IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Технологија
  Активни теми Активни теми RSS - Помош  !! Проблем со техника
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Помош !! Проблем со техника

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
Автор
Порака Обратен редослед
kire.nikolov3 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Април.2017
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire.nikolov3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Помош !! Проблем со техника
    Испратена: 26.Април.2017 во 09:16
Здраво би сакал да прашам дали некој се разбира во TV имам TV Arieli го земав 300€ пред неколку месеци до сега немав никаков проблем ставав филмови на USB ппврзував со PC го симнав вчера Underworld последниот дел сега брзо што испадна го ставив на USB ми го отвора но не ми дава слика сликата е црна и трепка Sound на PC го пушта филмов а и сите други филмови не прават проблем на TV-Vo дали некој може да ми помогне со овој проблем?
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2014 во 17:36
Originally posted by Crna Arapina Crna Arapina напиша:

Дечки како на таблет галаху таб 3 ,да гледам ТВ пробав тука на идивиди тв во живо не пушта ај ако знаете пишете како 
Да, или апликација или кажи дали нетот ти е на ONE, T-home или некој трет. Овие двете имаат други опции. Од ONE не сум платила до сега, од другиве 200 денари слушнав дека е месечно, што е лудостзбунетост
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2014 во 21:09
и после ќе гледа телевизија на таблетот...само кај што има конекција, разбира се....
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18938
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2014 во 20:28
Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

од play store  симни си некоја апликација за македонски тв канали....имаш неколку понуди
i posle stoзбунетост
vivi
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2014 во 13:17
од play store  симни си некоја апликација за македонски тв канали....имаш неколку понуди
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Crna Arapina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2013
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crna Arapina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2014 во 11:31
Дечки како на таблет галаху таб 3 ,да гледам ТВ пробав тука на идивиди тв во живо не пушта ај ако знаете пишете како 
Train hard,Fight easy !
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2013 во 12:19
Originally posted by reuma reuma напиша:

Значи - открив што му фали на мојот тв. Не се поправа, панелот не е во ред.
I?збунетост

..shtom e pod garancija( do ute),...ne e tvoja sekiracijata dali se poprava ili ne, tuku na servisot.
 ako go odnesesh do utre , togash  ke te koshta besplatno sekoja popravka, zatoa shto garancijata se prodolzuva se dodeka e na servis aparatot.
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2013 во 22:33
Originally posted by Орка Орка напиша:


Фала богу на тие маки и го искористив па од тогаш новово се погоди

И јас, ама за мониторхи, хи...
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2013 во 22:26
Во сите договори прецизирано е во кој случај ти го менуваат уредот со нов.
Знам оти имав проблем со Denon појачало кое ми спиеше по сервиси година и пола со прекини...Као го направивме дојди земи го.
За недела дена пак истиот проблем...
Во мојот договор беше прецизирано доколку уредот помине 48 дена во сервис во рокот на гаранцијата имам неотповикливо право да барам нов..
Фала богу на тие маки и го искористив па од тогаш новово се погоди
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2013 во 22:17
Јас ќе ти викав да одиш и да си средиш додека ти трае гаранцијата. 
При тоа запази неколку работи!!!
Земи потврда дека си го оставил/а тв во сервисот со датум, печат итн.
Види на гаранцијата за колку дена треба да ти поправат према пишаното (ме мрзи да ја барам гаранцијата од мојот сега) и следниот ден кога истекува рокот оди во сервис и барај си го телевизорот. 
Јас со Видео Дата имав проблеми и затоа те советувам.
Можеш да бараш нов ТВ доколку не ти го сервисираат во одредениот рок кој што е назначен на гарантниот лист. И не отстапувај, кажи им дека ќе пријавиш во здружението за заштита на потрошувачи и сите останати нареди им ги. 
И само упорно!!!
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
reuma Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јули.2011
Статус: Офлајн
Поени: 59
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај reuma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2013 во 22:13
Значи - открив што му фали на мојот тв. Не се поправа, панелот не е во ред.

Изменето од reuma - 15.Октомври.2013 во 22:13
Кон врв
reuma Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јули.2011
Статус: Офлајн
Поени: 59
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај reuma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2013 во 20:19
Некој да ми помогне ако може, мислам ако знае - имам ЛЦД теелвизор, и на екранот од пред 1 месец ми се појавија 2 паралени вертикални линии на растојание од 1 см, и кога работи телевизорот и ектанот е црн - линиите се бели, кога има некоја светла слика - линиите не се приметуваат. Дали екранот е расипан, може ли да се поправа????????? Или нема чаре?
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2012 во 18:42
Е прво со нив почнав,ми рекоа обратете се во продажните салони за подетални информации.

А од салоните не добив никакви на телефон...ништо ќе мора да се оди лично.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2012 во 18:39
Па не ѕвони во салоните. Во контакт центритенамигнување
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.