IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Далечна љубов
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Далечна љубов

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
Автор
Порака
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2008 во 23:22
големо%20гушкање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
biljana.madrid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Прилепчанка

Регистриран: 22.Ноември.2007
Локација: Spain
Статус: Офлајн
Поени: 358
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај biljana.madrid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2008 во 23:35
Eve i jas da prokomentiram od iskustvo...
 
Ljubov na dalechina GLUPOSTI e!!! Ne mozam i ne sakam da si zamislam.
 
Uste od prviot den koga se zapoznavme bevme sekoj den zaedno. Edinstveno se razdelivme eden i pol mesec. I vo toj mesec tolku potroshivme na telefon taka shto poevtino ni beshe da se vidime i da si kazime se lichno (jas imav eden ispit za polaganje zatoa ne pojdov so nego). I ottogash sme sekoj den zaedno pak i ne sakam da si zamislam da bidam bez nego...
 
Bea najloshiot mesec i pol vo mojot zivot. Ne mozam da poveruvam deka mozi nekoj da istrae da ne go vidi toj shto go saka, so meseci. Jas ne mozev... Ne sakam da bidam so nekoj sto ke go gledam 2-3 pati godishno. Toa ne e ljubov... SE GLEDA KOLKU SE SAKAME KOGA SME ZAEDNO, a taka odeleni mozat ¨da se sakaat¨ tie shto vsushnost ne se sakaat...
 
 
 
 
Прилепчанка
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 00:01

Се убаво, Билјана, ама некогаш... од некои причини... објективни... не можеш да бидеш заедно... колку и да сакате и двајцата... едноставно не може...тага

Не дека се согласувам тоа да трае... со години... ама понекогаш и тоа може да се случи... ако е љубовта искрена... и јака... нема да одолее на искушенијата... и кога тогаш... ќе си дојде се на место... ќе си се приберете во едно гнездо... па пиленца ќе зачрчорат... и така..намигнување

Верувај, многу поубаво може да се види... дали се сакате... кога не сте заедно... лесно е да ти затрепери срцето... кога е до тебе... прашање е дали исто ќе трепери... кога ве делат илјадници километри...љубов
 
Јас не би дефинирала... како глупост... таква љубов...среќа
Кон врв
biljana.madrid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Прилепчанка

Регистриран: 22.Ноември.2007
Локација: Spain
Статус: Офлајн
Поени: 358
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај biljana.madrid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 00:14
Pak da povtoram deka JAS ( A VERUVAM I MAZOT MI) TOLKU LOSHO GI POMINAV TIE DENOVI taka stho ne mozam da zamislam pak...
 
A nie sme zaedno zoshto i dvajcata taka sakavme a  ne zoshto jas sakav. ljubovta e rabota na dvajca... Pa tie shto se delat neka razmislat malku shto e povazno... ljubovta ili parite... ne mozam da zamislam nekoj da te ostavi da cheksh tolku, a veli deka te saka...
 
Jas voopshto ne sum po ova romantichive zborovi ( vidi slika) pa polesno mi e da kazam pcovki otkolku¨romantichni zborovi... zatoa mozebi ako go kazev istovo so poromanticni zborovi ke bev podobro razbrana...
 
Kakvi be objektivni prichini... Jas se zaljubuvam i sakam da bidam sekoj den so nego i TOCHKA... Ako me ostavi da chekam neka ide u p.m. Zoshto jas ne bi ostavila da me cheka nekoj shto go sakam....
 
Pozdrav големо%20гушкање i SAKAJTE SE!!!!
 
 
Прилепчанка
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 00:26
Originally posted by biljana.madrid biljana.madrid напиша:

Pak da povtoram deka JAS ( A VERUVAM I MAZOT MI) TOLKU LOSHO GI POMINAV TIE DENOVI taka stho ne mozam da zamislam pak...
 

A nie sme zaedno zoshto i dvajcata taka sakavme a  ne zoshto jas sakav. ljubovta e rabota na dvajca... Pa tie shto se delat neka razmislat malku shto e povazno... ljubovta ili parite... ne mozam da zamislam nekoj da te ostavi da cheksh tolku, a veli deka te saka...

 

Jas voopshto ne sum po ova romantichive zborovi ( vidi slika) pa polesno mi e da kazam pcovki otkolku¨romantichni zborovi... zatoa mozebi ako go kazev istovo so poromanticni zborovi ke bev podobro razbrana...

 

Kakvi be objektivni prichini... Jas se zaljubuvam i sakam da bidam sekoj den so nego i TOCHKA... Ako me ostavi da chekam neka ide u p.m. Zoshto jas ne bi ostavila da me cheka nekoj shto go sakam....

 

Pozdrav големо%20гушкање i SAKAJTE SE!!!!

 

 




..se slozuvam so ova....se drugo e gola voda!...za lubov se potrebni dvajca ,sega i tuka...!prosto pravilo na fizikata a i hemijata....
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 00:44
Хахахахаха... смеење не мислев на пари... тоа за мене не е причина да се разделиш од саканата личност... никогаш... не си ме разбрала...намигнување
Објективни причини... на кои не можеш да влијаеш... ако не си ги доживеала... не значи дека не постојат...
И не мислев некој да те остави да чекаш... такво нешто не прифаќам... никој не може да ти наметне... да го чекаш..збунетост
Убаво за вас што испаднало така... ама кај секого не е исто...
А сепак и тоа е љубов...
И тие луѓе се сакаат...среќа
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 00:55
...ako si na poluostrov vazat drugi normi....
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 01:07
Originally posted by biljana.madrid biljana.madrid напиша:

Pak da povtoram deka JAS ( A VERUVAM I MAZOT MI) TOLKU LOSHO GI POMINAV TIE DENOVI taka stho ne mozam da zamislam pak...
 
