IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - Сакам да прашам...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сакам да прашам...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 122>
Автор
Порака Обратен редослед
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13541
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Сакам да прашам...
    Испратена: 16.Август.2019 во 09:07
Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

Од кога затворањето на време е новото порано сте затвориле? Мизерија

,,,,aaaa nemoit taka ima da sedish dodeka ne se naredi poinaku,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7006
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2019 во 21:36
Од кога затворањето на време е новото порано сте затвориле? Мизерија
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32093
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2019 во 23:50
SDP...ona " ljubavi " za kogo li bese nameneto
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14505
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2019 во 02:06
Сакам да прашам

Во ова време што се вели
добра нок или добро утро ? голема насмевка  зевање
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2017 во 16:49
Да си останам на зборот,сам си одговорив.
Иако работата остана недовршена.Требало пет примероци
за да се архивира книга.Мене ми беа оставени три.И ќе почека.
А шефке ако и ѕрнеш,да не заборавам и тебе да те закачнам.
Како потсетник и оваа година ти мина.Само белешка од НАСА
ќе те вади.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2016 во 18:24
Шефке,шефкеее би те прашал како ти ќе се вадиш што те нема
Туку друго сакав да прашам...
Ете може некој ќе знае,ќе каже.Ако не како Рангелова кога
ќе се снајдам сам ќе си одговорам.
Имано,дали некој знае дали има архива или библиотека
која би ја архивирала и примила монографијата што
вујко ми ја има направено и е на англиски?
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2015 во 23:33
Originally posted by zagor zagor напиша:

sp...garant vi nedostasuvav?.A?.
големо гушкање


Ај не не терај тука да се лигавиме... дали ни недостасувал...
Туку кажувај каде беше.... или донеси медицинска белешка плазење
СДП де....Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32093
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2015 во 23:31
Originally posted by Gabriela_S Gabriela_S напиша:

Сп...ако најдеш ќе ја пратиш ли и до кај мене збунетост
SP ...Moze li jas da pomognam kajtebeголемо гушкање
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21934
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2015 во 23:26
Сп...ако најдеш ќе ја пратиш ли и до кај мене збунетост
Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќен
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32093
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2015 во 23:24
SP ....Ima li nekoja da me izmasira , da mi istisne nastinkataтага
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2015 во 23:13
sp...garant vi nedostasuvav?.A?.
големо гушкање
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2015 во 22:22
Sp u koj film e debeliov stalno e u ocajna faza i site se krivi za negoviot neuspeh...morav ovde da prasam..dip u faca da ne mu go zdrvam
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2015 во 00:47
Originally posted by Schatzii7 Schatzii7 напиша:

 

Малку каснооо ама
нели за Србија може и со лична карта?трепкање

Можело. Нинџа ми кажа. 
 Знаев за Албанија како иде, ама за Србија не знаев..
А може сум слушнала ама не сум запамтила. Не ми требало до тогаш затоа што си го преферирам пасошот хаха
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7025
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2015 во 00:30
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Сакам да прашам ако некој знае..
Утре секако ќе прашам во МВР

Дали периодот од сликање за нов пасош до издавањето на истиот сум заробена во земјава?!?
Бев да се сликам, едвај термин дочекав, одам таму и ми вика таа - мора стариот пасош да го задржиме штом не ти е истечен . .wtf
Е арно ама денес ме известија дека морам итно да одам за Белград другава недела, а пасошот нема да ми биде готов ..
Издаваат некои патни листови како по амбасадиве?? Или нешто...
Било што...

Малку каснооо ама
нели за Србија може и со лична карта?трепкање
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 122>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.