IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Кој е Груевски?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кој е Груевски?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 100>
Автор
Порака
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2008 во 02:59
Originally posted by SuicideMessiah SuicideMessiah напиша:

Originally posted by Палестинец Палестинец напиша:

Тука више не пишувам....модераторката ми ги брише постовите........За џабе.


Mene me baniraa od Kajgana poradi shto sum simpatizer na SDSM pa nikomu nishto


...тука си добредојден...
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2008 во 03:09
Е тука веќе не идам....и пари да ми давате.......све педери...почнувајќи од модераторката.
Кон врв
SuicideMessiah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 157
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SuicideMessiah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2008 во 03:19
Originally posted by Палестинец Палестинец напиша:

Е тука веќе не идам....и пари да ми давате.......све педери...почнувајќи од модераторката.


Ajde de...ova ne ti trebashe...ako ti gi brishat postovite ednostavno ne idi i gotovo...nemash potreba da vregjash...nisko e i ako ti brishel nekoj postovi ne se sveduvaj na negovo nivo pa toa navredi batali...na toj nachin sam si ja turkash vrednosta...probaj da bidesh pokooperativen.
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2008 во 03:21
Originally posted by SuicideMessiah SuicideMessiah напиша:

Originally posted by Палестинец Палестинец напиша:

Е тука веќе не идам....и пари да ми давате.......све педери...почнувајќи од модераторката.


Ajde de...ova ne ti trebashe...ako ti gi brishat postovite ednostavno ne idi i gotovo...nemash potreba da vregjash...nisko e i ako ti brishel nekoj postovi ne se sveduvaj na negovo nivo pa toa navredi batali...na toj nachin sam si ja turkash vrednosta...probaj da bidesh pokooperativen.


Кооперација барај во Селските работни задруги.
Кон врв
SuicideMessiah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 157
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SuicideMessiah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2008 во 03:26
Epa ete ne ti brishela poraki...sea shto...ne e samo taa tuka moderatorka...inaku mozham da ti pomognam lesno da otkriesh koj ti brishe postovi...prashaj ke ti kazham...lesno e...ne ti trebale navredi na pogreshna adresa.Ne skokaj bez zakluchok kako G'uevski na denot na nezavisnosta.

Изменето од SuicideMessiah - 16.Септември.2008 во 03:27
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2008 во 03:52
...diskutirajte na tema i bez offtopici...!!!


Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2008 во 15:42
...Nikola Gruevski e premier od nov kov iako nekoi mu prepishuvaat populizam. Nikola Gruevski e covek koj e sekade, koj znae kade koga treba da bide. Nikola Gruevski e prv premier na ovaa drzava koj im napravi posebna cest na prosvetnite rabotnici i vo nedela mesto da sedi doma i da go pomine slobodnoto vreme so svojata kjerkicka toj prisustvuvashe na centralnata manifestacija za denot na ucitelite, licno im se obrati i im go cestitashe denot. Ushte poubavo, na penzioniranite uciteli im gi predade plaketite. nikola Gruevski se razlikuva od site negovi prethodnici, tokmu po toa shto pokraj toa shto e premier... e i covek... greshi vo nekoi neshta i dokazuva deka ne e bezgreshen...ama ima mnogu povekje pozitivni potezi kon obicniot covek....
Кон врв
Blue Magic Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 15.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 94
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Magic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2008 во 15:58
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

...Nikola Gruevski e premier od nov kov iako nekoi mu prepishuvaat populizam. Nikola Gruevski e covek koj e sekade, koj znae kade koga treba da bide. Nikola Gruevski e prv premier na ovaa drzava koj im napravi posebna cest na prosvetnite rabotnici i vo nedela mesto da sedi doma i da go pomine slobodnoto vreme so svojata kjerkicka toj prisustvuvashe na centralnata manifestacija za denot na ucitelite, licno im se obrati i im go cestitashe denot. Ushte poubavo, na penzioniranite uciteli im gi predade plaketite. nikola Gruevski se razlikuva od site negovi prethodnici, tokmu po toa shto pokraj toa shto e premier... e i covek... greshi vo nekoi neshta i dokazuva deka ne e bezgreshen...ama ima mnogu povekje pozitivni potezi kon obicniot covek....


