IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Фудбал
  Активни теми Активни теми RSS - ФИФА СП (Мундијал)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ФИФА СП (Мундијал)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3233343536 38>
Автор
Порака
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2014 во 14:33
Шок и ужас за Шпанците синоќа . Но сепак си мислам дека ќе продолжат напред .
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2014 во 22:44
Originally posted by Орка Орка напиша:


Ама ова денес просто ми е напорно да го следам.
Муабетиве се вртат околу тоа кој сега гол требало да даде,
играчиве прекар си добиваат ако ливчето недобитно излезе.
А после утакмица сега сите трчаат во кладилница.


Колку натревари на светското во Бразил ќе бидат наместени


Јас знам дека се наместени, затоа не гледам плазење
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2014 во 13:25
На ова СП продолжуваат изненадувањата. Но сепак гледаме убав фудбал, ако се земе во обзир дека пред 4 години просекот на постигнати голови во првите 7 натпревари беше под 10 сега имаме 20 + .... (затоа и не ми оди со типовите голема насмевкаплазење)

Колумбија - Грција завршија со 3:0 (на мое задоволство). Се очекуваше поголем отпор на грците и тешко пробивање на нивната одбрана но сепак се докажа спротивното.

Голови:

Armero 5'
Gutierrez 58'
Rodgriguez 90'

Ново изненадување донесе натпреварот Уругвај - Коста Рика. Фаворитот (мој) и потенцијалниот победник според многу статистики, со славни имиња во својата репрезентација изгуби со резултат 1:3.

Голови:

Cavani (p) 24'
Campbell 54'
Duarte 57'
Urena 84'

Дербито на денот Англија - Италија на прв поглед не ветуваше многу возбудувања па најмногу се типуваше на нерешен резултат без многу голови и игра сконцентрирана на средината на теренот. Пак се докажа спротивното, гледваме квалитетен фудбал кој заврши со резултат 1:2. Она што беше интересно е што целиот натпревар се одигра крајно фер и еднствениот жолт картон беше доделен во 90’ , што е чудно ако се земе во обзир кои играчи беа на теренот (дури и Марио Балотели остана без жолт голема насмевка)

Голови:

Marchisio 35'
Sturridge 37'
Balotelli 50'

И последниот натпревар (не толку атрактивен) Брегот на Слоновата Коска - Јапонија, кој јас лично не го гледав завршил со резултат 2:1. Иако јапонците први биле во водство за само две минути примиле два гола и го изгубиле натпреварот ... 

Голови:

Honda 16'
Bony 64'
Gervinho 66'
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2014 во 11:24
Еден од не толку возбудливи денови освен онаа Late Night Show синоќа ... 

Швајцарија - Еквадор завршија со 2:1 . Го гледав натпреварот но не со голема заинтересираност (веројатно поради недостаток на големи имиња голема насмевка)

Голови:

Valencia 22'
Mehmedi 48'
Seferovic 90'

Франција играше со Хондурас и натпреварот заврши со 3:0. Еден од погрубите натпревари на ова првенство кој заврши со 5-6 жолти картони и еден црвен. 

Голови:

Benzema (p) 45'
Valladares (o.g) 48'
Benzema 72'

И на крај она што го чекав цел ден Аргентина - Босна и Херцеговина. Овој натпревар го следев во дресот на Босна. По несреќниот автогол во третата минута од натпреварот мислев дека босанците ќе се распаднат под притисокот (како да не им беше доволно што играат против големата Аргентина која го има Меси во своите редови) . На мое изненадување момците се покажаа како вистински лавови. Натпреварот беше рамноправен во секој поглед, им успеа да го држат Меси под контрола долго, Агуеро дури и не се ни слушна. Сепак натпреварот заврши со 2:1 но за мене победници се босанците (технички тие постигнаа 2 гола а аргентинците 1 голема насмевка) Со вакво играње им предвидувам убава иднина,само нека продолжат така ... 

Голови:

Kolasinac (o.g) 3'
Messi 65'
Ibisevic 84'
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43699
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2014 во 20:46
По муабетиве низ маало што ги слушам,берикетно им е на кладилнициве...
Нема да ме чуди да лобираат и на две години да се одржува.
А на вработените се мислеле не тринаеста но и четиринаеста плата да им дадат.

Изменето од Орка - 16.Јуни.2014 во 20:47
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2014 во 10:12
Вчера долгоочекуваниот напревар Германија - Португалија заврши со апсолутна доминација на германскиот тим. Со резултат 4:0 репрезантацијата на CR7 беше декласирана. Mueller го започна ова првенство со хет-трик . И на овој натпревар имаше еден пенал од типот на оној во натпреварот Бразил - Хрватска и ми се чини дека судиите продолжуваат со лошото судење на ова СП.

