IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Далечна љубов
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Далечна љубов

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
Автор
Порака
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2008 во 01:51
Ne e takva, ja znam ja
Кон врв
is no good Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 92
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај is no good Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2008 во 06:04
Ljubov preku zica, ili pak ljubov dodeka partnerite se odaleceni ne postoi od iskustvo vi kazuvam..
www.komiti.org
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2008 во 07:47
Daleku od oci, daleku od srce, mislejki deka toa bilo samo nekoj nejasen son
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2008 во 10:48
секој за себе па и јас за мене....
ако некој не знае да задржи љубов во срце нема потреба да биде далеку партнерот за да престане да го сака...
ако некој знае да сака и навистина да трае тоа па и 20 000 светлосни години нека е одалечен од него повторно ке го сака. ФАКТ!
Се е до човекот-не е ништо до километрите!


Изменето од blueprayer - 04.Август.2008 во 10:55
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2008 во 14:46
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

секој за себе па и јас за мене....
ако некој не знае да задржи љубов во срце нема потреба да биде далеку партнерот за да престане да го сака...
ако некој знае да сака и навистина да трае тоа па и 20 000 светлосни години нека е одалечен од него повторно ке го сака. ФАКТ!
Се е до човекот-не е ништо до километрите!
 
 
Така е Блу... километрите не влијаат на љубовта!...
Ако влијаат, тогаш е нешто друго во прашање, не љубов...
А понекогаш може љубовта да биде уште посилна колку што повеќе километри те делат од саканата личност...намигнување
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2008 во 15:11
mojata e  za srekja ( ili na zalost!) ,tukaнамигнување   бакнеж
always look on the bright side of the life!
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2008 во 18:32
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

секој за себе па и јас за мене....
ако некој не знае да задржи љубов во срце нема потреба да биде далеку партнерот за да престане да го сака...
ако некој знае да сака и навистина да трае тоа па и 20 000 светлосни години нека е одалечен од него повторно ке го сака. ФАКТ!
Се е до човекот-не е ништо до километрите!
 
не%20вреденголемо%20гушкање
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2008 во 18:58
Анастеа и Лејди-големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1689
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2008 во 20:26
dalecna ljubov moze da uspee dokolku ljubov ima i nema lagi i prevari, lazni vetuvanja i bla bla ...
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
marijauneva Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marijauneva Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2008 во 01:33
Jas vo ova daleku od oci -daleku od srce voopsto ne veruvam .Mene zivotot me nauci deka tie sto ne gi gledas sekoj den gi nosis so sebe vo mislite i vo srceto,i veruvajte deka toa poveke od se znaci.
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2008 во 00:45
Originally posted by marijauneva marijauneva напиша:

Jas vo ova daleku od oci -daleku od srce voopsto ne veruvam .Mene zivotot me nauci deka tie sto ne gi gledas sekoj den gi nosis so sebe vo mislite i vo srceto,i veruvajte deka toa poveke od se znaci.

Taka e!A toa mozat da ti go potvrdat i golem del od moite bivshi koi sekogas nosele vo srceto nekoja dalecna...
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2008 во 14:11
Originally posted by Tankica Tankica напиша:

Sto bi napravile ako sakanata licnost e daleku od vas (ne e vo vasiod grad).... Se gledate 2-3pati vo godinata...a samo togas custvuvate ljubov kon nego...i sakate da bidete so nego...?A vaseto srce zatreperuva samo koga ke vi titne ili pisuva na msn...?
 
Вистинската љубов не признава километри. Светот денес е навистина големо село.
Кој многу мисли-веројатно не љуби доволно, во ваков случај се пакуват куфери и не се мисли многу многу намигнување
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2008 во 14:17
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Originally posted by Tankica Tankica напиша:

Sto bi napravile ako sakanata licnost e daleku od vas (ne e vo vasiod grad).... Se gledate 2-3pati vo godinata...a samo togas custvuvate ljubov kon nego...i sakate da bidete so nego...?A vaseto srce zatreperuva samo koga ke vi titne ili pisuva na msn...?

 

Вистинската љубов не признава километри. Светот денес е навистина големо село.

Кој многу мисли-веројатно не љуби доволно, во ваков случај се пакуват куфери и не се мисли многу многу намигнување


куфер?!

што ќе ми е куфер за една четка за заби




Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2008 во 14:32

Тек да собере некој пар гаќи...додека стасаш до негоголема%20насмевка

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.