IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Фудбал
  Активни теми Активни теми RSS - Вести
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вести

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 58596061>
Автор
Порака
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2012 во 15:19

Северна Ирска - Македонија 1-3< allowtransp="https://plusone.google.com/_/+1/fast?bsv=pr&=http%3A%2F%2Fs.mnogoo.mk%2Fmk%2Farticles%2FFudbal%2Fvideo-severna-irska--makedonija-1

Младите фудбалски репрезентативци синоќа забележаа фантастична победа од 3-1 на гостувањето кај Северна Ирска со што ги задржаа шансите за пласман на Европското првенство во Израел идната година. Погледнете ги головитe:

 

 


Изменето од Messenger - 08.Септември.2012 во 15:19
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2012 во 22:27
Македонија треба да биде еден од кандидатите за организација на Европското првенство 2020 година, е заклучокот произлезен од состанокот на балканските фудбалски федерации со претседателот на УЕФА, Мишел Платини кој деновиве се одржа во Будва, Црна Гора.

 

На самитот во Будва, на кој беше и македонска делегација на чело со претседателот на ФФМ, Илчо Ѓорѓиоски, по дискусијата на оваа тема донесен е првичен заклучок Македонија заедно со Хрватска, Србија, БиХ, Словенија, Црна Гора и Бугарија да поднесат заедничка кандидатура за организација на Европскиот шампионат во 2020 година.

 

Нашата земја со новиот стадион, националната арена „Филип Втори“ чиј капацитет е 35.000 седишта комплетно ги исполнува сите услови за организација на една група од собирот на најдобрите на Стариот континент.

 

Како што е познато, претседателот на УЕФА, Мишел Платини претходно најави можност во иднина повеќе земји да се јават како организатори на ЕП, при што и сега повторил дека максимално реална е можноста балканските земји да ја добијат оваа организација.

 

Платини, меѓу другото истакнал, дека заеднички кандидатури за ЕП 2020 веќе најавуваат и Азербејџан и Грузија, како и Велс, Шкотска и Република Ирска.

 Изменето од емил - 19.Септември.2012 во 22:28
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2012 во 09:52
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2012 во 13:17

и после Рамос не знаел да шутира пенали... не зборувам

Нејмар промаши пенал (Бразил - Колумбија 1:1) изненадување
 
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2012 во 15:13

Војводи, Рибари и Ѓаволи ја поздравија иницијативата на Комити!


Три навивачки групи, Рибари, Ѓаволи и Војводи одговорија на апелот и предлогот на најбројната навивачка група Комити за обединување на навивачките групи од патриотски причини.

Еве ги реакциите на споменатите групи:

Ѓаволи -Ѓаоли Кичево ја подржуваат оваа иницијатива на Комити, да се обединиме дур не е прекасно за нас и за нашата татковина.

Македонски знамиња секогаш има на стадионот во Кичево, секоја македонска навивачка група секогаш била добродојденa во Кичево. ВРЕМЕ Е ЗА ОБЕДИНУВАЊЕ НА СИТЕ МАКЕДОНЦИ! Македонија над се, Македонија пред се!!! .

Војводи Тетово го поздравуваат овој потег на нашите браќа Комити Скопје и целосно ги подржуаат во оваа идеја…Ова е потег за поздрав…Војводи Тетово се приклучуваат кон идеата за обединување на сите Македонски навивачки групи…и борбата за Македонија продолжуваа , затоа што резервна држава немаме …Македонија над се !!!
ВО НАПАД ВО НАПАД ЗА МАКЕДОНИЈА и ПРЕДАВНИЦИТЕ ПАТАТ !!

Соопштение на Рибари:

“Рибари од Охрид до сега во нивното постоење немаат склучено официјално братство со некоја македонска навивачка група но ако дојде до сплотување на сите МАКЕДОНСКИ ГРУПИ под едно име МАКЕДОНСКА ФАЛАНГА ние ќе го подржиме и прифатиме сплотувањето.Крајно време е да седниме сите на една маса: Пират , Чкембар , Комита, Војвода , АЈдук .итн да ги тргниме настрана тимските војувањата и еднаш за секогаш да почниме да дејствуваме за НАШАТА МИЛА ТАТКОВИНА , МАКЕДОНИЈА, зато шо сите сме исти од една вера,нација,раса.

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2012 во 23:24

„Фаланга Штип“ и „Патриоти Ресен“ се приклучуваат на обединувањето на македонските групи
Навивачката група на Брегалница Штип, популарната штипска „Фаланга“, како и навивачите на РК Преспа од Ресен, кои се нарекуваат „Патриоти“, се приклучуваат на обединувањето на македонските навивачки групи. Тие испратија фотографии до нашата редакција, со кои јасно покажуваат дека апсолутно се за ставот за обединување.
 
 
Штипската „Фаланга“ го бодреше својот фудбалски тим Брегалница на гостувањето во Скопје против Работнички, во рамките на последното есенско коло од шампионатот, а ја постави паролата „Македонија на Македонците“. 
 
Навивачката група „Патриоти“ од Ресен, доследна на своето име, го поддржа обединувањето и на мечот меѓу РК Преспа и РК Овче Поле извади парола која гласеше „Со навивачко помирување до македонско обединување“     
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2013 во 06:05

„Куќата на фудбалот“ ги отвори вратите


Објектот е изграден со финансиска поддршка на УЕФА и Владата на Република Македонија.

- Постои една мисла која гласи: „Започнете го она што е неопходно, правете го она што е возможно и ќе го направите невозможното“. Како Влада направивме големи инвестиции во фудбалот и спортот воопшто. Изградени се 40 игралишта, арената Филип Втори, салата Борис Трајковски, како и многу тениски и повеќенаменски игралишта. Како дел од големите вложувања во спортот на владата е и „Куќата на фудбалот“. Ова е спортска инвестиција која ќе им зборува на идните генерации за вложувањата и грижата на Владата за фудбалот и спортот воопшто, изјави премиерот на Република Македонија, Никола Груевски.

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2013 во 12:44
Ферги го напушта Манчестер!! изненадувањесршено срцетајм аут
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2013 во 12:50
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Ферги го напушта Манчестер!! изненадувањесршено срцетајм аут

Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2013 во 12:52
Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:

Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Ферги го напушта Манчестер!! изненадувањесршено срцетајм аут

 
помислив да не се спомнува името на Специјалниот............ смеење
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2013 во 12:53
Се спомна ..... но не помина овој пат .... голема насмевка
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1690
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2013 во 11:27
МАКЕДОНИЈА 2:0 БУГАРИЈА

Зарем има нешто поубаво во спортот
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2013 во 12:48
Originally posted by Zdravko81 Zdravko81 напиша:

МАКЕДОНИЈА 2:0 БУГАРИЈА

Зарем има нешто поубаво во спортот
 

има . Како на пример да се пласирате не светско или европско првенство . Ама тоа тешко да се деси смеење со македонску репрезентацију 
Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1690
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2013 во 23:51

Прво, момче научи правопис па пишувај овде намигнување

Второ, сигурен сум дека поразените бугарчиња се прерадувани од натпреварот и РЕЗУЛТАТОТ.
 
И трето (оти не ми се пишува четврто) ПОДОБРИ СМЕ од бугарите само од причина што  тие  се послаби, нели намигнување
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 58596061>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.