IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Градоначалник
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Градоначалник

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314 17>
Автор
Порака
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2012 во 18:15
и уште нешто, кажа дека ова бил важен проект за развојот на градот газење од смеење
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2012 во 18:31
Тоа е исто како приказната дека акцијата...
куи куќа - купи стан...
ќе ја развиела економијата...
ај сега...збунетост
Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2012 во 19:14

ај остајте го да ужива во неговите соништа..какви сте ...одма  да  најдете  нешто...ќе се налути ќе ги направи з а еден месец...после ќе ве видам....ќе закажуваат младинци и од  далеку ... оние нашите таму...отидени во туѓина....ке се венчаваат тука..па тоа пари ке се вртат....па  ке смислат и акција мечтаење......венчавка....плус кредит за стан /куќа......плус..... започни свој бизнис.....па не економија...ехееееее кај ќе ни е крајот...мечтаење

...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2012 во 19:21
Факт е дека во времето на Коце и последната гарнитура на локални самоуправи во Скопје највише е направено. Како е по другите општини не знам, ама за Скопје дефинитивно многу се направи последните 3-4 год. 
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2012 во 21:02
Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

Факт е дека во времето на Коце и последната гарнитура на локални самоуправи во Скопје највише е направено. Како е по другите општини не знам, ама за Скопје дефинитивно многу се направи последните 3-4 год. 
а што тоа се придонело за градот? баш ме интересира да кажеш, да се посмеам малце...
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
saguaro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 482
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај saguaro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2012 во 21:43
Плажите покрај Вардар...

Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2012 во 21:51
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

Факт е дека во времето на Коце и последната гарнитура на локални самоуправи во Скопје највише е направено. Како е по другите општини не знам, ама за Скопје дефинитивно многу се направи последните 3-4 год. 
а што тоа се придонело за градот? баш ме интересира да кажеш, да се посмеам малце...


нови автобуси за скопјани, треба ли уште да набројувам????
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2012 во 21:54
Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

Факт е дека во времето на Коце и последната гарнитура на локални самоуправи во Скопје највише е направено. Како е по другите општини не знам, ама за Скопје дефинитивно многу се направи последните 3-4 год. 
а што тоа се придонело за градот? баш ме интересира да кажеш, да се посмеам малце...


нови автобуси за скопјани, треба ли уште да набројувам????

Jas ...izvini sto ke se zamesam...a KOCE li gi kupi so pari od tatko mu avtobusiteзбунетост
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2012 во 04:43
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

 
Jas ...izvini sto ke se zamesam...a KOCE li gi kupi so pari od tatko mu avtobusiteзбунетост

секако дека не, автобусите се купени со пари на граѓаните на МК за граѓаните на Скопје и дел за превоз на туристи во Охрид, а одлуката што ќе се купува ја има власта која се бира од граѓаните.

Него извини и јас што ќе се замешам па би сакал да те прашам, дали се сеќаваш во времето на рошавиот што е купено, што е унапредено во државата?????????????????????????????????
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
annaja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 531
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај annaja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2012 во 12:02
Јас ќе ве прашам дали не се осеќате малоумни кога градоначалникот ќе рече дека,народот ќе се навикне....на се не навикнуваат,слушне те ги само изјавите.....Во денешно време кога на деца да речеме од 5 год.неможеш да го свикнеш на нешто што он не сака....нашиот градоначалник на се не навикнува!
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2012 во 10:05
Originally posted by zagor zagor напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Е ова се вика македонска збирка на глупости, ем бајач еми силувач.изненадување

Кратовчанка од бајач побарала помош за да има деца, тој ја силувал



да ти кажам право  ....газење од смеење

Си имала мака не викам не,ама до толку да верува во тие глупости...и ако не бајач тогаш ќе бил некој доктор.Не се правете слепи и неми  дека не знаете...

Таман излезе од затвор оној што ги носеше на гробишта "да им забае "на неродилките ете ти друг...ама оваа мајчина некоја,не сакала...спискала.Е нема.И што мислела...ќе зачне како Дева Марија....од дух,нели?.Додека не и го....ај да не зборам....

Абеее,кај само ги наоѓаат таквите...камо мене некоја цуца да ми забае што не ми е.. интересно..како порано,па да ме врати во колосек.


Е што се смееш на народот кога бајачи имаат и градоначалницитеизненадување
Читај и види како бајачот убаво предвидел што како “било“ на 1 мај 2012смеење
Општински гатач


Изменето од mamamd - 29.Април.2012 во 10:06
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2012 во 22:11
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2012 во 23:30
..bash me interesira shto ovoj gomnar sega  ke zaraboti !
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2012 во 00:31
Originally posted by brza brza напиша:

..bash me interesira shto ovoj gomnar sega  ke zaraboti !

едно 1-2 год. за сообраќајката, и уште толку за не пружање помош, максимум до 4 години ќе го кркне.
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.