IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Градоначалник
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Градоначалник

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 17>
Автор
Порака
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 21:29
Darko Pancev голема%20насмевка
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 22:17
Originally posted by maestro13 maestro13 напиша:

Дали сакате да си оди Трифун и да се врати Ристо Пенов како градоначалник???

Јас сум за Ристо Пенов. Тој сепак направи најмногу за Скопје!
 
Пенов за 3 мандата не стори толку колку што си направи за лична промоција со наши пари..и негови интереси..
Никако враќање назад...тоа е како да повторно упоребуваш веќе користена тоалет хартија...
Има други Скопјани..ќе се појават...
голема%20насмевка
 
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 22:22
VASIL  RINGOV голема%20насмевка
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2008 во 01:47
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

a moze i Esma Redzepova голема%20насмевка



Не. Нема дозвола. може само Фуруз Мустафов или Тодор Петров.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
TONI Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TONI Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2008 во 00:28
Originally posted by orlov orlov напиша:


Originally posted by TONI TONI напиша:

Пенов, дефинитивно. Иако јас не гласав за него минатиот пат и еве јавно признавам згрешив.
<font size="2" color="#999900">Добро е што признаваш дека мислиш оти си згрешил. Но тоа не значи дека е исправно. Зошто на пример нареден градоначалник да не е Љубе Бошковски? Ете некако да му се ододлжиме во името на Бранко и компанија што га заглавивме во Хаг?А, лично ти дека никогаш не сум го обожавал Бошковски. Но, зар не треба оваа држава да покаже даке има трунка морал? И, покрај се верувај дека Бошковски Скопје ќе го води многи подобро од било кој досега.

СЕ ПРЕТСТАВУВАШ КАКО АРМИСКИ ВЕТЕРАН.НЕКА ТИ БИДЕ.ТВОЕ ПРАВО. ОНОЈ МОМЕНТ КОГА ЌЕ ПОЧУВСТВУВАМ ПОТРЕБА ТИ ДА МИ ДРЖИШ ПРЕДАВАЊЕ ЗА МОРАЛ ЌЕ ТЕ ПОБАРАМ.АКО ТОЛКУ МНОГУ ТИ СЕ ДОПАЃА ЉУБЕ НОСИ СИ ГО ДОМА.
ЈАС ИМАВ МОЖНОСТ ДА ГО ПРОЧИТАМ (БРАТ МУ НА ЕДЕН ОД ОБВИНЕТИТЕ ЗА РАШТАНСКИ РАБОТЕШЕ СО МЕНЕ)ДЕКА УБИЕНИТЕ КАЈ РАШТАНСКИ ИМАЛЕ 172 ДУПКИ ОД к*рШУМИ.ИАКО КАКО НА МАКЕДОНЕЦ НЕ МИ Е ДРАГО ШТО ЉУБЕ БОШКОВСКИ БЕШЕ ВО ШЕВЕНИНГЕН СЕПАК НЕ СПАЃАМ ВО РЕДОТ НА МАЛОУМНИТЕ НА КОИ ИМ ТРЕБААТ ИДОЛИ, А ПОСЕБНО НЕ ЉУБЕ БОШКОВСКИ. ИНАКУ ЈАС ЗА ВРЕМЕ НА КОНФЛИКТОТ ИМАВ МОЖНОСТ ДА БИДАМ ВО ДЕЛОТ НА ВРАТНИЦА И ЈАЖИНЦЕ И ДОБРО ЗНАМ ШТО СЕ СЛУЧУВАШЕ,ПОГОТОВО КАКО ЉУБЕ ГО БРАНЕШЕ ЛЕШОК СО 8 РЕЗЕВИСТИ.ЗА ВРАТНИЦА ИЧ ДА НЕ ТИ КАЖУВАМ. НЕ САКАШ ДА ЗНАЕШ.СУМА СУМАРУМ: ТЕРАЈ СИ РАБОТА И ИЧ НЕМОЈ ДА СЕ ЗАМАРАШ. ТВОЕТО МИСЛЕЊЕ ЗА МЕНЕ НИ ПЕТ ПАРИ НЕ ВРЕДИ.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2008 во 00:51
Malku gi prejuizdicirash rabotite. Ljube nikogash ne sum go obozjaval. No zar bi dozvovlil makdonec da strada za shiptarishtana?
A, kako vtoro ne ti se potrebni halucinacii deka si videl od prichina shto sum direkten uchesnik vo VOJNATA- onaa za koja vie miluvate da kazjete deka beshe vo najlosha forma konflikt. A, zgora na se bev eden od pripadnicite na povisokiot stepen na sistemot na RiK- ot.
Proshtevaj no podobro bi bilo ova na l.p da si gi napishel. Sepak visokoto visokoto obrazovanie ne mi dozvoluva do kraj da sec doizrecham od prichina sto si makdonec. Zjal mi e shto moram i na makedonec ovaka da mu odgovoram.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
TONI Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TONI Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2008 во 01:00
ВИСОКОТО ВИСОКО ОБРАЗОВАНИЕ СЕ МЕРИ ПО ТОА ДАЛИ ЧОВЕК ЗНАЕ ДА СОСТАВИ ЕДНА ОБИЧНА ПРОСТА, ИЛИ ПРОШИРЕНА РЕЧЕНИЦА.НЕ СЕ ВИКА ПРЕЈУИЗДИЦИРАШ ТУКУ ПРЕЈУДИЦИРАШ. ЗА КРАЈ: МАКЕДОНЦИТЕ ПИШУВААТ НА КИРИЛИЦА.

