IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Како до бронзен тен!?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како до бронзен тен!?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2010 во 21:22
Originally posted by ФорумскаБаба ФорумскаБаба напиша:

Во мода е блед изглед...ама ако си бел/а ...нешто како русите(колку се само убави тие девојките )
Ако е некој како мене..родена циганела...нема шанси да обелам..па гледам што поубаво да поцрнам
 
 
Polikolor....плазење
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2010 во 00:38
Е како де...  и јас сакав на брзина за 2 дена, ама оти сум си бела, бела, бела... си добив сончаница, ем изнамачкана со триста заштити...смешен
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2010 во 00:02
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

Е како де...  и јас сакав на брзина за 2 дена, ама оти сум си бела, бела, бела... си добив сончаница, ем изнамачкана со триста заштити...смешен
 
Na sila ubaina ne biduva....Normalno na ludjeto so svetol ten im treba pogolem broj na denovi da ....pocrveneat...намигнување...Za pocrnuvanje tesko...изненадување
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2010 во 00:19
ke si najdesh ubavo mesto pod....sonceto !

..a koga e tmurno,..nekoj ubav salon za ubavina,...so solarium .да
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2010 во 00:51
Originally posted by gonzo gonzo напиша:

Originally posted by ФорумскаБаба ФорумскаБаба напиша:

Во мода е блед изглед...ама ако си бел/а ...нешто како русите(колку се само убави тие девојките ) Ако е некој како мене..родена циганела...нема шанси да обелам..па гледам што поубаво да поцрнам

 

 

Polikolor....плазење


c... autolak. I toa so shpricanje.
Polikolorot e za domasarki, onie sho sedat po doma samo...
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10601
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2010 во 00:57
како што сум бела, можам само да поцрвенам и да се излупамтага не помага ништо...затоа никогаш не се сончам само во вода колку ме фати толку
поцрнување што беше тоасмешен 
а и што ќе ми е...
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2010 во 11:21
Originally posted by gonzo gonzo напиша:

 
Na sila ubaina ne biduva....Normalno na ludjeto so svetol ten im treba pogolem broj na denovi da ....pocrveneat...намигнување...Za pocrnuvanje tesko...изненадувањееее бидна голема%20насмевка
за 5-6 дена по неколку саати фатив боичка... далеку сум од бронзен тен, ама не ни сакам толку...

инаку мразам вештачко потемнување во солариуми, не можам да се затворам во таков сандак, ќе ме утепа клаустрофобија...грицкање%20нокти
Изменето од Анастеа - 16.Јули.2010 во 11:21
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2010 во 11:29
paaизненадување..ne e toa za sekoj,..osobeno klaustrofobichari...да

...a i pilinjata taka gi drzat,..."topli"намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
7528620xs Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 29
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 7528620xs Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2010 во 12:45
Кои препарати за сончање или комбинации од природни состојки ве довеле до прекрасен тен!---------------------------------------------------------
ed hardy swimwear/gucci/thomas sabo/ed hardy purses
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2010 во 02:46
Совети за бронзен тенразмислување

....пред да заминете...на ...печењеплазење

1. Подготовка 1 недела. 1 недела пред да се изложите на сонце потребно е да почнете со хидратација на кожата. 

Тоа подразбира секојдневно користење на хидратантна крема или млеко на кожата на лицето и телото.

Тоа е важно бидејќи сонцето ја суши кожата, па потребно е пред да ја изложите на сонце додатно да ја хидратизирате.

Освен од надвор, потребно е и внатрешно да внесувате доволно количество вода.

2. Половина час пред сончање. Намачкајте се со крема со фактор половина час пред да одите на плажа, и обновувајте ја на секој час до два, а може и почесто ако имате посебно чувствителна кожа.

3. Никако крема од минатата година. Купете нова. Кремата која седела лани на сонце, годинава не може да ве заштити добро.

4. Внимавајте на алергија. Не заборавајте сека од 12 до 16 часот се сконцентрирани 75% од сончевото зрачење во текот на денот, и ништо не може да ве заштити комплетно.

Затоа бидете посебно внимателни овој период. Ако сте алергични на Сонце, трудете се да избегнувате печење во овој период.

5. Ладовина. Идеално е во ударните часови да седите во сенка. И таму се сончате полека како резултат на одбиените сончеви зраци од водата и песокот.

6. И пред море. Пред да заминете на одмор полека почнете да се сончате. Можете на терасата или во двор.


Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Nadia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 227
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nadia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2011 во 22:13
Originally posted by ФорумскаБаба ФорумскаБаба напиша:

Во мода е блед изглед...ама ако си бел/а ...нешто како русите(колку се само убави тие девојките )
Ако е некој како мене..родена циганела...нема шанси да обелам..па гледам што поубаво да поцрнам

blazesi ti sto si so temen ten..jas sum mnogu bela...i sto nema probano za da dobijam temen ten...i kremi za samopotemnuvanje i solarium...
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13331
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2011 во 12:48
momentalno imam bronzen ten na liceto
malku se isuncav,malku nadopolniv so edna krema
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,078 секунди.