IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубовта и хороскопските знаци
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубовта и хороскопските знаци

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 13>
Автор
Порака
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13036
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2010 во 22:24
Originally posted by ФорумскаБаба ФорумскаБаба напиша:

Originally posted by pagane pagane напиша:

Тоа за Вагата ич и не е верно. Важи за еден друг знак---стрелец!


дада
голема%20насмевканамигнување
голема%20насмевкаголемо%20гушкање
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10601
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2010 во 19:05
Овен

Овен и Овен – двајцата сакате да доминирате

Овен и Бик – ти си забавна, а бикот е премногу бавен за тебе

Овен и Близнаци – активни сте и неуморни – супер комбинација

Овен и Рак – тежок, ама не и невозможен спој

Овен и Лав – поголемо его отколку желба за љубов

Овен и Девица – потребно е трпение за да успее врската

Овен и Вага – огромна привлечност

Овен и Скорпија –меч со 2 острици

Овен и Стрелец – совршен спој

Овен и Јарец – не толку добра комбинација

Овен и Водолија – подеми и падови

Овен и Риби – како да пробувате да измешате оган и вода


Близнаци

Близнаци и Бик - тешко дека оваа врска ќе успее

Близнаци и Близнаци – совршен пар

Близнаци и Рак – огромна заинтересираност на двајцата

Близнаци и Лав – уживате во врската

Близнаци и Девица – добар почеток-тешка врска

Близнаци и Вага – одлична поврзаност

Близнаци и Скорпија – добра комбинација ако имате повеќе разбирање

Близнаци и Стрелец – магнетска привлечност

Близнаци и Јарец – огромни разлики кои тешко се надминуваат

Близнаци и Водолија – многу изненадувања и промени

Близнаци и Риби – многу љубов, ама и многу проблеми


Бик

Бик и Овен – ти си инертна, а овенот е премногу жив за тебе

Бик и Бик – двајцата сакате мирен живот

Бик и Близнаци – врската не ветува ништо добро

Бик и Рак – најчесто добра комбинација

Бик и Лав – неизмерна тврдоглавост

Бик и Девица – љубов на прв поглед

Бик и Вага – немате многу заеднички нешта

Бик и Скорпија – ве врзуваат многу работи

Бик и Стрелец – љубов и омраза

Бик и Јарец – постои големо меѓусебно разбирање

Бик и Водолија – далеку од идеална комбинација

Бик и Риби – многу среќни моменти заедно

 
Рак

Рак и Овен – тешка комбинација

Рак и Бик – голема компатибилност

Рак и Близнаци – силна поврзаност

Рак и Рак – премногу работи ви се заеднички, а тоа е проблем

Рак и Лав – најчесто добра комбинација

Рак и Девица – емотивна врска

Рак и Вага – комплетно сте различни

Рак и Скоприја – Скопријата е доминантна во врската

Рак и Стрелец – имате различни цели и желби

Рак и Јарец – тој нема да ти обрнува внимание

Рак и Водолија – непредвидлива врска

Рак и Риби – двајцата ќе направите се за да бидете заедно

 
Лав

Лав и Овен – егото ви е поголемо од желбата за љубов

Лав и Бик – премногу сте тврдоглави за да бидете заедно

Лав и Близнаци – супер врска

Лав и Рак – многу добра љубовна комбинација

Лав и Лав – не секогаш најдобра комбинација

Лав и Девица – постои голема шанса за успешна врска

Лав и Вага – си ги задоволувате заедничките желби

Лав и Скорпија – инстантна прилечност

Лав и Стрелец – ве врзуваат премногу слични гледишта

Лав и Јарец – ти си импулсивна, тој инертен – лоша комбинација

Лав и Водолија – разлечни погледи на љубовта

Лав и Риби – разликите се привлекуваат


Девица

Девица и Овен – ви треба трпение за да ви успее врската

Девица и Бик – љубов на прв поглед

Девица и Близнаци – тешко дека ќе успеете и покрај добриот почеток

Девица и Рак – емотивноста ве поврзува

Девица и Лав – ве очекува успешна врска

Девица и Девица – ве води љубовта

Девица и Вага – Вагата нема да се сложи со твоите животни правила

Девица и Скорпија – премногу слични, но премногу различни

Девица и Стрелец – тој те излудува

Девица и Јарец – премногу си противречите за да најдете заеднички јазик

Девица и Водолија – емотивно некомпатибилни

Девица и Риби – љубовта е дополнета со психичка стабилност


Вага

Вага и Овен – огромна привлечност

Вага и Бик – не ве поврзува скоро ништо

Вага и Близнаци – одлична поврзаност

Вага и Рак – различни сте како небо и земја

Вага и Лав – си ги задоволувате заедничките желби

Вага и Девица – ти пречат правилата од кои тој не се откажува

Вага и Вага – поседувате иста енергија и си поставувате премногу барања

Вага и Скорпија – премногу љубомора

Вага и Стрелец – никогаш не ви е здодевно заедно

Вага и Јарец – голема поврзанпост

Вага и Водолија – совршена комбинација

Вага и Риби – повремена привлечнот, без вистинска иднина


Скорпија

Скорпија и Овен – меч со 2 острици

Скорпија и Бик – голема поврзаност

Скорпија и Близнаци – добра комбинација, ако имате повеќе разбирање

Скорпија и Рак – ти си подоминантна

Скорпија и и Лав – инстантна привлечност

Скорпија и Девица – Премногу слични, но премногу различни

Скорпија и Вага – премногу љубомора

Скорпија и Скорпија – во состојба сте да ја запалите дури и водата

Скорпија и Стрелец – двајцата сте подготвени на компромис

Скорпија и и Јарец – успешна врска

Скорпија и Водолија – најчесто врката завршува со непријателство

Скорпија и Риби – можна е љубов на прв поглед

Стрелец

Стрелец и Овен – совршен спој

Стрелец и Бик – љубов и омраза

Стрелец и Близнаци – магнетска привлечност

Стрелец и Рак – различни цели и желби

Стрелец и Лав – премногу слични гледишта за се