Голови:

Mueller (p) 12'
Hummels 32'
Mueller 45'
Mueller 78'

Првиот и едниствениот натпревар (досега) кој заврши со нерешен резултат и без голови е натпреварот Иран - Нигерија. Резултат 0:0 .

Гана - САД завршија со резултат 1:2 . Иако лично јас очекував повеќе од репрезентацијата на Гана (како еден од најдобрите африкански репрезентации) американците го постигнаа најбрзиот гол во досегашните натпревари и тоа на првата акција и во првата минута.

Голови:

Dempsey 1'
Ayew 82'
Brooks 86'
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2014 во 10:17
Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:

Швајцарија - Еквадор завршија со 2:1 . Го гледав натпреварот но не со голема заинтересираност (веројатно поради недостаток на големи имиња голема насмевка)Швајцарците славеа и свиреа со вувузели по улици, па си помислив да не завршиле натпреварите, а тие победиле на Мундијалот.хи, хи...Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2014 во 12:44
добро што Аргентинците не знаат српски....

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2014 во 10:09
Белгија- Алжир завршија со резултат 2:1. И во Брисел се славело како да победиле на Мундијалот голема насмевкаплазење. Белгија  како фаворит на овој натпревар се освести дури на крајот на второто полувреме и во 10 минути ја поправи грешката и си обезбеди победа. 

Голови:

Feghouli (p) 24'
Fellaini 70'
Mertens 80'

Натпреварот на денот Бразил - Мексико заврши без голови и резултат 0:0. Според некои ова би бил искалкулиран резултат кој на двата тима им носи по еден бод. Според мене бразилците се далеку од фаворизираната екаипа за која предвидуваа дека ќе ја понесе титулата оваа година. Беа надигарни од Мексико а и не можеа да најдат лек за фантстичниот голман Ochoa.

Последниот напревар беше помеѓу Русија и Јужна Кореја. Уште еден нерешен резултат (кој го руши просекот на досегашното првенство) и резултат 1:1

Голови:

Ho Lee 68'
Kerzhakov 74'
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2014 во 12:14
Аустралија - Холандија, уште еден натпревар со многу голови на задоволство на гледачите. Натпреварот заврши со 2:3 со што продолжува фантастичната серија на „лалињата“.

Голови:

Robben 20'
Cahill 21'
Jedinak (p) 54'
Robin van Persie 58'
Depay 68'

На натпреварот Шпанија - Чиле заврши учеството на актуелниот светски шампион на ова првенство. Сосема заслужена победа на чилеанците. не ми е јасно зошто се инситираше на Касиљас кога на клупата имаа голман од типот на Де Геа, дури и Пепе Реаина е во подобра форма. Имаше минимална промена во тимот од срамниот пораз со Холандија и така без ниту еден постигнат гол на ова СП шпанците си ги спакуваа куферите. Резултатот беше 0:2.

Голови:


Vargas 20'
Aranguiz 43'


Третиот натпревар од вчера беше помеѓу Камерун и Хрватска. Се очекуваше Хрватите да се изборат за победа по неправдата која им беше нанесена на натпреварот со Бразил но тие ја „декласираа“ екипата на Камерун (што би рекол Златко Калински голема насмевкаплазење) со резултат 0:4.Се почувствува враќањето на Марио Манџукиќ кој постигна два гола. Се си мислам дека играше тој на натпеварот против Бразил и судиите немаше да можам да ги спасат ... плазење

Голови:

Olic 11'
Perisic 48'
Mandzukic 61'
Mandzukic 73'
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43699
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2014 во 14:55
Се надевам следната утакмица Чиле ја губи...
Греота за глумицана .
Е Бог да чува човек што се ќе види во еден век.
А викаат животот бил краток.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2014 во 15:12

Вчера гледав Фудбал. Не ми се верува. Не ми се верува
Австралија - Холандија. Имавме проблем со децата оти не знаевме за која екипа да навиваме.
Па некаде на половина натпревар решивме да навиваме за лалињата.
И нормално - победија “нашите“плазење
, па до крајот на мундијалот може да изгледаме и уште некој натпревар.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43699
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2014 во 17:06
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2014 во 17:19
Адиос Шпанија . Барем на мене нема да ми флите . Ако може денес и англииските дрвари да си појдат ќе биде феноменално .
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3233343536 38>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.