IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Градоначалник
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Градоначалник

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 141516
Автор
Порака
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 12727
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2018 во 21:45
Еве  ги нашиве градоначалници и еден заменик кој се прави наудрен


Да ти одговорам  paralelogram  најкратко што можам, ич несакам долги фермани 

 1. Да верувам дека имаме избор, еве ти велиш не си гласал, и тоа е избор така ? 
Никој не те присили, сам си одлучи нели ?
 2. Потекнувам од семејство со голема традиција, во кое семејните вредности 
се на прво место и им се дава голема важност. Сите имаме една мисла, така било до сега
така е сега, се надевам дека и генерациите по нас ќе бидат како нас и подобри ...
Дедо, тате, чичо, вујче .... со сите се гордеам многу.
Сите тие секогаш ни оставале на нас (братучедиве) да си имаме сопствено мислење
и да си правиме сопствени избори, за се. Ние сме тие што одбрале сами да го следиме
нивниот пат, да го продолжиме и да го усовршуваме.

Сите сакаме напред, ама не со закани, уцени и по секоја цена.

Некој се чувствува свој на своето (јас), некој е роден во погрешно време и на погрешно место (

Велиш  дека пола другари ти се у затвор, странство.... што те задржува тебе овде ?
Јас не би се мачела као тебе..... иди широко ти поље....

Како би се чувствувал, еве сега мене ми текнува да ти ги исправам 
крививе линии, да бидеш коцкаст и наместо  paralelogram  да те викам  Ѓуро  а ?


....Сакај ме.... твоето сакање ми буди благопријатни чувства, 
ми ја олеснува и ублажува нервозата   голема насмевка

Кон врв
paralelogram Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2017
Статус: Офлајн
Поени: 237
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paralelogram Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2018 во 23:03
H8

Изменето од paralelogram - 12.Јануари.2019 во 19:15
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43417
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2018 во 22:10
Уше у бившата идеше една новогодишна емисија,
помеѓу песните одеше со скечеви онаа стара екипа
од драмски.Аналогно на тоа ми текна на една реплика
од Мара Попара.
-Шо е бе Спиро,шоСе тресиш ко спирала!
Овие баш и не се потресуваат.Знам барем Коце не
на времето,па му ја пуштав песнава.
Еве и за Петрета,народ нека се гуши.Он да си свирка и држи ритам!
А патем немам видено вакво украсуење до сеа...
Денес Кисела Вода блокирана кај рампа,па детално го разгледав истото.
Будали бе наркомани им сметале
Ко да не знаат кој ја води дистрибуцијата.
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 12727
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2018 во 00:55
Петре наш голема работа направи
нешто невидено до сега на нашиве простори

Го отвори  винтерленд и ја светна елката охКон врв
paralelogram Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2017
Статус: Офлајн
Поени: 237
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paralelogram Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2018 во 01:45
Фотофиниш хејт

Изменето од paralelogram - 12.Јануари.2019 во 19:16
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 12727
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2018 во 16:20
 
Цреп !!!  плазење злонамерно

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43417
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2018 во 21:00
Е мој Петре,Петре...
Може да држи вода да за сите исти
се цените за паркирање.Рецимо па и
сите исто и брзо да завршуваме по
шалтерите и ред други работи во кои
не сме исти...Но златен начинот на кој
ти ги омаловажи докторите,ќе ти се
врати кога никој и нема ни да се
сеќава на тебе.Онака како и Коце го
заборавивме па и кој ли беа пред него.
Е тогаш овие,докторите тебе уште ќе
ти памтат.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43417
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2018 во 09:16
Шу е бе Петре...
Шу е сега извинувања.
Ајде живеЈ!
Барем до следните избори.
Кон врв
ansasho Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 08.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ansasho Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2018 во 20:56
Пак изненадени од снегот и има ли некој барем сол да фрли.
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 12727
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2018 во 21:05
Да не го виде некој денес со Црвените  Чадори ? 

На Петрета мислам не зборувам
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 141516
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.