Изменето од TONI - 21.Август.2008 во 14:22
Кон врв
mornar Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 58
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mornar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2008 во 08:38
Originally posted by TONI TONI напиша:

ВИСОКОТО ВИСОКО ОБРАЗОВАНИЕ СЕ МЕРИ ПО ТОА ДАЛИ ЧОВЕК ЗНАЕ ДА СОСТАВИ ЕДНА ОБИЧНА ПРОСТА ИЛИ ПРОШИРЕНА РЕЧЕНИЦА.НЕ СЕ ВИКА ПРЕЈУИЗДИЦИРАШ ТУКУ ПРЕЈУДИЦИРАШ. ЗА КРАЈ: МАКЕДОНЦИТЕ ПИШУВААТ НА КИРИЛИЦА.



Taka e daskale. Se dodeka ne se fatime za sitnite pravopisni greshi, a gi ostavime krupnata pogreshna politika i ekonomija, nishto nema od Makedonija.
,,ALEA JAHTA EST,,
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2008 во 09:10
Originally posted by TONI TONI напиша:

ВИСОКОТО ВИСОКО ОБРАЗОВАНИЕ СЕ МЕРИ ПО ТОА ДАЛИ ЧОВЕК ЗНАЕ ДА СОСТАВИ ЕДНА ОБИЧНА ПРОСТА, ИЛИ ПРОШИРЕНА РЕЧЕНИЦА.НЕ СЕ ВИКА ПРЕЈУИЗДИЦИРАШ ТУКУ ПРЕЈУДИЦИРАШ. ЗА КРАЈ: МАКЕДОНЦИТЕ ПИШУВААТ НА КИРИЛИЦА.




Тони, гледам дека те мачи нешто. Кажи си слободно што е тоа? Ако е граматиката ќе ти кажам дека многу подобро ја познавам и употребувам  од тебе и покрај тоа што целиот работен век- со исклучок на последните десетина години- зборував на странски јазик. Но, сепак останав Македонец.задоволство
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
TONI Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TONI Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2008 во 14:40
НЕ МЕ МАЧИ НИШТО. САМО МИ СМЕТА НЕКОЈ НЕПОЗНАТ ДА МИ ДРЖИ ПРЕДАВАЊЕ ЗА МОРАЛ.ЈАС НЕ СЕ ОБИДОВ ДА ТВРДАМ КАКО ЗНАМ НЕШТО ПОДОБРО НИТУ ОД ТЕБЕ НИТУ ОД БИЛО КОЈ ДРУГ.
МИ СМЕТА ДА МИ КАЖУВАШ ПРИКАСКИ ЗА ЉУБЕ.СЕ ДРУГО Е ОК, ВКЛУЧИТЕЛНО И ТВОЈОТ УДЕЛ ВО ВОЈНАТА ВО МАКЕДОНИЈА.
ИНАКУ ТЕ ПОЗДРАВУВАМ И ТИ СЕ ПРИКЛУЧУВАМ ВО ЗАЛАГАЊАТА ЗА ИНСТИТУЦИОНАЛНО РЕШАВАЊЕ НА ПРАВАТА НА БРАНИТЕЛИТЕ.
ШТО СЕ ОДНЕСУВА ДО ПОЗНАВАЊЕТО НА ГРАМАТИКАТА, МИЛО МИ Е ДЕКА ДОБРО ЈА ПОЗНАВАШ, ЗНАЧИ, НЕМА ПРЕЧКА ПОПРЕЦИЗНО ДА ЈА КОРИСТИШ.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2008 во 22:56
Originally posted by TONI TONI напиша:

НЕ МЕ МАЧИ НИШТО. САМО МИ СМЕТА НЕКОЈ НЕПОЗНАТ ДА МИ ДРЖИ ПРЕДАВАЊЕ ЗА МОРАЛ.ЈАС НЕ СЕ ОБИДОВ ДА ТВРДАМ КАКО ЗНАМ НЕШТО ПОДОБРО НИТУ ОД ТЕБЕ НИТУ ОД БИЛО КОЈ ДРУГ.
МИ СМЕТА ДА МИ КАЖУВАШ ПРИКАСКИ ЗА ЉУБЕ.СЕ ДРУГО Е ОК, ВКЛУЧИТЕЛНО И ТВОЈОТ УДЕЛ ВО ВОЈНАТА ВО МАКЕДОНИЈА.
ИНАКУ ТЕ ПОЗДРАВУВАМ И ТИ СЕ ПРИКЛУЧУВАМ ВО ЗАЛАГАЊАТА ЗА ИНСТИТУЦИОНАЛНО РЕШАВАЊЕ НА ПРАВАТА НА БРАНИТЕЛИТЕ.
ШТО СЕ ОДНЕСУВА ДО ПОЗНАВАЊЕТО НА ГРАМАТИКАТА, МИЛО МИ Е ДЕКА ДОБРО ЈА ПОЗНАВАШ, ЗНАЧИ, НЕМА ПРЕЧКА ПОПРЕЦИЗНО ДА ЈА КОРИСТИШ.



Иако годините си го чинат своето сепак ќе повторам дека сум еден од малкуте кои после толку години работа на странски јазик над 90% зборат и пишуваат чисто македонски. Оноа кога нешто излета а се случува почесто тоа ти е професионална деформација.
Сепак БЛАГОДАРАМ на разбирањето и на подршката. Секој добро намерен збор и гест за Борците (не за бранителите) е добредојден. Ве молам не употребувајте категорија Бранители од причина што не е Уставна категорија. Уставот е конкретен и јасен и кажал дека сите тие се БОРЦИ.
Благодарам.....

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
nikolamali Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikolamali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2008 во 21:38
ЈАС СУМ УБЕДЕН ДЕКА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА СКОПЈЕ НАЈДОБРО Е ДА БИДЕ ИЗБРАН СОКОЛ ОД ЃОРЧЕ. ЕМ Е СО ВМРО, ЕМ Е СТАРА КОМУЊАРСКА ГАРДА(ДРУГИТЕ ПАРТИИ ШТО ОСТАНУВААТ СЕ СИТНА БОРАНИЈА),ЕМ ГИ ЗНАЕ СИТЕ МАРИФЕТИ- ЗНАЧИ УСПЕХ СТО ПОСТОТЕН.ПЛУС И ОРЛОВ ЌЕ СЕ СОГЛАСИ ДА ГЛАСА ЗА НЕГО.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2008 во 23:55
Originally posted by nikolamali nikolamali напиша:

ЈАС СУМ УБЕДЕН ДЕКА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА СКОПЈЕ НАЈДОБРО Е ДА БИДЕ ИЗБРАН СОКОЛ ОД ЃОРЧЕ. ЕМ Е СО ВМРО, ЕМ Е СТАРА КОМУЊАРСКА ГАРДА(ДРУГИТЕ ПАРТИИ ШТО ОСТАНУВААТ СЕ СИТНА БОРАНИЈА),ЕМ ГИ ЗНАЕ СИТЕ МАРИФЕТИ- ЗНАЧИ УСПЕХ СТО ПОСТОТЕН.ПЛУС И ОРЛОВ ЌЕ СЕ СОГЛАСИ ДА ГЛАСА ЗА НЕГО.



Да,да. Ем со ВМРО, ем со СДСМ, ем со ДПА, ем со НСДП, ем со ДУИ, ем вози кола со бугарски таблички. Па луѓе мои нели си е Сокол- интрнационале, почекајте уште Милан Ружиновски екс НГШ на ЈНА во некогашна СРЈ, повратник од пред  две години  и жител на војната касаба Волково да формира Партија на СМБ во МЗ Волково- Општина Ѓорче Петров, па тогаш Соколе ќе си го направиме градоначалник на престолнината доколку до тогаш не ни ја земат шиптарите.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
nikolamali Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikolamali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2008 во 10:08
ДА,МУ СЕ ЛУТИШ ОТИ ТИ ГИ КРАДЕЛ СЛИВИТЕ ВО КУЧКОВО.



Изменето од nikolamali - 24.Август.2008 во 10:08
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.