IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Градоначалник
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Градоначалник

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 141516
Автор
Порака
paralelogram Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2017
Статус: Офлајн
Поени: 301
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paralelogram Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2018 во 23:03
H8

Изменето од paralelogram - 12.Јануари.2019 во 19:15
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2018 во 22:10
Уше у бившата идеше една новогодишна емисија,
помеѓу песните одеше со скечеви онаа стара екипа
од драмски.Аналогно на тоа ми текна на една реплика
од Мара Попара.
-Шо е бе Спиро,шоСе тресиш ко спирала!
Овие баш и не се потресуваат.Знам барем Коце не
на времето,па му ја пуштав песнава.
Еве и за Петрета,народ нека се гуши.Он да си свирка и држи ритам!
А патем немам видено вакво украсуење до сеа...
Денес Кисела Вода блокирана кај рампа,па детално го разгледав истото.
Будали бе наркомани им сметале
Ко да не знаат кој ја води дистрибуцијата.
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 12918
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2018 во 00:55
Петре наш голема работа направи
нешто невидено до сега на нашиве простори

Го отвори  винтерленд и ја светна елката охКон врв
paralelogram Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2017
Статус: Офлајн
Поени: 301
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paralelogram Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2018 во 01:45
Фотофиниш хејт

Изменето од paralelogram - 12.Јануари.2019 во 19:16
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 12918
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2018 во 16:20
 
Цреп !!!  плазење злонамерно

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2018 во 21:00
Е мој Петре,Петре...
Може да држи вода да за сите исти
се цените за паркирање.Рецимо па и
сите исто и брзо да завршуваме по
шалтерите и ред други работи во кои
не сме исти...Но златен начинот на кој
ти ги омаловажи докторите,ќе ти се
врати кога никој и нема ни да се
сеќава на тебе.Онака како и Коце го
заборавивме па и кој ли беа пред него.
Е тогаш овие,докторите тебе уште ќе
ти памтат.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2018 во 09:16
Шу е бе Петре...
Шу е сега извинувања.
Ајде живеЈ!
Барем до следните избори.
Кон врв
ansasho Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 08.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 122
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ansasho Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2018 во 20:56
Пак изненадени од снегот и има ли некој барем сол да фрли.
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 12918
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2018 во 21:05
Да не го виде некој денес со Црвените  Чадори ? 

На Петрета мислам не зборувам
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 12918
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2019 во 23:12Шилегов: Ќе формираме претпријатие за грижа на животните

Шилегов: Ќе формираме претпријатие за грижа на животните
< ="" id="plus_top" name="social_group" ="social__" style="margin: 4px 0px 0px; font-style: inherit; font-variant: inherit; font-weight: inherit; font-stretch: inherit; font-size: inherit; font-family: inherit; width: 0px; height: 0px; visibility: ; display: block; padding: 0px;">

Вардариште е минато. Донесов одлука Градот Скопје да почне со постапка за формирање на претпријатие за грижа на животни, соопшти градоначалинкот Петре Шилегов.

Ова значи дека за бездомните животни нема да биде надлежно ЈП „Комунална хигиена“, туку новото претпријатие ќе има целосна надлежност за ветеринарна грижа, стерилизација и вдомување на животните.

„Постапката тече паралелно со чипирање на домашните миленици, со цел кога ќе заврши овој процес да функционира стационарот во градот Скопје. Новиот систем ќе овозможи решавање на проблемот. Тој бара инволвирање на повеќе граѓански активисти и здруженија со цел бројот на бездомни животни да се сведе на минимум“, рече Шилегов. Притоа, додаде тој, имам предвид дека Скопје не е изолиран остров и дека едностран пристап од градската администрација нема да има целосен ефект, туку тоа може да се оствари заеднички со други институции.

Според него не постои инстант решение за кучињата бездомници, но тоа не е изговор за институциите да не најдат одржливо решение.

-Паралелно со подготовката на админситративните процедури, започнуваме и процес на консулатции со граѓански здруженија со цел тие да бидат дел од управувањето на новиот станционар. Тој ќе биде основан со буџет од Град Скопје- рече Шилегов.

За името на новото јавно претпријатие сè уште нема одлука, но лична желба на Шилегов е да се вика „Лајка“, оти тоа е куче кое го има сменето човештвото и е од улиците на Москва.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 141516
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.