IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Дали верувате во БОГ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали верувате во БОГ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 73>
Автор
Порака
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2008 во 18:06
zidarski, можеш ли да ми го позајмиш малку модераторското стапче да му направам едно хокус покус на овој досадниов? голема%20насмевка
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2008 во 18:56
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2008 во 19:01
zaso da e dosaden??????????

so misli drugacije znaci e dosaden?????

drugacije e interesno a nikako dosadno

isto, stalno isto e dosadno



Изменето од anakin - 04.Јули.2008 во 19:01
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2008 во 20:37

anakin, и ти мислиш другачије па никој не те брка со стапчето. среќа Значи не е до тоа. Прочитај му ги коментарите па после џагара багара.

Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2008 во 21:25
Dobro, taka e, no nie moderatorite se obiduvame na sekomu da mu dademe shansa samiot da se koregira, osobeno ako e nov chlen. Lesno e chovek da se kazni, no teshko e da se zhivee so problemite sto gi pravi i istovremeno da mu se pomogne samiot da osoznae nekoi raboti. Duri togash toj ke razbere sto e prifatlivo,a sto ne; sto e ugodno, a sto ne; sto mozhe da se tolerira, a sto gi minuva granicite na kulturnoto odnesuvanje. Inaku ke se zainati mislejki deka nekoj ima neshto specijalno protiv nego.

Trpenie, skromnost, razbiranje, sozhivot, podadena raka...

Taka barem ucheshe Isus.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
GABRIEL_DESTROYER Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 122
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GABRIEL_DESTROYER Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 00:54
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Dobro, taka e, no nie moderatorite se obiduvame na sekomu da mu dademe shansa samiot da se koregira, osobeno ako e nov chlen. Lesno e chovek da se kazni, no teshko e da se zhivee so problemite sto gi pravi i istovremeno da mu se pomogne samiot da osoznae nekoi raboti. Duri togash toj ke razbere sto e prifatlivo,a sto ne; sto e ugodno, a sto ne; sto mozhe da se tolerira, a sto gi minuva granicite na kulturnoto odnesuvanje. Inaku ke se zainati mislejki deka nekoj ima neshto specijalno protiv nego.

Trpenie, skromnost, razbiranje, sozhivot, podadena raka...

Taka barem ucheshe Isus.

Сега дознавам дека има паметни луѓе не сум те сфатил ја тебе добро за тебе Sorry ама за Евангелиос нема трпение и неможе да се докаже па мора да навреди кога е веке така морам да вратам брат. Имислам дека тоа не се казнува
Кон врв
GABRIEL_DESTROYER Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 122
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GABRIEL_DESTROYER Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 01:02
А за да не плаче можеш и да ја затвориш темава да биде победник физички ама психички не.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 01:04
Dobro Gabriel, dovolno beshe so vakvi muabeti.

EvAngelos e dobar chovek i nash star cenet chlen. Lichno ne go opravduvam onoa sto toj go reche, no veruvam deka vo momentot bil neshto isprovociran.

Inaku, sega koga znaesh sto e dozvoleno, a shto ne vo nash*te diskusii na forumov, mislam deka nema da ti bide teshko da se dvizhish vo prifatlivite granici. Taka nema nikogo nesakajki da isprovocirash, site ke te chitaat so interes i ke sakaat da diskutiraat so tebe.

P.S. Ne doagjame tuka nekogo da pobedime ili da ne dozvolime nekoj da ne pobedi. Se srekjavame da razmenime mislenja i da nauchine neshto eden od drug.

Изменето од Messenger - 05.Јули.2008 во 01:05
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
GABRIEL_DESTROYER Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 122
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GABRIEL_DESTROYER Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 01:15
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Dobro Gabriel, dovolno beshe so vakvi muabeti.

EvAngelos e dobar chovek i nash star cenet chlen. Lichno ne go opravduvam onoa sto toj go reche, no veruvam deka vo momentot bil neshto isprovociran.

Inaku, sega koga znaesh sto e dozvoleno, a shto ne vo nash*te diskusii na forumov, mislam deka nema da ti bide teshko da se dvizhish vo prifatlivite granici. Taka nema nikogo nesakajki da isprovocirash, site ke te chitaat so interes i ke sakaat da diskutiraat so tebe.

P.S. Ne doagjame tuka nekogo da pobedime ili da ne dozvolime nekoj da ne pobedi. Se srekjavame da razmenime mislenja i da nauchine neshto eden od drug.

Ја не продолжувам а ова P.S МН ми се допадна и малце ме разбистри но сепак сум терсен .Thanks.
Кон врв
GABRIEL_DESTROYER Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 122
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GABRIEL_DESTROYER Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 01:16
А што ке правиме кога вика вашиот стар член дека се повторуваме ако е така ке треба една од темите да ја ставиме т.е ставиш под клуч
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 01:19
bog postoi oti sme si go izmislile
postoi vo veruvanjeto
a toa nekomu mu e dovolno
no nekou ne mu e
kao na mene  majmunov
голема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 01:20
Originally posted by GABRIEL_DESTROYER GABRIEL_DESTROYER напиша:

А што ке правиме кога вика вашиот стар член дека се повторуваме ако е така ке треба една од темите да ја ставиме т.е ставиш под клуч


pisi be i nepostavuvaj prasanja
oti kaj vernik znae da odgovori
koj samo veruva deka moze da odgovoriголема%20насмевка


Изменето од anakin - 05.Јули.2008 во 01:21
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 01:22
Originally posted by GABRIEL_DESTROYER GABRIEL_DESTROYER напиша:

А што ке правиме кога вика вашиот стар член дека се повторуваме ако е така ке треба една од темите да ја ставиме т.е ставиш под клуч
Подобро темава него тебе под клуч нели? голема%20насмевка
 
anakin, му рекло магарето на зајакот, имаш големи уши трепкање
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 01:28
evan
dAJ NESO USE ZA DEDO MRAZ
EPTEN BILO COOLголема%20насмевкаголемо%20гушкање
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 73>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.