IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - ДУИ партнер во владата на ВМРО-ДПМНЕ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ДУИ партнер во владата на ВМРО-ДПМНЕ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 18>
Автор
Порака
BUGS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Февруари.2008
Локација: India
Статус: Офлајн
Поени: 268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BUGS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2008 во 23:02
[QUOTE=cro] Мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Груевски и претседателот на ДУИ Ахмети постигнаа договор за коалицирање кој вечерва треба да го потврдат највисоките тела на двете партии.

Лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ постигнаа договор за состав на идната влада, потврдија за Алсат- М партиски извори. Договорот вечерва треба да го потврдат и највисоките партиски тела на двете партии- Извршниот Комитет на ВМРО - ДПМНЕ и Генералниот совет на ДУИ. Детали од договорот не се соопштуваат, иако претходно беше навестено дека партијата на Ахмети најверојатно ќе добие четири министерски места: за одбрана, економија, труд и социјала, локална самоуправа или образование, и еден- вице-премиер задолжен за имплементација на Охридскиот договор. Двајцата лидери ги утврдиле и имињата на идните министри, но персоналните кадровски решенија допрва треба да добијат виза од партиските тела, на состаноците закажани за вечерва.

Aj so sreca novata vlada, iako poveceto od vas(makedoncive) bea skepticni za mozen vlez na DUI vo vlasta.

Se pishuva poveketo a ne so c.
Cestitki do site clenovi i simpatizeri na DUI.[/QUOTE

Se pishuva poveketo a ne so c.


Изменето од BUGS - 04.Јули.2008 во 23:03
Кон врв
Polaris Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 1514
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polaris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2008 во 23:30

 

Sega bas me interesira kako ke funkcionira vladata  4 godini......

 
 
Nisto Gruesvki me razocara mislev deka stvarno si heroj..голема%20насмевка


Изменето од xxll - 04.Јули.2008 во 23:49
Кон врв
AlbanianGirl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: 495
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlbanianGirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2008 во 23:36
"na zapad nishto novo"

...sega nekoj e dolzhen da chasti"....
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2008 во 23:43


И од мене честитики до сите симпатизери и членови на ВМРО-ДПМНЕ и до сите оние кои својата доверба им ја дадоа!

Браво!

Само имам едно прашање:
Како се чувствувате сега големи Патриоти кога коалицирате со оние истите терористи и убици што пукаа во државните институции и во народот кој и служеше на државата?

Или заборавивте?






Изменето од moira - 04.Јули.2008 во 23:44
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2008 во 23:49
Originally posted by xxll xxll напиша:

Sega bas me interesira kako ke funkcionira vladata  4 godini......

 
 
Nisto Gruesvki me razocara mislev deka stvarno si heroj..голема%20насмевка
 

....sega pravec Evropa...NATO...ajde ne bidete skeptici...teroristi bea vo prvata vlada...  koga prooduvaa vo politikata... sega veke se izborija za status na politicari... bidejki imaat iskustvo...ne se veke pripravnici-teroristi... sega imaat reshenie za politicari... a reshenieto im go dade SDSM...
...a za castenje... nie simpatizerite...ke castime...ne sme cicii...
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2008 во 23:55


Еднаш терорист и убица-секогаш терорист и убица!!!


Нема рециклажа на овие две категории, не постои такво нешто и не се лажете!!!


Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2008 во 23:58
Originally posted by moira moira напиша:



Еднаш терорист и убица-секогаш терорист и убица!!!


Нема рециклажа на овие две категории, не постои такво нешто и не се лажете!!!



... mislam deka terminologijata e "nesoodvetna".....prvo bea teroristi...posle se promenija...vo borci za covekovi prava...
Кон врв
Polaris Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 1514
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polaris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2008 во 23:59

VMRO-DPMNE-- 0  DUI--1  GOLEM USPEH E OVA ZA ALI AHMETI. A ZA GRUEVSKI OVA E PORAZ..намигнување

Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 00:00
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by moira moira напиша:



Еднаш терорист и убица-секогаш терорист и убица!!!


Нема рециклажа на овие две категории, не постои такво нешто и не се лажете!!!


... mislam deka terminologijata e "nesoodvetna".....prvo bea teroristi...posle se promenija...vo borci za covekovi prava...



...јас зборувам преку јазикот на вистината, а не преку јазикот на мешетарите...!!!


Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 00:04
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Originally posted by xxll xxll напиша:

Sega bas me interesira kako ke funkcionira vladata  4 godini......

 
 
Nisto Gruesvki me razocara mislev deka stvarno si heroj..голема%20насмевка
 

....sega pravec Evropa...NATO...ajde ne bidete skeptici...teroristi bea vo prvata vlada...  koga prooduvaa vo politikata... sega veke se izborija za status na politicari... bidejki imaat iskustvo...ne se veke pripravnici-teroristi... sega imaat reshenie za politicari... a reshenieto im go dade SDSM...
...a za castenje... nie simpatizerite...ke castime...ne sme cicii...
 
 
 
Vie sipmatizerite ke castite jas ne se somnevam vo toa deka ke se fatite za dzebot ama steta sto ke bide tugj toj dzeb .
 
Apetitot na DUI tesko ke go zadovolite posto se razlikuva mnogu od DPA t.e. Taci .
Prvite se borat za albanskata kauza i se po nacionalisticki nastroeni dodeka Taci e siten delikvent vo sporedba so niv koj gledase da ima dobar zivot samo za nemu vernite .
 
Iskustvoto na DUI vo politikata ke bide obratno proporcionalno od rejtingot na VMRO , ednoto ke raste mnogu na steta na drugoto .
 
Pozdrav patrioti мир
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
Polaris Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 1514
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polaris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 00:05

leeee Ahmeti terminatorot kolku bil opasen ednas pobedi vo 2001 godina so vojna a 2008 godina pobedi so politikata.. Gruevski jas da sum kako tebe ke se otkazam od politikata za sekogas, cim nemase da koaliciras so Terminatorot.

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 00:06
...odamna ni go "odzemaa" meshetarite pravoto za zboruvanje na vistinata... vo oci ne gledaat i ne lazat... onoj do sarkozi...ime shto ne mozam da mu spomnam... e takvite odlucuvaat....pritiskaat... zatoa shto odamna ja prodale dushata na gavolot... 
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 00:13
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

...odamna ni go "odzemaa" meshetarite pravoto za zboruvanje na vistinata... vo oci ne gledaat i ne lazat... onoj do sarkozi...ime shto ne mozam da mu spomnam... e takvite odlucuvaat....pritiskaat... zatoa shto odamna ja prodale dushata na gavolot... 


...можеби тебе да, моја најсакана учителке...но мене не...НИКОГАШ...!!!

...само едно нешто ми е криво, кога пишувам и кажувам некои работи тука на форумов, многу ретко кој ме разбира, но од друга страна сум горда што знам мошне јасно да ги анализирам, осознаам и кажам работите и досега не сум погрешила.

Некому му треба помалку, некому повеке време да се соочи со ВИСТИНАТА, без разлика колку болна и да биде.

Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 00:17


И заборавив да кажам, имам мирна совест!

Сега јасно ли ви е кога кажав дека нема да гласам за Груевски (иако сум ултра десничар по убедување), зошто го кажав тоа!

И секако кажаното го исполнив!



Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 18>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.