IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Црвенковски старо-нов лидер на СДСМ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Црвенковски старо-нов лидер на СДСМ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 35>
Автор
Порака
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1615
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2008 во 23:18
Originally posted by kentucky kentucky напиша:

Dali e dobro ili loso vie presudete, no jas mislam deka ne postoi vo momentov licnost osven BRANKO kaj opozicijata sto moze da dovede do obedinuvanje na site poranesni poddrzuvaci na SDSM.

SDSM kako trgnala ushte Branko i fali nazad i ke bide vecno vo OPOZICIJA.
Only GOD Can Judge Me
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2008 во 23:34
Originally posted by trnar trnar напиша:

Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

Originally posted by trnar trnar напиша:


Jas iskusiv ogromna cenzura od Moira.
Celi temi mi izbrisa.
CELI MOI POSTOVI MI CENZURIRASE.
A jas imam pravo damislam ik kazuvam sto sakam.
Ete mozam da kazam deka Premier na Indija e Zoran Stavrevski,a tamosen minister za zejodelie e ovoj nasiot(kako mu bese ime)pa zatoa sega Indija ima najgolemi prinosi po hektar,zdravi,jaki goveda i kravi i izvezuva domati vo Unijata i hrvatska.

Samo vo stalinisticka rusija i denesna Kuba imaat pojaka cenzura


zaboravi i brankoslava makedonija.


Podobro brankoslava otkolku Grujobeda


osven ti i ali baba... pardon ahmeti, ne gledam nekoj drug da zali po branimir.
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2008 во 23:35
Originally posted by kentucky kentucky напиша:

Originally posted by moira moira напиша:До кога само ке се размислува еднонасочно?

Бранко, so called PAPA, е најдобра опција за обединување на опозицијата која во моментов не постои!
Се и сешто...

Бранко не знае да обедини, негов принцип на опстојување и владеење е да разедини, зарем до толку не е јасно по сето она што го направи на една држава од 2 000 000 народ во изминативе 18 години?

Доколку знаеше да обединува немаше да бидеме толку разединети, понижени и безимени.

''Харизматичниот'' Папа и ја растури СДСМ по своја воља, правејки си отстапница доколку не успее на претседателските избори...истиот тој ја внесе 2001-та година во поновата македонска историја, истиот тој ''обединител'' направи тивка и мирна федерализација која сеуште не ја гледаме на карта, но и те како е присутна, истиот тој е виновен за комплетниот распад на сите системи во државава и сега ке бил обединител!?

Само не знам што ке обединува и со кого ке се обединува?!
Verojatno ne treba da pisuvam na forumov, bidejki ti Moira izgleda imas problem so Branko i slicni na nego. Pa neli Moira ziveeme vo slobodno opstestvo i sekoj moze da se izrazuva kako sto saka.
Кој тоа ти кажа дека не треба да пишуваш на форумов...?

Како што ти го кажа своето мислење така и јас го кажав своето, и не гладам како тоа ти се ускратува правото на сопствено мислење или пак очекуваш сите да се согласиме со тебе и да завршиме со дискусијата...не си ми јасен.

А проблем со Бранко и политичари од негов калибар немам јас.... НИЕ ИМАМЕ!!!


Поздрав

Изменето од moira - 12.Јуни.2008 во 23:36
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2008 во 23:37
posle svetskiot potop branko e vtora po rang katastrofa
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2008 во 23:47
Originally posted by trnar trnar напиша:

Originally posted by kentucky kentucky напиша:

Originally posted by moira moira напиша:До кога само ке се размислува еднонасочно?

Бранко, so called PAPA, е најдобра опција за обединување на опозицијата која во моментов не постои!
Се и сешто...

Бранко не знае да обедини, негов принцип на опстојување и владеење е да разедини, зарем до толку не е јасно по сето она што го направи на една држава од 2 000 000 народ во изминативе 18 години?

Доколку знаеше да обединува немаше да бидеме толку разединети, понижени и безимени.

''Харизматичниот'' Папа и ја растури СДСМ по своја воља, правејки си отстапница доколку не успее на претседателските избори...истиот тој ја внесе 2001-та година во поновата македонска историја, истиот тој ''обединител'' направи тивка и мирна федерализација која сеуште не ја гледаме на карта, но и те како е присутна, истиот тој е виновен за комплетниот распад на сите системи во државава и сега ке бил обединител!?

