IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Барам лек за масноти во крвта
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Барам лек за масноти во крвта

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
Автор
Порака
bpopovski Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 29.Јануари.2019
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bpopovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2019 во 15:34
Веновин-прочитајте на venovin.com Природен производ кој ги прочистува крвните садови и ги отстранува маснотиите во крвта.
Кон врв
Katina2019 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 21.Јануари.2019
Статус: Офлајн
Поени: 88
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Katina2019 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2019 во 20:25
Originally posted by bpopovski bpopovski напиша:

Веновин-прочитајте на venovin.com Природен производ кој ги прочистува крвните садови и ги отстранува маснотиите во крвта.


A ti go imas li probano toj proizvod i dali e toa nesto slicno na vendoksinot??
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13449
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2019 во 07:38
Originally posted by Katina2019 Katina2019 напиша:

Originally posted by bpopovski bpopovski напиша:

Веновин-прочитајте на venovin.com Природен производ кој ги прочистува крвните садови и ги отстранува маснотиите во крвта.


A ti go imas li probano toj proizvod i dali e toa nesto slicno na vendoksinot??


,,,vreme na vareni i pecheni kosteni,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105298
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2019 во 09:00

Најздравиот природен напиток: Кажете збогум на лошиот холестерол и запушените артерииКажете им збогум на затнатите артерии, високиот крвен притисок и лошиот холестерол!

Ова е рецепт за напиток кој може да ги одзатне артериите, да го намали нивото на лошиот холестерол и да го нормализира крвниот притисок.

Поради нашиот начин на живеење изложени сме на многу штетни материи кои предизвикуваат различни здравствени состојби. Проблемите со артериите, со високиот крвен притисок и лошиот холестерол можат да исчезнат благодарение на овој одличен напиток.

Потребно ви е:

-1 кг лимон
-1 кесичка сода бикарбона
-5-6 китки сув магдонос
-12 шолјички вода

Во студена вода измијте го лимонот па ставете го во топла вода во лонец, додадете сода бикарбона и оставете го да отстои еден час. Исплакнете и додадете нова вода.

Магдоносот ситно исечкајте го па додадете го во водата. Гответе 2-3 часа на тивок оган.

Пијалакот треба да се чува во фрижидер 20 дена.

Земајте 4 лажици од овој напиток секое утро на празен желудник, во комбинација со 30-40 мл доматен чист сок. Доматниот сок или пире не е задолжително, но може дополнително да помогне.

Лимонот се користи во домаќинството од повеќе причини, на пример: ги неутрализира нездравите остатоци од мириси, особено во фрижидерот. На ист начин делува и во организмот.

А бидејќи содржи калиум може да помогне во контролата на крвниот притисок.
Освен тоа, одлично делува врз менталното здравје, а благодарение на лимонот можете да ја повратите енергијата. Сокот од лимон е диуретик, што значи дека помага да не се задржува водата во организмот, а покрај тоа го поттикнува елиминирањето на токсините од телото.

Водата со лимон помага во намалување на респираторните проблеми и овозможува подобро дишење, ги намалува воспаленијата и ја инхибира продукцијата на слуз. А исто така, може да помогне во решавање на проблеми со акни и митесери.

Сокот од лимон може да помогне во намалување на болка при забоболка, а ги отстранува и токсините од крвта, а воедно се бори и против слободните радикали кои можат да предизвикаат знаци на стареење. Затоа додавајте го во вода со малку мед.

Магдоносот е богат со многу витални витамини, вклучително витаминЦ, Б12, К и А. Магдоносот го чува вашиот имунолошки состав и го лекува нервниот систем.
Помага во елиминација на вишок течности од телото и ја забрзува работата на бубрезите. Редовната употреба на магдоност може да помогне во контролата на крвниот притисок.

Фолната киселина во оваа билка е како тоник за срцето. Магдоносовото етерично масло, кога се масира во кожата, може да го намали губитокот на коса.

Ако го користите магдоност на дневна основа, ќе се чувствувате многу подобро, а болките во зглобовите значително ќе бидат намалени. Чајот од магдонос ги опушта вкочанетите мускули и ја поттикнува дигестијата.Изменето од Valerija - 30.Април.2019 во 09:01
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1672
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2019 во 11:46
Originally posted by slavica.k slavica.k напиша:

dali nekoj znae nekoja sovet ili nekoj lek da mi kaze lekot go baram za majkami i dieti pravi nikako da se namali.
може и чај од КИМ.
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,095 секунди.