IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Распуст
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Распуст

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
Автор
Порака
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Распуст
    Испратена: 17.Јуни.2008 во 08:27
Tokmu taka LETEN RASPUST
.. Koga na 10 Juni odzvonuvashe poslednoto zvonce... denovite pred godini... oznacuvashe..
.....organizirano letuvanje po detskite odmaralishta...
... slobodni igri DURI do 21 casot...
... odenje kaj baba i dedo na gosti... iiiiiiiiiнамигнување
...citanje lektiri...
Shto znaci sega letniot raspust?
... organiziranje ferki...
...demoliranje na bliskiot park...
... prespivanje na denot...
... "urlanje" niz maalo do sitnite utrinski casovi...
Ne kritka... samo mislenje... greshime li negde.... KADE????




Изменето од mamamd - 17.Јуни.2008 во 08:28
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2008 во 13:33
добра тема мамамд намигнување еве како личност што е на летен распуст голема%20насмевка, искрено ми недостига времето кога бев помала,... и едвај го чекав распустот за да си играм на маало, за да одам со баба и дедо на викендичка, за да се бањам во рекичката.... мечтаење
иако сме уште деца, се обидуваме побрзо да пораснеме,... гледаме кој од нас е подолго пуштен да остане надвор, кој во кој кафич оди... колку пари има,.... какви алишта носи.... на моменти ми е неподносливо сето ова,..... хаос..... посебно ми е грдо кога ќе видам деца од 5то одделение,... дотерани до најситен детал, како шетаат низ чаршијата....
во другите земји, со децата, додека не пораснат,... се однесуваат со нив како со деца... не може секој да оди каде сака... и кога сака.... туку е под надзор на родителите.....

само кај нас, ако еден родител попушти, автоматски сите родители на цело друштво треба да попуштат, за детето да не се почувствува осакатено......
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2008 во 13:57
И мене ми недостасува седењето во маало, иако имав ограничено време многу поинтересно ми беше. Сега кога можам да седам до кога сакам, се враќам порано дома. Ама затоа, кога се враќам дома има што да видам, пијани седмоодделенци (обично или повраќаат или вршат нужда пред мојот двор), тепачки (не се исклучени девојчињата во овој случај) а кога ќе влезам во некое кафуле се чувствувам како на роденденска забава на некое петтаче (децата се тие, само нема балони и сок, туку пиво). И мене ми попуштале, ама до овие граници...
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2008 во 14:35
Koga ke mi tekne na periodot od osnovno,i sredno..sekoj raspst bese posebno duzivuvanje..mislam deka go fativ onoj posleden del od generaciite koi stvarno znaeja kako da si go izziveat detstvoto a da ne zboram za igrite..toa bea vistinski detski ludorii,igranje vo maalo,kamaj,zmurka,lepcinja,skolka,...i da ne gi redam site sea..prskanje so voda,igranje asocijacii..ednostavno sme ziveele edno vistinsko detstvo,sme znaele kako da si go pomineme raspstot najubavo so mozeme vo druzenje i zabava kako sto mu dolikuva na edno dete..ne znam sea so se slucuva..kako site da brzaat da porasnat,se pravat ona sto ne se,nema poveke igranje so topka i dzamlii tuku samo sedenje pred kopmpjuter i odenje vo disko use od 5 odd..golema e greskata koja sto ja pravat denesnite deca,zatoa sto detstvoto e edno i ne se vraka..za zal
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2008 во 19:51
и ја сум дете на летен распуст  и не се секирај ( ја сум дете на мирот)
секогаш гледам што поспоро, поинтересно и поуживанција да ми биде летото голема%20насмевка
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2008 во 21:49
... ubavo e da se kazat razmisluvanjata... i dobrite spomeni od letniot raspust... zal mi e malku  za maturantite... bidejki maturanskiot  leten raspust... traeshe najdolgo.... lele kolku mi beshe interesno.... koga site trgnaa na shkolo... a nie zapishani na fakultet.... a cel septemvri slobodni... mislam deka veke dogodina... maturantite ke gi zavrshat navreme ispitite... ovaa godina na nivni grb se krshi edna "redno beshe"  staronova obrazovna praksa.... ke ima za shto da diskutiraat... da se zboruvaat za letniot raspust... koga polagaa matura.... 
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2008 во 22:26
Ух која нервоза е кога знам дека требаше одамна да завршиме со учење а учиме подолго од сите
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2008 во 22:40
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Ух која нервоза е кога знам дека требаше одамна да завршиме со учење а учиме подолго од сите

