IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Барам програма
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Барам програма

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 13141516>
Автор
Порака
Pavaroti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Експерто нумеро 2

Регистриран: 03.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pavaroti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2010 во 21:06
Password Killer 1.0: Free Download

http://www.softpedia.com/progDownload/Password-Killer-Download-76709.html

Не сум баш сигурен дали работи а башка ваквите програми содржат вируси.
Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2010 во 21:11
Павароти, таква програма не постои како прво. Како второ, најблиску нешто за да можиш да пробиеш пасс е brute/dictionary напад, али СИТЕ сервиси ги имат ограничено пробвањата за пасс на околу 5 пати на 10 минути, па сега рачунај за комбинација од 5 карактери колку светлосни години ти требат да ја пробиеш.

Џабе бараш таква работа, не постои. Или пак ако го верваш дарк хакер, нека ти кажи име на програмот шо “работел“ па да бараш нови верзии :)))))
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2010 во 23:54
нема што да објаснувам фазла тебе ZokiBoSS   што како знаеме дека си доволно паметен и знаеме дека ја тука сите ги лажам на форумов

ја не сум тука зачленет да се натпреварувам кој е по добар

пошто гледам ти за тоа си тука и модератор гледам те ставиле одозгора да солиш памет, ја нема што да се докажувам и не сум дојден да се докажувам кој што може ти ако не почитуваш мое мислење ја па ни нај малце твоето

Изменето од Dark HaCkeR - 07.Ноември.2010 во 00:31
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2010 во 00:14
да се вратам на темата за кракување има разни програми пријателе нај употребувани се

Debugger ова ти е основен алат на секој кракер и на секој програмер,debugger ни овозможува нагледување на нашиот или туѓиот код баш онака како процесорот го гледа

Dissassembler ова е додатен алат за debugger ако debugger не даде доволно информации за метата тогаш се користи dissassembler за полесно да се уочи информацијата која ни треба

PE identifikator PE фајлови обични exe фајлови кој можат да содржат некој додатен код, нај често е пакер не навлегувам сега во тоа

Hex Editori се алати кој ни даваат точен изглед на фајлот на хардискот и служат за физичко менување на кодот за разлика од менување на кодот у меморијата што ни овозмужува debugger

Resource Vieweri служи за преглед на екстензи измена или додавање на exe ресурси.


Изменето од Dark HaCkeR - 07.Ноември.2010 во 00:19
Кон врв
hardtek Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hardtek Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2010 во 01:11
bravo dark hacker mn dobro znaenje imas nemam komentar svaka cas druze jas samo baram i koristam crackovi i patchovi celo vreme si vikam vidi kolku malo programce ama pravi mn golema rabota sepak mozok treba da se napravi toa ne e ni najmalce lesna rabota milo mi e sto ima luge kako tebe sto se razbiraat dosta vo ovie raboti samo sepak toa ti e rabota tebe, jas sum samo golem ljubitel na taa rabota koga bi imal malce poveke znaenje bi probal i jas da napravam nesto samo ke kazam mn mn treba mozok za ova i sepak skolo koj ucel za toa znae       

Изменето од hardtek - 07.Ноември.2010 во 01:12
Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2010 во 04:21
Originally posted by Dark HaCkeR Dark HaCkeR напиша:

нема што да објаснувам фазла тебе ZokiBoSS   што како знаеме дека си доволно паметен и знаеме дека ја тука сите ги лажам на форумов

ја не сум тука зачленет да се натпреварувам кој е по добар

пошто гледам ти за тоа си тука и модератор гледам те ставиле одозгора да солиш памет, ја нема што да се докажувам и не сум дојден да се докажувам кој што може ти ако не почитуваш мое мислење ја па ни нај малце твоето

Епа вака тогаш .. Чим ме ставиле погоре од тебе, значи имало нешто плус, неќам да навлегвам во то, сепак ќе ги почитуваш правилата.

Одсега, СЕКОЈ кој шо ќе одговара на оваа тема, доколку не наведе ТОЧНО ИМЕ на програмата, поарно нека не пиши пост, пошто ќе му биди избришан. Постој од типот “имав една програма“, “имаше едно мало програмче“ или слично ќе бидат стрикно избришани. Со то само се забошва темата, а не се даваат конкретни одговори. Мислам дека сите ќе го почитуваат ова правило за поубо функционирање на самата тема.

Сега, доколку сакаш наведија програмата за краковање на јаху акаунт, или избриши си го постот.

