IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - БИСЕРИ на форумџиите
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

БИСЕРИ на форумџиите

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 30313233>
Автор
Порака
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2012 во 01:41
Originally posted by емил емил напиша:

Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Originally posted by емил емил напиша:

што значи стројник ?

Da ti najdam nevesta za zenenje


ако не е дупена од тебе може 

e de be ...lepenka ke i stajme ....imam prijatel vulkanizerнамигнување
Pacienti..газење од смеење
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2013 во 00:40
којсумјас Кликни и види ги опциите

Сениор
Сениор
 

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3667
Опции за коментарот Опции за коментарот
  Благодарам (0) Благодарам(0)
  Цитирај&amp;nbsp;којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор
Директен линк до овој коментар Испратена: од вчера во 19:16
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

верувам...
ама не сум Лаки... плазење

Извини друже...
грешка, јеби га...
црвенеењеда

Ова се вика неспоразум...

Изменето од gonzo - 13.Јануари.2013 во 00:41
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2013 во 21:35
Originally posted by nindza nindza напиша:

mrazam gramatika... mrazam ogranicuvanja od bilo koj vid pa i gramaticki zasto...? zatoa sto sum nindza


газење од смеење
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2013 во 23:40

Орка ме засмејува на темата: Писмени состави, семинарски...голема насмевка

Originally posted by БорисЦ БорисЦ напиша:

Ми треба состав или концепт како да напишам еден состав на тема "Што ќе направам ако јас сум одговорен да го уредам светот"по македонски јазик.
Фала однапред :)
<3


Originally posted by Орка Орка напиша:

Де бре тоа е барем лесно...Поучен од последните избори,
фино лепо ќе си напишеш СО ДЕЛА ЌЕ ПОКАЖАМ


И одма си ја замислив фацата на професоркатагазење од смеење


Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2013 во 11:06
Сигурно малиот во стилот на Марко Чаласан ќе биде прогласен за генијалец
И не му бега вработување како конзул,од завчерашните огласи...
Евентуално директор заради годините

Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Септември.2013 во 01:05
Originally posted by емил емил напиша:

Originally posted by Gabriela_S Gabriela_S напиша:

Originally posted by емил емил напиша:

Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

SDK...Gabi zatvori vratata , ke se ukoci Emilизненадување
 

сдк - не бригај . Она си ме грее мене трепкање


ne ste salam трепкање
 

сдк не сум салам . Кобасица сум
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Септември.2013 во 15:13

Го најдов бисерот... еден од многуте mabe by Фолки   плазење

П.С. препорачливо е да не се чита додека се пие кафе газење од смеење




Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

А оти нема  „теми за разговор со тетки на име“?


Велгуваш иии уште од врата: лелеееее ТЕТЕЕЕЕЕЕее (филмски) ....многу си пораснал, ела да те бацам ( и ти лепи мрсулав бацок на образ... сочен)  да те видев по улица немаше да те познаам... лелеее.... убав тој на тета ( /баба, бабарога, вујна, стрина и слична перјаста живина).. која година сии сега??? 
- хммм, пааа 2016та....глупчо (10 мин)

И после следи она : како ви се праени баклавиве, многу убај, , бомбициве, таваниве и на шо се греете во зимо...  ( чутам - 30мин)

и туку едно време заслушуваш муабет за некоја манџа: ... ами ја не му се маткам толку... так так так  чинам, исецкај го и ч`о клам да варит.... (ух) (стигнува до 41та мин - чутам)

-лелеее.. значи овие к -15 се право кажува... се ко шо е баш такааа...
друга тетка: -исто мори исто... значи... скроз... исто ко шо е стварно, го гледавме со Диме мој ... и ми вели и ти мори онака исто... ....(итн итн... 57мин - чутам)

-го гледавте султано? лелеееееееееееееееееееееееееееееееееееее ама она шо и напрае,  видеее?! значи женишта... море море мореее... жена шо че ти напрај никој друг не можии..  (тајм аут - саат и 12 мин - чутам)

нативко: ....ама ја разбрав оти та го остаела ,тој и избегал со швалерката... леле пусти Томче шо ти требаше си викам , шо арна жена деца се си имаше, ама ете шо че ти напрај .. пу пу пуу.... да си поплукнам...   - Еј морииии... Павлинче од Саше умрела ... лелеее млада... на 2478910562456 години... туф туф туф..... ама ете од пишаното шо рекле..... (тантара тантара саат и пол - ја па мудро си молчам оти чутењето било злато)

- амиии и ние годинава то тутуно оган да г`изгори, ама појче немаа... нема вика Диме, готово... уште ова година и појче никош.... то само маката.. натема го џаоло.... (а од ко е родена тутун садат)
продужетак : ...со маки да стануваш секое сабајле во 4, очи да ти капа, уши да ти се дујаат.. и шо ти знам друго...
Че речи чоек ко Тито на неретва, коски му тропале во количката ко суви ореви во празна врејча...  ( вториот саат длабоко е згазен а јас задремувам на фотеља зевање)

-офлеелеее мајчицееее... кога поминаЈа години, деца пораснаЈа, ние остареВНЕ.. абе тое ееее... врви живото никој не праша...