... da ama posle koga ke stanesh BRULE... ke uzivash.... da znaesh deka mi doaga ushte ednash da sum maturant... pa i da polagam matura.... samo da odam na leten raspust... pa duri i na letovanje vo Sutjeska... Mite Bogoevski.... големо%20гушкање
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2008 во 22:49
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Ух која нервоза е кога знам дека требаше одамна да завршиме со учење а учиме подолго од сите
... da ama posle koga ke stanesh BRULE... ke uzivash.... da znaesh deka mi doaga ushte ednash da sum maturant... pa i da polagam matura.... samo da odam na leten raspust... pa duri i na letovanje vo Sutjeska... Mite Bogoevski.... големо%20гушкање


Летниот распуст навистина буди убави спомени, па и кога нешто како матурава е вмешано, но добро уште утре и готово...
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2008 во 22:56
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Ух која нервоза е кога знам дека требаше одамна да завршиме со учење а учиме подолго од сите
... da ama posle koga ke stanesh BRULE... ke uzivash.... da znaesh deka mi doaga ushte ednash da sum maturant... pa i da polagam matura.... samo da odam na leten raspust... pa duri i na letovanje vo Sutjeska... Mite Bogoevski.... големо%20гушкање


Летниот распуст навистина буди убави спомени, па и кога нешто како матурава е вмешано, но добро уште утре и готово...

...aj da ti shepnam neshto vo doverbaнамигнување.... nie koga polagavme matura malku si potkazuvavme.... e posle koga bev testator za VIII ... malku im pomagav... ovaa godina ne sum zaradi nekoi drugi angazmani... ama zdravje boze ....so sreka... i sigrno... si vikash... mecka strav... mene ne strav... mislite sami ke tecat... големо%20гушкање


Изменето од mamamd - 17.Јуни.2008 во 22:57
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2008 во 13:16
Originally posted by mamamd mamamd напиша:



Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Ух која нервоза е кога знам дека требаше одамна да завршиме со учење а учиме подолго од сите
... da ama posle koga ke stanesh BRULE... ke uzivash.... da znaesh deka mi doaga ushte ednash da sum maturant... pa i da polagam matura.... samo da odam na leten raspust... pa duri i na letovanje vo Sutjeska... Mite Bogoevski.... големо%20гушкање


Летниот распуст навистина буди убави спомени, па и кога нешто како матурава е вмешано, но добро уште утре и готово...
...aj da ti shepnam neshto vo doverbaнамигнување.... nie koga polagavme matura malku si potkazuvavme.... e posle koga bev testator za VIII ... malku im pomagav... ovaa godina ne sum zaradi nekoi drugi angazmani... ama zdravje boze ....so sreka... i sigrno... si vikash... mecka strav... mene ne strav... mislite sami ke tecat... големо%20гушкање


Скоро сите професори поткажуваат а ние сме многу благодарни, но денес наша професорка не не остави ни да се помрднеме... Но барем помина и јас сум пресреќна

Изменето од Monuska - 18.Јуни.2008 во 13:26
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2008 во 17:17
мечтаењеех...летниот распуст....
прекрасни спомени......прекрасно го поминував....бев малку повеќе поангажирана во однос на дургите деца од зградата, но не се жалам.Истото би го правела и сега. Лектирите не сакав да ги читам скоро сите,зошто секако ги читав преку годината, но читав се друго. Имав многу обврски со спортот, тренирав по 2 пати на ден и наутро и навечер, одев на припреми и заеднички летувања или од школо или од клубот, на натпревари...уживав да појдам на гости кај бабаи и дедоми кои живеат на другиот крај од земјата, и таму запонавав секогаш нови луѓе со кои исто така си поминував прекрасно....навистина се беше поинаку....сега не сакам ни да размислувам за ова што го гледам навечер....разликата во годините не е многу...јас сум 24, и што се вели до вчера и јас сум била во таа група...али колку имаат “напредок“ во сите животни полиња, тоа е страшно....сакаат побрзо да пораснат, и не го живеат најубавиот период од животот- лесното и безгрижно детство!
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
SummerLove Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
verliebt

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SummerLove Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2008 во 21:12
ehh edvaj cekam da dojde letniot raspust   
aj ushte malku ke izdrzamee ..
Bidi Neverna, Da Ti Bide Veren,Vrti Mu Go Grbot Ke Trca Po Tebe.Ne Roni Solzi Kolku I Da Boli ,Bidi Hrabra I Toj Ke Te Moli!!!
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2008 во 08:13
... vo vreminjata pred godini... na 10 Juni zavrshuvashe ucebnata godina... a potoa se cekashe denot na podelbata na sveditelstvata... oa decinjata doterani... vjasaa kon shkolskiot dvor.. po ocenkite...
... nekako sega se izgubi filingot... nekoi deneska zemaat sveditelstva... nekoi drugata sabota... a nekako na decata ne im se patuva na "raspust"... bez  sveditelstva...  pa "otvaranje na sezonata" so citanjeto na knigata koja se dobila kako nagrada... za odlicen uspeh i primerno povedenie...
... koj im odzema del od ubavinite na decata...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.