A nie sme zaedno zoshto i dvajcata taka sakavme a  ne zoshto jas sakav. ljubovta e rabota na dvajca... Pa tie shto se delat neka razmislat malku shto e povazno... ljubovta ili parite... ne mozam da zamislam nekoj da te ostavi da cheksh tolku, a veli deka te saka...
 
Jas voopshto ne sum po ova romantichive zborovi ( vidi slika) pa polesno mi e da kazam pcovki otkolku¨romantichni zborovi... zatoa mozebi ako go kazev istovo so poromanticni zborovi ke bev podobro razbrana...
 
Kakvi be objektivni prichini... Jas se zaljubuvam i sakam da bidam sekoj den so nego i TOCHKA... Ako me ostavi da chekam neka ide u p.m. Zoshto jas ne bi ostavila da me cheka nekoj shto go sakam....
 
Pozdrav големо%20гушкање i SAKAJTE SE!!!!
 
 


...u pravo si, ako ljubovta e definicija na odenje na dvata partnera vo ist pravec, zasho pa da se razdeleni po bilo koj osnov, jas lichno iskreno kazuem, 30 dena da sum najveke od bilo koja, fakam odma na strana shtikli...???
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 01:10
Море... тебе и 3 дена ти се многу... а за 30 магла ќе фатиш...плазење
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 01:40
Originally posted by anastea anastea напиша:

Море... тебе и 3 дена ти се многу... а за 30 магла ќе фатиш...плазење


...e sea ne e taka, sakav da kazam deka choek karierista i materijalista, mene ne me zanima, ako me saka ke bide sekade so mene, ako ne, ke si nadam nekoja ali ne za 3 dena, nego za 30...плазење
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 01:44
Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:


Originally posted by anastea anastea напиша:

Море... тебе и 3 дена ти се многу... а за 30 магла ќе фатиш...плазење
...e sea ne e taka, sakav da kazam deka choek karierista i materijalista, mene ne me zanima, ako me saka ke bide sekade so mene, ako ne, ke si nadam nekoja ali ne za 3 dena, nego za 30...плазење

...i ke dojde po tebe
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 01:45
Originally posted by *moon* *moon* напиша:

Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:


Originally posted by anastea anastea напиша:

Море... тебе и 3 дена ти се многу... а за 30 магла ќе фатиш...плазење
...e sea ne e taka, sakav da kazam deka choek karierista i materijalista, mene ne me zanima, ako me saka ke bide sekade so mene, ako ne, ke si nadam nekoja ali ne za 3 dena, nego za 30...плазење

...i ke dojde po tebe

NA KRAJ NA SVETOT NA PUST OSTROV KE TE NAJDE
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 03:11
...a, kako ke doe ako veke otishla?збунетост
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 10:39
Originally posted by biljana.madrid biljana.madrid напиша:

Eve i jas da prokomentiram od iskustvo...
 
Ljubov na dalechina GLUPOSTI e!!! Ne mozam i ne sakam da si zamislam.
 
Uste od prviot den koga se zapoznavme bevme sekoj den zaedno. Edinstveno se razdelivme eden i pol mesec. I vo toj mesec tolku potroshivme na telefon taka shto poevtino ni beshe da se vidime i da si kazime se lichno (jas imav eden ispit za polaganje zatoa ne pojdov so nego). I ottogash sme sekoj den zaedno pak i ne sakam da si zamislam da bidam bez nego...
 
Bea najloshiot mesec i pol vo mojot zivot. Ne mozam da poveruvam deka mozi nekoj da istrae da ne go vidi toj shto go saka, so meseci. Jas ne mozev... Ne sakam da bidam so nekoj sto ke go gledam 2-3 pati godishno. Toa ne e ljubov... SE GLEDA KOLKU SE SAKAME KOGA SME ZAEDNO, a taka odeleni mozat ¨da se sakaat¨ tie shto vsushnost ne se sakaat...
 
 
Ako e vistinska Ljubov togas ke cekas... no sekoj ima svoe mislenje!
Mislam deka nikoj koi ima takva vrska ne saka da e vo taa situacija, sekoj bi sakal da e pokraj ljubovta!
 
Ne sekoj si naoga ljubov vo svoj ili blizok grad, za da posto moznost sekojdnevno ili cesto da se zaedno!
 
Zamisli zapoznavas nekogo preku internet, Chat, forum ili slicno, od pocetok sosema normalo, od kaj si, sto si, kako si i.t.n (da ne nabrojuvam sega) si muabetis ednostavno za se i sesto, razgovorot ti prija, nitu baras ljubov nitu sakas vo toj moment da e najdes, no so vremeto, so razgovorite primetuvas deka nesto custvuvas, pocnuvas da ja baras sekogas osobata, pocnuvas da se slusas, ti nedostasuva koga nema poraka i.t.n...zanci nikogas ne bil/a pokraj tebe... i koga togas doaga denot koga ke se vidis, i togas svakas deka toa e ljubov... sto potoa? sto togas?
 
Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.