Поздрав, и се најубо.
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2010 во 12:55
Дечки ве молам без карање и префрлање.

Дарк Хакер доколку знаеш за било каква програма пиши и го името па да провериме.
Вака му иде зборење на празно,а за да ни докажеш дека вистина работи таа програма ќе отвориме еден меил па повели пробиј ја шифрата.

Доколку не може такво нешто значи бес смисол е муабетот и префрлањата иначе муабетиве може до безскрај да се тераат и секој член може да тврди,дека имало,дека се хакирал пас на јаху или било каде.

Муабетов ме подсетува исто како на темата влез во друг компјутер од било кој друг,што секако не се докажа дека е можно без никој да не сети.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2010 во 15:39
Originally posted by ZokiBoSS ZokiBoSS напиша:


Originally posted by Dark HaCkeR Dark HaCkeR напиша:

нема што да објаснувам фазла тебе ZokiBoSS   што како знаеме дека си доволно паметен и знаеме дека ја тука сите ги лажам на форумов

ја не сум тука зачленет да се натпреварувам кој е по добар

пошто гледам ти за тоа си тука и модератор гледам те ставиле одозгора да солиш памет, ја нема што да се докажувам и не сум дојден да се докажувам кој што може ти ако не почитуваш мое мислење ја па ни нај малце твоето
Епа вака тогаш .. Чим ме ставиле погоре од тебе, значи имало нешто плус, неќам да навлегвам во то, сепак ќе ги почитуваш правилата.Одсега, СЕКОЈ кој шо ќе одговара на оваа тема, доколку не наведе ТОЧНО ИМЕ на програмата, поарно нека не пиши пост, пошто ќе му биди избришан. Постој од типот “имав една програма“, “имаше едно мало програмче“ или слично ќе бидат стрикно избришани. Со то само се забошва темата, а не се даваат конкретни одговори. Мислам дека сите ќе го почитуваат ова правило за поубо функционирање на самата тема.Сега, доколку сакаш наведија програмата за краковање на јаху акаунт, или избриши си го постот.Поздрав, и се најубо.


Програмата немаше име и беше изработена од еден мој српски пријател
Кон врв
hardtek Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hardtek Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2010 во 16:55
eve najdov jas nekoj hack programi za msn i drugi raboti pa nz dali rabotat hack set (AIO) pa sakam da gi probate i vie pa da mi kazete dali ima nesto interesno ke gi probam i jas eve link http://worldforfree.net/software/1146159707-best-hacking-tools-85-in-1-new-2010-aio.html

se nadevam raboti nesto     vo sekoj slucaj proverete od virusi da ne ima nesto ne sum probal jas sega ke probam pa ke pisam

Изменето од hardtek - 07.Ноември.2010 во 16:57
Кон врв
Naum94 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Naum94 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2011 во 13:50
VE MOLAM POMAGAJTE.OD KADE DA JA SMETNAM PROGRAMAVA samo da ne bidi od torent zamunda ili takvi slicni stranici. POMOS mi treba ITNO
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2011 во 20:25
Јас цел пакет ADOBE master collection cs5 го имам од torrent и ОК си е,ако сакаш така ќе ти пратам линк на ЛП,поинаку не знам освен со пари
Кон врв
Panini Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 222
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Panini Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2011 во 13:24
Zdravo dechki,
mi treba spell checker na makedonski za word 2007, ima nekoj ?

Fala i pozdrav
MIND AND SENSE IS PURIFIED,I AM FREED FROM DESIRE!
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2011 во 11:37
Искрено не ми е баш потребен но ај да мине време,протарашкав нешто...
Со оглед дека е од официјалната страна на Microsoft,се надевам не е проблем да јавно
го пастирам линкот за превземање...

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=91426C33%2DEA45%2D482D%2DAF08%2DCD8EA8CBFD53&displaylang=mk

Откако нели ќе кликнеш на правоаголничето каде пишува ПРЕЗЕМИ
Се спушта и само RUN после...
Штом го инсталираш функционален е во Word-от 2007.
За да го провериш текстот што си го напишал кликни само на F7,ти излегува дијалогот на сликата и Voala
Патем,мојот OFFICE пакет е од торент и со крак,но немаше проблеми при инсталација
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2011 во 13:10
Originally posted by El Emin El Emin напиша:

dali nekoj znae kade mozam da danlodiram drajver za web camera model PC LINE PCL-100K ???? ako znae nekoj link neka pusti pls


http://members.driverguide.com/driver/detail.php?driverid=873055

Poveli   
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 13141516>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.