IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубовта и хороскопските знаци
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубовта и хороскопските знаци

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 13>
Автор
Порака
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2009 во 18:09
Па незнам...
И ми е, и не ми е за верување...

Само знам дека не се слагам најдобро со вагите, девиците , водолиите и скоорпиите.....
Најдобри пријателства (досега) сум имала со лавовите, близнаците, јарците и рибитетрепкање

What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2009 во 20:06
Tutkun neviden sum za horoskopite....a so biva so Strelcite?
Ke mi kazi nekoj?збунетост


Изменето од Joshua_Tree - 17.Декември.2009 во 20:06
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
BRANCE Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BRANCE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2009 во 03:44
a bliznacite hhahah
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2009 во 12:29
Стрелците се енергични, позитивни, искрени...
Близнаците можат да бидат многу добри и многу лоши, кога како ќе ги начекашсреќа
Лавовите сакаат да бидат `центар пажње` и во секој момент сакаат да се експонираатголема%20насмевка
Девиците ми се ладни, одбивни и површни (без навредатрепкање)
Овните не ги сакам оти инаетлии се...а јас мразам кога ми води некој инат...Тогаш збеснувам...
Водолиите велат дека се подмуклицрвенеење
А шкорпиите се помалку чудни...И имаат необични размислувања...
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
EKCTPA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Октомври.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EKCTPA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2009 во 12:52
e fala ti mnogu
ja sum si skorpija tanananaa
Немој да правиш мали планови, во нив нема магија...
Прави големи планови, цели високо во надежта и работата.
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2009 во 15:32

Ljubov zapisana vo zvezdite ...... takov nesto ne postoi sekoj prpadnik na eden ist horoskopski znak se razlicen od drugite .... unukat .... ljubovta treba da a barame vo nas i vo licnosta koja e so nas a ne vo zvezdite i horoskopskite znaci ......

Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2009 во 13:52
Нема такво нешто... љубов и хороскоп... не одат заедно, многу пати е докажано...

а кој спомна дека Девиците се ладни, површни и одбивни? не сум знаела дека таков впечаток оставам
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2009 во 19:53
nema vrska.........
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2009 во 23:44
да, нема врска
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2010 во 10:45
 
 
 Љубовта и хороскопските знаци .... среќа ...
 

Овен

Вашите сентиментални односи се јасни и точни. Секогаш се чувствувате сигурни во себе. Кога ќе ве обземат страстите станувате многу чувствителни. Вие сте “мајчински“ тип, кој цврсто и сигурно се грижи за своите блиски. Заради оваа особина исто така љубоморно ја чувате и саканата личност.

Бик

Кој ќе се одлучи да биде со вас, ризикува многу затоа што Биковите се исклучиво љубоморни личности. Положбата е трагична ако вашиот партнер не сака да биде ваш роб. Ако изберете Водолија или Скорпија ќе ви биде многу полесно. Тие имаат многу лицемерност во себе така што ќе ви го кажат тоа што сакате да го чуете.

Близнаци

Давате впечаток на неутрална и рамнодушна личност, а во суштина сте одличен глумец кој одлично ја игра секоја улога. Сакате да бидете господар на саканата личност и да управувате не само со нејзината љубов туку и со материјалното богатство.

Рак

Вие сте нежно и чувствително суштество кое длабоко се врзува за својата љубов, а од својот партнер бара дупло повеќе почит и разбирање. Правите често љубоморни сцени, најчесто и без потреба, и ја нарушувате хармонијата во врската. Премногу ги анализирате постапките на својот партнер, а при тоа заборавате како се однесувате вие со него.

Лав

Секогаш истакнувате дека љубомората е глупост, но не сте сигурни во себе и секогаш го следите партнерот – каде оди и со кого разговара. Длабоко сте љубоморни, но го криете тоа во себе не сакајќи да ја нарушите сопствената гордост и достоинство. Но, кога сте сами со партнерот избива вистинска река од љубоморни префрлања.

Девица

Секогаш сте разочарани од љубовта и го обвинувате партнерот. Кога тој ќе погледне во друга личност губите тло под нозете. Погледнете се себе си и ќе видите дека и вие сте прекрасна личност. Вратете ја самодовербата и заборавете на љубомората.

Вага

Вам ви е неопходна заштита и сигурност. Ве плаши помислата да ја загубите саканата личност. Но, кога ќе ве напуштат за брзо време се враќате во форма и наоѓате замена. Вие постојано кокетирате со љубоморните изливи и тоа ви одговара.

Скорпија

Никогаш не се срамите од својата љубомора. Сакате да приредувате љубоморни сцени и тоа во јавност. Ако некој не ве познава доволно, никогаш не би рекол дека сте љубоморна личност. Надарени сте со голема самодоверба и итрина.

Стрелец

Секогаш победувате во љубовните конфликти. Вашето мото е “Имам голема самодоверба!“ и многу добро се согласувате со својот партнер. Љубовта за вас е убава работа, но ве обзема повремено. Заради тоа и не патите од љубомора.

Јарец

Премногу сте горди и заради тоа не подлегнувате на љубомора. Дури и кога ќе се појави благо чувство на љубомора, ви поминува брзо. Се водите од мислата “Ако веќе е со мене, ќе мора да остане со мене засекогаш!“

Водолија

Љубовта ја менувате со секс и затоа многу ретко патите од љубомора. Ваш принцип е “Секој од нас мора да има свој живот, но добро ни е и во двојка“ . Сепак, често вие сте жртва на љубомора и во тие моменти не можете да сфатите што е тоа што создава недоразбирање во љубовта.

Риби

Вие сте романтична личност и често плачете заради невозвратена љубов. Мислите дека можете да се одмаздите, но тоа се само пусти сништа. Во животот сте многу примерни и смирени и не знаете што е тоа љубомора.

Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2010 во 15:27
Не се пронајдов баш во описот,можеби само во првата реченица.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2010 во 15:29
На мене ми одговара сето напишано...и тоа што пишува за мене е вистинито..и тоа што пишува за човекот коjто ми значи.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2010 во 15:34
Уживаш во неговите  љубоморни истапи ,а?
Мене ме замараат  и ме лутат неосновани  љубоморни сцени.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2010 во 15:37
Originally posted by renatax renatax напиша:

Уживаш во неговите  љубоморни истапи ,а?
Мене ме замараат  и ме лутат неосновани  љубоморни сцени.


не, Рени , не се изразувам како треба...саках да кажам дека е вистинито, а не дека уживам оти е така.големо%20гушкање
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.