IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Црвенковски старо-нов лидер на СДСМ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Црвенковски старо-нов лидер на СДСМ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 35>
Автор
Порака
trnar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај trnar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2008 во 00:13
Originally posted by moira moira напиша:

Originally posted by trnar trnar напиша:

Originally posted by kentucky kentucky напиша:

Originally posted by moira moira напиша:



До кога само ке се размислува еднонасочно?

Бранко, so called PAPA, е најдобра опција за обединување на опозицијата која во моментов не постои!
Се и сешто...

Бранко не знае да обедини, негов принцип на опстојување и владеење е да разедини, зарем до толку не е јасно по сето она што го направи на една држава од 2 000 000 народ во изминативе 18 години?

Доколку знаеше да обединува немаше да бидеме толку разединети, понижени и безимени.

''Харизматичниот'' Папа и ја растури СДСМ по своја воља, правејки си отстапница доколку не успее на претседателските избори...истиот тој ја внесе 2001-та година во поновата македонска историја, истиот тој ''обединител'' направи тивка и мирна федерализација која сеуште не ја гледаме на карта, но и те како е присутна, истиот тој е виновен за комплетниот распад на сите системи во државава и сега ке бил обединител!?

Само не знам што ке обединува и со кого ке се обединува?!




Verojatno ne treba da pisuvam na forumov, bidejki ti Moira izgleda imas problem so Branko i slicni na nego. Pa neli Moira ziveeme vo slobodno opstestvo i sekoj moze da se izrazuva kako sto saka.



Ne,ne ne.Na ovoj forum nema D od demokratija.Ocajno e koga moderator naviva za strana.
Zalam moderatoru MOIRA,zalam za Vas i ovoj forum koga Vie ste fatile strana-otkazete se od moderatorstvo.-vednas.

Jas iskusiv ogromna cenzura od Moira.
Celi temi mi izbrisa.
CELI MOI POSTOVI MI CENZURIRASE.
A jas imam pravo damislam i kazuvam sto sakam.

Ete mozam da kazam deka Premier na Indija e Zoran Stavrevski,a tamosen minister za zemjodelie e ovoj nasiot(kako mu bese ime)pa zatoa sega Indija ima najgolemi prinosi po hektar,zdravi,jaki goveda i kravi i izvezuva domati vo Unijata i Hrvatska po kod na Makedonija.
Ete MOIRA jas taka si mislam -ti cenzuriraj

Samo vo stalinisticka Rusija i denesna Kuba imaat pojaka cenzura



Драг мој trnar,

На овој форум нема да може да го прекрстуваш народот македонски и да го нарекуваш СЛАВОМАКЕДОНЦИ!!!
Јасно го кажав ставот и го напишав!!!

Продолжи со дискусијата и немој да ги навредуваш националните чувства на македонскиот народ.

Нема потреба од кумови, доволно ги имаме.

Се извинувам што бев оффтопик но морав да објаснам на останатите членови за што се работи и какви теми и постови се избришани!!!


Поздрав



REPLIKA
Pa ti cuvstvuvaj se Makedonec.Ne ti branam,nemoj ni ti da mi branis da si iskazam sto mislam za sebe si.
Jas za mene se custvuvam SLAVOMAKEDONEC.
Ti mene ne mozis da me sprecis vo toa.
I nikoj ne go narekuvam, Slavomakedonec,samo sebe si.
Vie slobodno bidete si Makedonci, no opredelete se ste Sloveni ste ili Makedonci.
Taka se narekuvam bidejki se smetam za potomok na drevnite i slavni Makedonci, a sekako i na prekrasnite Sloveni koi tuka na ovie prostori se izmesale.
Resete se dali zboruvate Makedonski(koj e nasleden od Antikata) ili Grupa na Slovenski jazik.
Ako veke znaes sto e etnogeneza.
Koj saka neka se cuvstvuva kako saka.
Samo kako ne ne vregase 50 godini da bideme Jugosloveni ili Jugoslovenski Makedonci.
Gledaj kako se zanel ANAKIN misli deka nego go sozdal ili smislil LUKAS i oti e JEDAI.
So ogled tvojata surova cenzura se nadevasm deka ke mi dades moznost za REPLIKA i tuka e kraj,se izvinuvam, i jas za OFF TOPIC.
So Pocit
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2008 во 00:13
Originally posted by moira moira напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by moira moira напиша:

Originally posted by kentucky kentucky напиша:

Originally posted by moira moira напиша:



До кога само ке се размислува еднонасочно?

