IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Евреите и христијаните заедно!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Евреите и христијаните заедно!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 171819
Автор
Порака
al_islamia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 09.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај al_islamia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2009 во 20:17
se izvinuvam,; celo vreme spirus pisuva za otelotvorenieto na isus pa sakav da mi dokaze nesto poveke za toa
i ova opomena neka bide za site   se izvinuvam od moja strana pozdrav
Кон врв
Muslima_23 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2009
Локација: Palestine
Статус: Офлајн
Поени: 47
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Muslima_23 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2009 во 22:22
pa shto vi odgovara prifakate,sto ne odma banirate, jas mnogu,dobro go znam,toa ama ne cini taka,da prajte bidete jaki be,so argumenti ooo muslimani,i hristijani, ne banirajte samo,banirate,zasto ne vi odgovara,ni vam ni nam,a toa ne e dobro,
ITEKILLAH_MUSLIMIN !!! ALLAH IS ONE
Кон врв
Dzingis Kan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dzingis Kan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2009 во 22:23
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:



Originally posted by Dzingis Kan Dzingis Kan напиша:

Koga bi znaele hristijanite kako gi oslovuvaat evreite vo nivnite sveti knigi, nikogas ne bi ja otvorile ovaa tema.

maria_magdalena, Bog sekako deka ne se otkazuva od nikogo, no evreite ocigledno se otkazale od vasiot Bog narekuvajci go so najpogrdni izrazi vo Talmudot.
И што ако го нарекуваат со најпогрдни имиња, дали мислиш дека поради тоа треба да ги намразам? Да скокам, да палам коли, или да се разнесам во автобус полн деца и жени?Кој е тој што има право да осудува некого, а поготово цел еден народ затоа што го “вреѓа“ мојот Бог?Во мојата вера нема омраза, ниту пак одмазда (ти го мразиш мојот Бог -ај сеа и јас ќе те мразам тебе).Тоа е придобивката на духот ослободен во Вистината.Омразата и желбата за одмазда никого не довеле до Бога, тоа е замката на Сатаната кој преку разни лажни учења за омраза кон непријателот, одмазда и слично ги води следбениците во пропаст.




Milo mi e sto se istaknuvas kako revnosna vernicka, no za zal tvoite sovernici vo okupiranite muslimanski zemji poinaku ni ja prezentiraat tvojata vera.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2009 во 08:41
Далеку сум јас од ревносен верник.
На кои мои “соверници“ мислиш и за кои окупирани земји?
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 171819
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.