наслушуваш уште нешто во неучтив полусон , а 3 сати поминале : ...а местото колку го плативте таму ... абе убо е то место .. исцедно... ( за гробно место пра муабет, да не речите за викендица е местово бакнеж) ....  а и попот мене многу ми се бендиса како испеа... (како да испеј бе , поп... смешен)...

ЧУНГА ЛУНГААА... лудило.. стануваш... се тегниш... сите прсти ти се тука сеуште.. цел си...

сваќаш дека машкиот сектор од друштвото седи на другата маса... сите пијани крастајци и главна занимација цела вечер му е КОЈ Е ПОПИЈАН и кој ЌЕ ГО ПОГОДИ МАЧОРОТ ШТО ЛЕЖИ ДО ШПОРЕТ СО ТАПА ПИВСКА...
офлелеее...забава плачење


Кон врв
FosterThePeople Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1147
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FosterThePeople Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Септември.2013 во 15:20
Анастеа фала за предупредата ств.Перјаста живина хахаххахахахаа!
Браво!
I just wanna feel real love.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2013 во 23:01

Стручно-модераторски одговор на Гонзито, на темата Потсети го модераторот: голема насмевка

Originally posted by емил емил напиша:

Секс
Секс 
три теми со ист наслов среќа


Originally posted by gonzo gonzo напиша:

Епа  три пати на ден...што има лошо тука...





Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2014 во 16:08
ох


Originally posted by емил емил напиша:

Originally posted by Platenik Platenik напиша:

Мореее, што си се распишал!

 
 

Нема море и ти пишуваш  ѕидови . Ако пишуваш пократки ќе те читам и ќе те правам лом  на секоја тема освен  научна фантастика и зошто во Автралија кенгурињата скокаат .


Originally posted by емил емил напиша:

Originally posted by Platenik Platenik напиша:

 
Колку само успешно ги поврза во една рченица, ѕидовите, твојата експертиза и скокањето на кенгурите во Австралија. Ме остави без зборови.
 

Нема да кажам ништо . Овде само барат жртви за банирање . Нема да ви давам повод за такво нешто оти сум попаметен од сите вас земани заедно . 



Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Crna Arapina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2013
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crna Arapina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2014 во 16:10
ахххххххххахахххххххххххххххххххххххахаха 
Train hard,Fight easy !
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2014 во 14:20

Ме насмеа Фикс кај месождеритесмеење
Или Фиксицагазење од смеење

Originally posted by fiks fiks напиша:

Originally posted by stevesatriani stevesatriani напиша:

MLEKOTO sozdava:mazohizam,mrzlivost,tendencija na menuvanje na polot.

Michio Kushi
 

Добро ова важи за кисело млеко или не,оти јас само такво го консумирам?
А ако важи,значи ќе го сменам полот во женско и ќе станам Фиксица,така?




Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2014 во 14:29

Златникот, на темата 2+1 Ај сега кој има храброст
Во пдф Секс, нешто муабет за двојки, тројки.... плазење


Originally posted by Zlatnik Zlatnik напиша:

Абре деца, како мине времево мене и 1+1 ми е тешко да го изесапам, а не пак 2+1! хи, хи...
Не за друго, туку страв ми е да не се збунам, па „едното“ да го поминам два пати, а „другото“ ниту еднаш!голема насмевка
 



Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2014 во 09:25
И јас со моето скромно мнение би потврдил дека навистина исказот кој е искажана како исказ е вон моќите на поимање на староземаљскиот ум, но од друга страна гледано конзументите на новоземаљскиот ум располагаат со поголеми моќи кои користејќи ги рационално би можеле исказот да го поимат и то више пута. За тоа сведочат поголем број на новоземаљски написи посебно распространети по форумите во сајбер земаљскиот простор вклучувајќи и некои преценети мислители со недоволна моќ да поимат такви искази но поимањето е персонална особина карактеристична за поиматели со поголема моќ и такој.

Gonzo во А сега нешто сосема поинакво! 

Морам да признаам, после третото читање на постот, сфатив дека само едно кафе испив од сабајле... 
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 30313233>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,859 секунди.