Стрелец и Девица – знаеш да го излудиш

Стрелец и Вага – никогаш не ви е здодевно заедно

Стрелец и Скорпија – двајцата сте спремни на компромис

Стрелец и Стрелец – неверојатна, ама непредлидлива комбинација

Стрелец и Јарец – ако не си спремна на компромис, тешко ќе успеете

Стрелец и Водолија – голема шанса за успех

Стрелец и Риби – љубовта тешко се развиваЈарец

Јарец и Овен – не толку добра комбинација

Јарец и Бик – имате големо разбирање еден за друг

Јарец и Близнаци – меѓу вас има огромни разлики

Јарец и Рак – нема да му обрнуваш многу внимание

Јарец и Лав – ти си заинтересирана, тој импулсивен

Јарец и Девица – тешко ќе најдете заеднички јазик

Јарец и Вага – голема поврзаност

Јарец и Скорпија – успешна врска

Јарец и Стрелец - Стрелецот не е спремен на компромис, па тешко ќе успеете

Јарец и Јарец - не постои заедничко почитување

Јарец и Водолија – ти сакаш да доминираш, тој сака да е слободен

Јарец и Риби – најверојатно ќе те изневериВодолија

Водолија и Овен – подеми и падови

Водолија и Бик – не сте идеална комбинација

Водолија и Близнаци – многу изненадувања и промени

Водолија и Рак – непредвидлива врска

Водолија и Лав – имате различни погледи на љубовта

Водолија и Девица – емотивно сте некомпатибилни

Водолија и Вага – совршена комбинација

Водолија и Скорпија – најчесто врската завршува со непријателство

Водолија и Стрелец – голема шанса за успех

Водолија и Јарец – тој сака да доминира, ти да бидеш слободна

Водолија и Водолија – совршено сте компатибилни

Водолија и Риби – не е лоша комбинација, ако сте подготвени за компромисРиби

Риби и Овен – различни сте како оган и вода

Риби и Бик – многу среќни моменти заедно

Риби и Близнаци – многу љубов, ама и многу проблеми

Риби и Рак – двајцата ќе направите се за да бидете заедно

Риби и Лав – разликите се привлекуваат

Риби и Девица – љубов и стабилност

Риби и Вага – повремена привлечност, без вистинка иднина

Риби и Скорпија – можна е љубов на прв поглед

Риби и Стрелец – љубовта тешко се развива

Риби и Јарец – нема да ти е проблем да го изневериш

Риби и Водолија – комбинација која бара компромиси

Риби и Риби – исти доблести и мани – добра основа за врска


Изменето од Schatzii - 29.Јули.2010 во 19:14
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11601
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2010 во 19:32

Водолија и Вага – совршена комбинација

Хмммм......
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 84675
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2010 во 19:39
Originally posted by renatax renatax напиша:


Водолија и Вага – совршена комбинација

Хмммм......
 
 
Јас сум водолија ама сум женет веќе голема%20насмевка
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2010 во 20:39
Ја не сум имала толку дечковци, колку сите хороскопски знаци... ама..

за овие три точно:

Јарец и рак - нема да му обрнуваш големо внимание

Јарец и Лав – ти си заинтересирана, тој импулсивен

Јарец и Скорпија – успешна врска

Това.

Изменето од Tiggy Vicious - 29.Јули.2010 во 20:40
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2010 во 20:56
А како функционира ова?
ако воопшто функционира...
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsimaКон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 84675
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2010 во 21:00
Што да ти кажам Џо ?Според тоа постираното треба да си бараш партнерка која ти одговара на зодијата.Ако сакаш разуме се.
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2010 во 21:14
аман бе , на форум ли? тајм%20аутсмеење
ахм , вака испаѓа дека само со 1 од 12 девојки на форумов успева...тага

Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsimaКон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 84675
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2010 во 21:21
Originally posted by Џо Џо напиша:

аман бе , на форум ли? тајм%20аутсмеење
ахм , вака испаѓа дека само со 1 од 12 девојки на форумов успева...тага

 
И кај мојата зодија е исто.......
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10601
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2010 во 22:31
Бик и Близнаци – врската не ветува ништо доброма%20ајде
изгледа ќе треба да ја прекинам мојата врскагазење%20од%20смеење
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2010 во 15:05
Ако барате љубов на форум, тогаш ви препорачувам да се проверите кај добриот, стар чичко психолог.   
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 84675
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2010 во 15:17
Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

Ако барате љубов на форум, тогаш ви препорачувам да се проверите кај добриот, стар чичко психолог.   
 
 
фала за советот
Кон врв
Charmedgirl18 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 868
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Charmedgirl18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2010 во 15:32
Рак и Јарец – тој нема да ти обрнува внимание
-ова нема врска, проверено, барем кога се работи за женска рак, и дечко јарец...
Рак и Девица – емотивна врска-ај ќе видиме...
I'm not afraid to take a stand
Everybody come take my hand
We'll walk this road together, through the storm
Whatever weather, cold or warm
Just let you know that, you're not alone
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2010 во 18:19
збунетостkako ne.....плазење
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.