IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Сродна душа
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сродна душа

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4041424344 74>
Автор
Порака
ApolloCAG Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ApolloCAG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2006 во 23:35
Jas ja najdov mojata...
I kako sto bi Picard kazal:Sometimes, you can make no mistakes, do everything right, and still lose
...i ja izgubiv
Кон врв
Dragonfly Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2006
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 719
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dragonfly Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2006 во 23:52
Zarem nezalis za toa? Ne mnogu mozat da se pofalat deka ja nasle svojata srodna dusa...Sepak jas veruvam deka nastanite se odvivaat onaka kako sto treba ili onaka kako sto e najdobro da se odvivaat...za da ne se sluci nesto poloso...
Live long and prosper!!!
Кон врв
ApolloCAG Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ApolloCAG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2006 во 00:03
Originally posted by Dragonfly Dragonfly напиша:

Zarem nezalis za toa? Ne mnogu mozat da se pofalat deka ja nasle svojata srodna dusa...Sepak jas veruvam deka nastanite se odvivaat onaka kako sto treba ili onaka kako sto e najdobro da se odvivaat...za da ne se sluci nesto poloso...
 
A koj ne pocustvuval neznae za prazninata koja te obviva od nedostatokot na nesto sto nekogas bilo NAS.
Nikogas ne se kajam...dobro skoro nikogas...
Krajot e samo pocetok na slednoto nesto...a i jas mislam deka rabotite se odvivaat po svojot najdobar mozen tek


Изменето од ApolloCAG - 10.Октомври.2006 во 00:04
Sometimes, you can make no mistakes, do everything right, and still lose
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2006 во 02:29
Srodna dusha... hmm... ne e tacno deka e samo edna ...moze da se dve tri sto koj ne bara nema da najde 
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
football manager Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај football manager Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2006 во 02:35
Vo vrska so srodnata dusa ama diskutabilno e do bezsvest.
 
Cel zivot ja baras nekade vo podsvesta okolu sebe i naogjas nesto slicno,prilicno okolu tvojot rezon no podocna mozes da svatis deka ne e toa toa i ako slucajno go najdes toa sto si go baral si nae.al.Pocnuva pekolot....
 
Vo prilog na ova
S.Matic
 
Nedostizna ti si bila                       Neke ptice nikad ne polete
i ostala uvek meni                         ceo zivot cekaju na to
a ja ceo zivot trazim                      i ja tako cekam svoju ljubav
tvoj osmeh na drugoj zeni.            cekam al' mi nije sudjeno.
 
 
Ubavo bi bilo sekoj da si ja najde srekata............
Кон врв
football manager Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај football manager Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2006 во 02:38
To nindza!
 
Cel zivot e pesna...... i edna i dve i tri kolku i da sakas ti
                                  baraj srodni dusi ..... da ne ti se isusi....
 
Pozdrav ...Nema ljutis?Wink
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2006 во 08:42
Не мора да трагате по неа толку како по скриено богатство..
Сама ке ве најде кога најмалку очекувате..Работата е дали ќе ве најде на право место во вистинско време..Embarrassed
Кон врв
Lazycat Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lazycat Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2006 во 10:09
Ма дај, нема везе, ако сам не си помогнеш ни господ нема да ти помогне, никој нема..
 
Волкот е дебел во вратот бидејќи сам си ги коле овците.
 
Затоа барајте, ќе најдете.


Изменето од Lazycat - 12.Октомври.2006 во 10:10
My name is Cat, Lazycat, and I'm an assh*le. I get excessively drunk at inappropriate times, disregard social norms, indulge every whim, ignore the consequences of my actions, mock idiots and posers!
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2006 во 10:12

samo krv nikoj nema da pomogne drug

a srodna dusa

ednaska se naoga

Кон врв
Lazycat Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lazycat Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2006 во 10:15
Не е точно, три пати!
 
Еднаш ја бараш, ја наоѓаш, знаеш дека е таа, ако не ја загубиш од лудост и глупост твоја е вечно, а ако ја загубиш, вториот пат те наоѓа тебе, но треба време да ја препознаеш, ако и таа ја загубиш, третиот пат ја бараш, тука е некаде, ама треба многуи за да ја познаеш и препознаеш.
 
Е ако тука се заебеш, бидна работата.
My name is Cat, Lazycat, and I'm an assh*le. I get excessively drunk at inappropriate times, disregard social norms, indulge every whim, ignore the consequences of my actions, mock idiots and posers!
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2006 во 10:23

pa :) bidna a:)najebal si ga:)

jas vikam krv samo ce ti pomogne:)

 

Кон врв
football manager Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај football manager Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2006 во 00:42

Donekade se soglasuvam Natalija,no kade i koga ke go najdes vremeto i mestoto.Iskustvata se poveke vo prilog na neostvareni ljubovi....Prasanje

e koj kolku ima hrabrost da si go priznae sebesi toa.....

Ima i dobri i losi strani takvoto priznanie,od edna strana toa e realnosta,a od drugata strana e odbranata od nea.Sto mislis?

Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2006 во 08:38
Тоа е тоа Андонов мало подпрашање со делумно одговорено констатирање..
Во денешницава се случува да си ја најдеш веќе „зафатена“ својата сродна душа, каде што и другата страна е многу свесна за тоа..сите знаеме каков е исходот од таа  свест.. Мене ми се случило да ми признаат на смеа на шала, но сепак реалноста е таа..зависи кој како ке ја стави во глава, без разлика што говори срцето..
Но, сепак има сродни души кои треба да се откријат кои припагаат, само е моментот кој попрво ке стигне до неа, дали ќе го најдеш или таа прва ке те најде.
Кон врв
boli glava Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај boli glava Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2006 во 12:38
koga ke ja prepozneme nasata dusa vo nekoja druga licnost-e toa e srodna dusaWink
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4041424344 74>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.