IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - ...Идивиди Клуб на политички фајтери...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

...Идивиди Клуб на политички фајтери...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 293294295
Автор
Порака
Platenik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Platenik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2014 во 10:05
Originally posted by д4б3 д4б3 напиша:

http://vecer.mk/?ItemID=B6FCA4F7DAB2974894961C28F822F789

Да не си ја познаваш историјата и да го игнорираш минатото е исто како да се откажеш од своето потекло, од својот корен

рече Груевски




Ве погодил во жица. По 22 теории пак да не знаете кое ви е потеклото или се откажувате од поткелото кое ви е древно, азиско..... е срамота.
Гроф Игнатиев: "Ви се обрнувам Вам (г-дин Бахмачев), дека ЈАС ЈА СОЗДАДОВ ВЕЛИКА БУГАРИЈА, ЗАРАДИ РУСКИТЕ ИНТЕРЕСИ на исток "- (М.Цемовиќ - " Маќедонски проблеми и Маќедонци", Београд, 1913 ,33.)“

Кон врв
д4б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Lord OFF the topic

Регистриран: 31.Јули.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај д4б3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2014 во 06:21


бате Ицо со JLo и Martines задоволство
Кон врв
д4б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Lord OFF the topic

Регистриран: 31.Јули.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај д4б3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2014 во 06:22
Originally posted by Platenik Platenik напиша:




да


Изменето од д4б3 - 12.Јуни.2014 во 06:25
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2015 во 01:10
Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

Никако. Тие си гласаат во државите кај што живеат и тоа како жители на матичните држави... Од каде пак сега право да ми решаваат мене на кој начин Јас ќе живеам. Добар дел од нив не се ни родени во Македонија, некои не знаат ни јазик.... Тоа ќе биде голема грешка...нека%20ти%20е%20срам 

Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

гласањето на дијаспората е промашена работа од повеќе аспекти....
финансиски е неисплатливо, иселениците не се заинтересирани, батем така изгледа според бројот на пријавени.
тие пратеници изгласани од 2000 гласачи не може да имаат иста тежина со тие што се изгласани од 20000 гласачи. 
и најважно од се според мене, што има некој од надвор што еднаш во годината доаѓа во македонија или поретко , да решава за судбината на тој што живее тука. 
ама јбг...на Груевски му е битна бројката од три пратеници, го заболе за другото....


Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

 
Според мене нема логика оној што има движен или недвижен имот во РМ, да нема право да гласа...или ониј што е отсутен извесно време, па се враќа, па оди или слично...сите тие нека имаат право на глас....


2009 год
2014 год
2015 год..

Море Нинџо, каква вртикапа си билхи, хи...


Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2015 во 12:56
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Море Нинџо, каква вртикапа си билхи, хи...
Одкога ќе (го) видиш кого се досега поддржува(л)!!!?.
Сега ...НИШТО чудно не (ми) е...хехеголема насмевка
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 293294295
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,609 секунди.