Koлку сме полтронски настроени. Доволно е човек само рече а и ние одма на.
Колку што се сеќавам до пред некое време го напаѓаше за законите во врска со образованието. Или пу...пу тоа не важи повеќе. Сега добивме повисоки плати и некоја благодарница и готово. Не знам зш ама цела ситуација ми наликува на филмот ,, Тесна кожа,,.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2008 во 16:05
...greshka... ushte stojam na stavot deka zakonot za osnovno obrazovanie ima odredeni anomalii... no ona shto vcera go napravi premierot... ne moze da se negira deka e dobar gest.... inace sum seushte "mlad " prosveten rabotnik za odlikuvanje...odlikuvanje se davaa na istaknati penzionirani uciteli...neka go napravi toa ushte nekoj... i za niv kje vazi istoto...a ako vekje citash...procitaj deka jas falam koga e za falenje...a kritikuvam koga e za kritika...
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2008 во 16:15
Izgleda tesko ni e da svatime deka postojat realisti pa duri i vo Makedonija, pa taka gi kritikuvaat losite, a gi podrzuvat dobrite potezi na premierot.
I kolku poveke takvi ne ima "realisti" tolku podobro za site nas.

Tolku li e tesko ako nekoj napravil nesto dobro da se pofali bez razlika dali bil Gruevski ili nekoj drug.

Tuku naprotiv namesto da im se cestita na ovie luge se napagat deka se dvolicni.

MAMMAD ti cestitam na tvoeto realno sogleduvanje na sostojbite, bez razlika dali se soglasuvam so tebe.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2008 во 16:16
... blagodaram... i ne bi sakala da se soglasime vo se... bi bilo monotono...големо%20гушкање
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2008 во 16:22
Za Gruevski voglavnom imam dobro mislenje ,megutoa vo posledno vreme se poveke mi se cini deka se gubi vo negovite ambicii.
Imam vpecatok deka so isklucok na poedinci ima los tim okolu nego, koi ne se sposobni da mu gi sprovedat planovite vo dela, pa taka cesto mu se sucuvaat blamazi.
Isto taka loso mu e sto mnogu se pali na mlad kadar, koj sam po sebe si e OK megutoa mislam deka treba da bide iskombiniran so iskustvo i postari politicari , pa taka bi dobile sovrsena kombinacija na luge sto sakaat da rabota i luge sto znaat iako ne sum siguren deka ovaa vtorata grupa postoi voopsto vo Makedonija.
Loso mu e i toa sto se sto ke napravi uzasno mnogu go reklamira, megutoa izgleda toa e edinstveniot nacin da se opstane na Makedonskata politicka scena zatoa sto Makedonecot e malku slep i prilicno glup za da gi gleda na rabotite sustinski.


Кон врв
Blue Magic Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 15.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 94
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Magic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2008 во 17:34
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Za Gruevski voglavnom imam dobro mislenje ,megutoa vo posledno vreme se poveke mi se cini deka se gubi vo negovite ambicii.
Imam vpecatok deka so isklucok na poedinci ima los tim okolu nego, koi ne se sposobni da mu gi sprovedat planovite vo dela, pa taka cesto mu se sucuvaat blamazi.
Isto taka loso mu e sto mnogu se pali na mlad kadar, koj sam po sebe si e OK megutoa mislam deka treba da bide iskombiniran so iskustvo i postari politicari , pa taka bi dobile sovrsena kombinacija na luge sto sakaat da rabota i luge sto znaat iako ne sum siguren deka ovaa vtorata grupa postoi voopsto vo Makedonija.
Loso mu e i toa sto se sto ke napravi uzasno mnogu go reklamira, megutoa izgleda toa e edinstveniot nacin da se opstane na Makedonskata politicka scena zatoa sto Makedonecot e malku slep i prilicno glup za da gi gleda na rabotite sustinski.




Не се губи човекот во амбициите туку отиде свесно во друга крајност. Секоја чест за работата ама популистичкото владеење што го практикува е најлошото нешто сто може да ни се случи. Популизмот е смрт за демократијата.Популизмот е полош и од цензурата.
Најнов пример.. На МТВ оди соопштение за укинување на визите за странците кои имаат шенген виза. Ме чуди само за кој е наменето прашањето...дали за нас или за другите држави.Ако е за други држави зш не го дал во нивните медиуми. Нека не не дави нас со вакви работи кои не не интересираат.
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2008 во 17:36
Гвујо е еден мадафакер кој што мрзи ајвар
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 100>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,344 секунди.