Бранко, so called PAPA, е најдобра опција за обединување на опозицијата која во моментов не постои!
Се и сешто...

Бранко не знае да обедини, негов принцип на опстојување и владеење е да разедини, зарем до толку не е јасно по сето она што го направи на една држава од 2 000 000 народ во изминативе 18 години?

Доколку знаеше да обединува немаше да бидеме толку разединети, понижени и безимени.

''Харизматичниот'' Папа и ја растури СДСМ по своја воља, правејки си отстапница доколку не успее на претседателските избори...истиот тој ја внесе 2001-та година во поновата македонска историја, истиот тој ''обединител'' направи тивка и мирна федерализација која сеуште не ја гледаме на карта, но и те како е присутна, истиот тој е виновен за комплетниот распад на сите системи во државава и сега ке бил обединител!?

Само не знам што ке обединува и со кого ке се обединува?!




Verojatno ne treba da pisuvam na forumov, bidejki ti Moira izgleda imas problem so Branko i slicni na nego. Pa neli Moira ziveeme vo slobodno opstestvo i sekoj moze da se izrazuva kako sto saka.




Кој тоа ти кажа дека не треба да пишуваш на форумов...?

Како што ти го кажа своето мислење така и јас го кажав своето, и не гладам како тоа ти се ускратува правото на сопствено мислење или пак очекуваш сите да се согласиме со тебе и да завршиме со дискусијата...не си ми јасен.

А проблем со Бранко и политичари од негов калибар немам јас.... НИЕ ИМАМЕ!!!


Поздрав



...zal mi e moira...ama ovoj pat nema da se soglasam so tebe... za brane vazi ona... lagao je najbolje... so dve zinuvanje usta im gi vrati onie 250 000 glasaci pred izborite... a i da ti kazam ... mnogu ubavo mu stoi... ona polusedata kosa... i neshto ja izgubi roshavosta.... a oratorstvoto.... bogami dobro se drzi... ke ni pravi problemi... za lokalnite... iskreno... големо%20гушкањеdo 35 godina ke glasa za Gruevski... nad 35 barem zenskiot del od elektoratot... mislam... ke padne na sharmot na ...lagao je najbole"


mamamd, не ни очекувам да се слoжите со моето мислење...а за вкусови и шарм не дискутираме, а некој ако сеуште сака да живее во лаги, СЕКОЈА ЧЕСТ!
Jас НЕ, Благодарам!



...za sekoja zemja koja ima mladina koja misli so svoja glava... nema opasnost...
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2008 во 00:14
sloveni nitu postojat nitu postoele
no toa brae ti use nesi go doznal

ne ................gi otvrlivme vekovnite lagi
kako i so pocnuvat da gi otfrlat
i drugite narodi


Изменето од moira - 13.Јуни.2008 во 15:07
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
kentucky Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 06.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kentucky Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2008 во 02:26
Branko se vraka i vie Vmrovcinja kradete duri mozete posto posle kradenjeto vase sleduva edna ekskluzivna informacija za vas REINKARNACIJA NA ALKATRAZ.
Кон врв
kentucky Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 06.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kentucky Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2008 во 02:40
Ne glasav za Branko vo 2004 za pretsedatel, ne glasav za SDSM vo 2006 i 2008, no posle ovie gnasni probugarski proekti na aktuelnata Vmrovska vlast se ke napravam za ova Vmro da go nema od Makedonija, napred MAKEDONIJO zosto samo so Branko mozes napred da odis
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2008 во 02:41
Originally posted by kentucky kentucky напиша:

Ne glasav za Branko vo 2004 za pretsedatel, ne glasav za SDSM vo 2006 i 2008, no posle ovie gnasni probugarski proekti na aktuelnata Vmrovska vlast se ke napravam za ova Vmro da go nema od Makedonija, napred MAKEDONIJO zosto samo so Branko mozes napred da odis


ти да не си негов "копје" носач???
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2008 во 03:05


