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2009 во 16:17
на тоа би додала и фолија намигнување
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Gjoroski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gjoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2009 во 17:35
Oрбитрек и лапачка како што треба е поидеална варијанта.
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2009 во 16:58
одамна размислував за финтава со фолија ама се нешто се пишманам...сигурно ли се намалува обемот на струкот?и колку време треба за првични резултати?
фолија +орбитрек ми изгледа како идеална варијатна збунетост
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2009 во 16:49
Originally posted by AnnaGray AnnaGray напиша:

Originally posted by MAJA DIKOVA MAJA DIKOVA напиша:

JAS 3PATI NEDELNO ODAM NA FITNES,A SEKOJ DEN TRCAM,I SI KUPIV (OD POODAMNA}ISCELO OD NAJLON E I E NA SILUETE,ZNACI OD DOLE OD NOZETE DO GORE DO GRADITE E ,POSTOJANO SEKOJ DEN GO NOSAM I IMA MNOGU EFEKT.KOGA SE VRAKAM DOMA POLNO E E SO VODA TOES POT.A NEMAM PROBLEMI SO BUBREZITE.Какво е тоа исцело од најлон и каде може да се најде, ми звучи интересно

Инаку има ефекти и те како, само сметам дека треба да ставате само доколку трчате на кратки стази, затоа што во првите 10 мин веќе кесата ке ви биде полна со пот, која нема од каде да излезе...и целото тело ке се спури


Го имаш во парфимерии, во UNIQUE го има: зелено е.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.