IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Мистерии
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мистерии

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 27>
Автор
Порака
engie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Zimbabwe
Статус: Офлајн
Поени: 2775
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај engie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2005 во 16:26

E natalija kade bese pa ti togas za da me posovetuvas.

Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2005 во 16:31
Originally posted by engie engie напиша:

E natalija kade bese pa ti togas za da me posovetuvas.


SEKOJ SI IMA PO EDEN MOMENT VO ZIVOTOT...NE E STRASHNO..I NE SI FAKAJ PRI SRCE...
Кон врв
engie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Zimbabwe
Статус: Офлајн
Поени: 2775
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај engie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2005 во 16:35

I toa sto vikas.Zivotot ne uci najdobro.Epa sega neka ucat i drugite od mene za da ne pominat niz istoto.

Edno sto imam slusnato kletvi ili magii ne gi fakaat onie sto neveruvaat vo takvi raboti.

Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2005 во 16:37
engie...mila ne si tupi glava so kletvi i magii...
Кон врв
engie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Zimbabwe
Статус: Офлајн
Поени: 2775
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај engie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2005 во 16:44
Ne se zamram, tuku toa go slusnav od negde.Imav komsika koja me izluduvase so takvi temi.Pa taka da nemase beganje.Ednas na zaebancija i prativ edna poraka onakva da im pratis na poveke luge za sreka,tolku mnogu mi se naljuti ko da sum i posakala nesto loso.Znaes ima takvi luge i jas i vikav na drugarka mi deka e smesna, ama sto da se pravi devojceto se plasi.Znaes gi ima i takvi.
Кон врв
drakula Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 498
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај drakula Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2005 во 08:51
pozdrav na site!!!
deneska ima mnogu prefaranti ,gataci bajaci idr,gluposti
koi zarabotuvaat na makata na lugeto.Sekoj od nas ima nekoj problem koj saka da go resi,ama za mene tie ako se VISTINSI gledaci ne treba da zimaat pari treba ednostavno da im pomagat na lugeto
drakula
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2005 во 08:59
Pozdrav!
Vo vakvi gatachi,pretskazuvachi na sudbini NE VERUVAM.Denes poradi se pogolemata materijalna nemashtija,sekoj vtor e gatach.Ili ona kao nesghto ti e napraveno nekoja magija pa ajde po popovi i odzi da ja rasturele magujata.Ziva glupost za mene.
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
drakula Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 498
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај drakula Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2005 во 09:16
Odenjeto kaj tie luge gatqaci, bajaci e samo glupost im gi polnat djebovite i mislat deka so edna amajlija ke im se resi se!!!!Sami sme krojaci na svojata sudbina Samo GOSPOD BOG MOZE DA NI POMOGNE!!! Gavolski vreminja dojdoa!!! pari pari pari
kariera .seto toa ne ubiva ......
drakula
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2005 во 09:37
Sekoj ja kroe svojata sudbina
Chovek sto moze sam da si napravi nikloj ne moze.
Gospod Bog e samo sila koja ne vodi napred.
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
drakula Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 498
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај drakula Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2005 во 10:16
Koga vo mojot zivot si priznav deka za se sum jas i nikoj dug KRIV problemite i nervozata se namalija!!! sekoj e sam odgovoren za svoite postapki a se razvira i za posledicite.
drakula
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2005 во 11:02
drakula pobaraj aj temata sto ja otvoriv duhovi malku ponazad e na forumov isto vo RAZNO i procitaj za mene ke ti bide interesno , bar taka mislam pozdrav
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
Zoki_S Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoki_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2005 во 11:52
здраво дечки
муабетов ви е многу ОК
еве едно мое објаснување во врска со магиите, уроците и сл. појави
Кога некој гатач ке ви каже дека ви е направена магија
и вие па макар и малку ке се поколебате
тогаш и стварно ви е направена магија
ама од вас самите потсвесно
истото се случува кога некој друг гатач, поп, оџа или незнам уште што ке ви даде некоја трефка, хартија или некој друг предмет и ви каже дека магијата ја нема повеке
тогаш вие верувате во тоа и животот ви тргнува на подобро
но всушност овој вториот само ви ја вратил самодовербата
и ви помогнал позитивно да почнете да размислувате
сите ние имаме неисцрпна позитвна енергија во се*е
само треба да научиме како лесно да дојдеме до нејзе
Ви текнува на муабетот:
СВАКОГ ДАНА У СВАКОМ ПОГЛЕДУ СВЕ ВИШЕ И ВИШЕ НАПРЕДУЈЕМ
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2005 во 12:15
da be PLACEBO efekt ima golema logika vo tvoeto razmisluvanje
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
drakula Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 498
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај drakula Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2005 во 13:49
interesno hektor navistina!!!!!!!!!!!!!!!!!
drakula
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 27>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,313 секунди.