Последна опомена да се дискутира на темата!!!
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2008 во 08:30
... moderatorite bi trebalo da otvorat tema... megupartiski idividiforumski presmetki... bugarosrpskomakedonski tezi i natitezi na koj ke se filufaat site filstva... i diskutirajte do utr sabajle... vaka temava politika nekako e naj kasha popara tema... bidejki sekoja e upropastena so navredi... diskusii bez argumenti...
... na temava...
...Branko Crvenkovski... na politickata scena nema da se zapamti so nekoi pozitivni  potezi ili drasticni promeni na ekonomski plan... so negovoto "vladeenje" kako premier... zapocna "nefermanjeto" na shtrajkovite i shtrajkuvacite... posebno na shtrajkuvacite so glad... pred koj vid shtrajk duri i kolonizatorite otstapuvale... primer ni e shtrajkuvanjeto na Mahatma Gandi... i popushtanjeto na Anglicanite... me drzi pamtenjeto... deka prvata zrtva i smrt zaradi shtrajk so glad... beshe od Ohrid... a na vlast beshe tokmu Crvenkovski... za mene i za moite prijateli... togash toj covek... politicki umre... potoa se redea niza nebulozi...
...za Makedonija e zalosno shto nemashe politicar od kalibarot na Slovencite... umeren... prozapadno nastroen... za da ja vnese Makedonija vo evropskoto semejstvo... site makedonski politicari... vklucuvajki go i Branko Crvenkovski... za 17 godini... se drzea do "kvazi patriotizam", a na delo proklamiraa " grabelizam i licno bogatenje"...

Кон врв
kentucky Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 06.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kentucky Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2008 во 10:14
Branko Crvenkovski treba da se vrati kako pretsedatel na SDSM zatoa sto negovoto vrakanje ke ja razbie komotnosta na vlasta da pravi sto saka. Amdi Bajram - kriminalecot mislam deka vo ovie momenti koga slusa za vrakanjeto na Branko nemoze da zaspie. Sutka go ceka povtorno.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2008 во 10:18
Originally posted by kentucky kentucky напиша:

Branko Crvenkovski treba da se vrati kako pretsedatel na SDSM zatoa sto negovoto vrakanje ke ja razbie komotnosta na vlasta da pravi sto saka. Amdi Bajram - kriminalecot mislam deka vo ovie momenti koga slusa za vrakanjeto na Branko nemoze da zaspie. Sutka go ceka povtorno.

..abe ti normalen si... budala e toj da napushti palata... slugi... besplatno se ... i da odi onamu kaj shto treba da plati... aj cuden covek si...
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2008 во 12:59
Originally posted by kentucky kentucky напиша:

Branko se vraka i vie Vmrovcinja kradete duri mozete posto posle kradenjeto vase sleduva edna ekskluzivna informacija za vas REINKARNACIJA NA ALKATRAZ.


vmrovcinja, kradete duri mozete, posle doagja branko i vaseto kradenje ke izgleda kako humanitarna dejnost.
Кон врв
kentucky Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 06.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kentucky Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2008 во 13:34
Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

Originally posted by kentucky kentucky напиша:

Branko se vraka i vie Vmrovcinja kradete duri mozete posto posle kradenjeto vase sleduva edna ekskluzivna informacija za vas REINKARNACIJA NA ALKATRAZ.


vmrovcinja, kradete duri mozete, posle doagja branko i vaseto kradenje ke izgleda kako humanitarna dejnost.
Se plasat Vmrovcite od Branko, posto znaat deka i milion prerodbi da izmislat krajot im se gleda.
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2008 во 13:35
ne samo vmrovcite.

MAKEDONIJA se plasi od branko. sto li uste moze da napravi taa politicka nakaza.
Кон врв
kentucky Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 06.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kentucky Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2008 во 13:44
Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

ne samo vmrovcite.

MAKEDONIJA se plasi od branko. sto li uste moze da napravi taa politicka nakaza.
Nemoj Kire so takvi izrazi, site luge imaat pravo da slobodno se izrazuvaat, ama ne i da navreduvaat. Branko ke se vrati vo SDSM, a dali ke ja osvoi vlasta nekogas toa e prasanje na vreme. Kire nemoj da bides tolku radikalen vo navredite kon Branko, toj sepak dobro ti misli i na tebe, ne e ni probugarski opredlen, ni prosrpski, ni pro grcki, toj e samo eden obicen i prav Makedonec, i ako vo nekogo treba da gledas licnost sto moze da ja trasira nasata iskonska zemja Makedonija na prav pat toa e Branko.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 35>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,563 секунди.