IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Барам програма
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Барам програма

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 141516
Автор
Порака
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2011 во 13:16
Originally posted by Dark HaCkeR Dark HaCkeR напиша:

да се вратам на темата за кракување има разни програми пријателе нај употребувани се

Debugger ова ти е основен алат на секој кракер и на секој програмер,debugger ни овозможува нагледување на нашиот или туѓиот код баш онака како процесорот го гледа

Dissassembler ова е додатен алат за debugger ако debugger не даде доволно информации за метата тогаш се користи dissassembler за полесно да се уочи информацијата која ни треба

PE identifikator PE фајлови обични exe фајлови кој можат да содржат некој додатен код, нај често е пакер не навлегувам сега во тоа

Hex Editori се алати кој ни даваат точен изглед на фајлот на хардискот и служат за физичко менување на кодот за разлика од менување на кодот у меморијата што ни овозмужува debugger

Resource Vieweri служи за преглед на екстензи измена или додавање на exe ресурси.


Chalenge :

IP: 172.17.12.102
Subnet mask: 255.255.255.0
DNS Servers: 62.162.32.6
62.162.32.166
62.162.32.5
Physycal adress: 00-14-A5-CB-7D-85

email: trajko.velinov@yahoo.com (msn)

HACK IT!!! So debuugeri i ostanati stvari da te vidam .... SE TI E DADENO NA TACNA, CRACK THE PASSWORD! DA TE VIDAM!

Изменето од pHp - 01.Септември.2011 во 13:17
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2011 во 13:42
Хммм....овде станува интересно....размислување

Ајде да видиме што ќе се случи.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
EmiliAndre Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Декември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EmiliAndre Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2011 во 11:31
dali nekoj znae od kaj mozam da go prevzemam programot POINT FINANSII? ili dokolku nekoj go ima, ako moze da mi go prati

thanks
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2011 во 11:39
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
EmiliAndre Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Декември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EmiliAndre Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2011 во 11:53
taa, da, ama koga ja simnuvam od toj link, pri instaliranje mi vika deka folderot e prazen. zatoa i ja baram
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2011 во 14:20
Originally posted by EmiliAndre EmiliAndre напиша:

taa, da, ama koga ja simnuvam od toj link, pri instaliranje mi vika deka folderot e prazen. zatoa i ja baram

Еве сега јас ја инсталирав без никаков проблем и нормално работи.

Фолдерот е празен т.е не постои, треба да кликнеш и да го креираш.

Нема ништо тешко и страшно. Само креирај и сам ќе ти се доинсталира програмот. I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
reuma Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јули.2011
Статус: Офлајн
Поени: 59
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај reuma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2012 во 16:19
Има ли некој некое упатство за Ftool? Го снимив, ама ми треба малку подршка, нешто на македонски   
Кон врв
sasko7 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Јануари.2014
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sasko7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2014 во 14:38
Zdravo dali nekoj moze da mi kaze od kade mozam da spustam autocad 2010? Vi blagodaram
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2014 во 18:46
Јас да прашам, замена за Vegas Pro? Ама добра да е, не ради реда. Такви испробав многу.
Вегасот не ми одговара за десктопот, на лаптопов ок си работи.
 
AVCHD формат се видеава инаку.


Изменето од evangeline - 08.Февруари.2014 во 18:47
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2014 во 19:32

Не знам што конкретно едитираш во видеата,и каква ти е конфигурацијата.
Можеш и со Adobe After Effects и со Photoshop CS4 па нагоре да ги едитираш.Притоа за нив мора да го имаш инсталирано и Quick time player.
За поедноставно едитирање може и Adobe Lightroom.
Провери си туторијали на youtube кое и дали ти одговара.
Форматот на видеата ако е проблем може и да ги конвертираш.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 141516
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.