IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - Сакам да прашам...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сакам да прашам...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 118119120121122>
Автор
Порака
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2015 во 00:07
СДП... Кај и е кирилицата на Лина? голема насмевкаплазење
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2015 во 00:11
Sdp, kje mi ja najdesh ako te chastam nekoe d&g ili cavalli parche?

Inaku macheto Pufi mi ja kidnapirashe. Potochno cel laptop izgleda
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2015 во 00:15
СДП ... Пак ми нудиш од оригиналите од Шутка? газење од смеење
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2015 во 00:17
Ako ne probash nema da znaesh, neli?
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2015 во 00:22
Ама ги наредил којсумјас инвеститориве...
Сакам да прашам,дали некој има А4 листови и принтер?
Да залепам на врата "СЕ ИЗДАВА" може ќе ми се посреќи.
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2015 во 13:58
Сдп,
Што значи зборот вализа?
Инаку се наоѓа во Виенската конвенција за конзуларни односи која што треба да е напишана/преведена на македонски јазик ама очигледно не е
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2015 во 17:52
Сдп да не е во контекс на актовка,куфер или некоја пошта
која треба да биде испратена

Изменето од Орка - 13.Март.2015 во 18:03
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2015 во 22:32
Е да знаев немаше да прашамсмеење
Веројатно е некоја актовка, сега барав на англиски што е и ми излезе дека е: " Americans call it the diplomatic pouch, the British call it the diplomatic bag, and the French call it la valise diplomatique."

Јаки преведувачи сме имале, со оглед на тоа што никаде не постои зборов на македонскине вреден


Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2015 во 23:04
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Е да знаев немаше да прашамсмеење
Веројатно е некоја актовка, сега барав на англиски што е и ми излезе дека е: "<span style="font-family: Georgia, serif; font-size: 14px; line-height: 18px;"> Americans call it the diplomatic pouch, the British call it the diplomatic bag, and the French call it </span><em style="font-family: Georgia, serif; font-size: 14px; line-height: 18px;">la valise diplomatique<span style="font-family: Georgia, serif; font-size: 14px; line-height: 18px;">.</span><span style="line-height: 1.4;">"</span>
<span style="line-height: 1.4;">
</span>
Јаки преведувачи сме имале, со оглед на тоа што никаде не постои зборов на македонскине вреден
Кога тоа доаѓа од македонски преведувачи треба човек да си потпраша.

Русите го имаат токму во таа форма "вализа",и се употребува за куфер или друг вид на пратка со дипломатско обезбедување,поточно без право да биде отворено или на било кој друг начин испитувано.
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2015 во 23:58
Е да де, тоа "учам" сега. смеење
ДипломатКА ќе станувам, гледам што смеат да ми отворат а за што морам јас да дадам овластување.хи, хи...
Инаку може да се отвори ако се посомневаат, а доколку овластеното лице не дозволи, пратката иде назадух

Фала ти Орка, ја најдов сликичкава па си реков да те почастам за муабетов со нешто директно од Мајамиплазење
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2015 во 00:04
Сдп....Никонот
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2015 во 00:12
Не ја сакаш Короната? Јас ќе ја земам. Ама и бургерот и помфритотцрвенеење
Земи го Никонот, два имам. Едниот несакајки го треснав од земја ама уште работихи, хи...
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2015 во 17:14
Тумач лајт е тоа коронана...Вејстед доларс.
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Pforzheim
Статус: Офлајн
Поени: 32087
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2015 во 19:47
Sakam da prasam...??
Kolku li treba da si glup za da mislis deka se se vrti okolu tebe , a ne okulu svojata zamislena oskaзбунетост
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 118119120121122>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.