Само не знам што ке обединува и со кого ке се обединува?!
Verojatno ne treba da pisuvam na forumov, bidejki ti Moira izgleda imas problem so Branko i slicni na nego. Pa neli Moira ziveeme vo slobodno opstestvo i sekoj moze da se izrazuva kako sto saka.Ne,ne ne.Na ovoj forum nema D od demokratija.Ocajno e koga moderator naviva za strana.
Zalam moderatoru MOIRA,zalam za Vas i ovoj forum koga Vie ste fatile strana-otkazete se od moderatorstvo.-vednas.

Jas iskusiv ogromna cenzura od Moira.
Celi temi mi izbrisa.
CELI MOI POSTOVI MI CENZURIRASE.
A jas imam pravo damislam i kazuvam sto sakam.

Ete mozam da kazam deka Premier na Indija e Zoran Stavrevski,a tamosen minister za zemjodelie e ovoj nasiot(kako mu bese ime)pa zatoa sega Indija ima najgolemi prinosi po hektar,zdravi,jaki goveda i kravi i izvezuva domati vo Unijata i Hrvatska po kod na Makedonija.
Ete MOIRA jas taka si mislam -ti cenzuriraj

Samo vo stalinisticka Rusija i denesna Kuba imaat pojaka cenzuraДраг мој trnar,

На овој форум нема да може да го прекрстуваш народот македонски и да го нарекуваш СЛАВОМАКЕДОНЦИ!!!
Јасно го кажав ставот и го напишав!!!

Продолжи со дискусијата и немој да ги навредуваш националните чувства на македонскиот народ.

Нема потреба од кумови, доволно ги имаме.

Се извинувам што бев оффтопик но морав да објаснам на останатите членови за што се работи и какви теми и постови се избришани!!!


Поздрав

...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2008 во 23:49
Originally posted by anakin anakin напиша:

posle svetskiot potop branko e vtora po rang katastrofamore da ne e nereseno?

moze ke treba na penali da se doigra.. moze na toa celi kolegata od pogore...
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2008 во 23:54
jas mislam
koj kje napise slavomakedonec
odma da e baniran
a ne da se nategame i razubeduvame


a za nereseno -- da mozebi e--- pobedi branko na penalite
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2008 во 23:59
Originally posted by anakin anakin напиша:

jas mislamkoj kje napise slavomakedonecodma da e banirana ne da se nategame i razubeduvamea za nereseno -- da mozebi e--- pobedi branko na penaliteти напиша...........ајде бан одма........
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
trnar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај trnar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2008 во 00:00
Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

Originally posted by trnar trnar напиша:

Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

Originally posted by trnar trnar напиша:


Jas iskusiv ogromna cenzura od Moira.
Celi temi mi izbrisa.
CELI MOI POSTOVI MI CENZURIRASE.
A jas imam pravo damislam ik kazuvam sto sakam.
Ete mozam da kazam deka Premier na Indija e Zoran Stavrevski,a tamosen minister za zejodelie e ovoj nasiot(kako mu bese ime)pa zatoa sega Indija ima najgolemi prinosi po hektar,zdravi,jaki goveda i kravi i izvezuva domati vo Unijata i hrvatska.

Samo vo stalinisticka rusija i denesna Kuba imaat pojaka cenzura


zaboravi i brankoslava makedonija.


Podobro brankoslava otkolku Grujobeda


osven ti i ali baba... pardon ahmeti, ne gledam nekoj drug da zali po branimir.


So ogled deka ne simpatiziram pingvini............
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2008 во 00:02
Originally posted by moira moira напиша:

Originally posted by kentucky kentucky напиша:

Originally posted by moira moira напиша:До кога само ке се размислува еднонасочно?

Бранко, so called PAPA, е најдобра опција за обединување на опозицијата која во моментов не постои!
Се и сешто...

Бранко не знае да обедини, негов принцип на опстојување и владеење е да разедини, зарем до толку не е јасно по сето она што го направи на една држава од 2 000 000 народ во изминативе 18 години?

Доколку знаеше да обединува немаше да бидеме толку разединети, понижени и безимени.

''Харизматичниот'' Папа и ја растури СДСМ по своја воља, правејки си отстапница доколку не успее на претседателските избори...истиот тој ја внесе 2001-та година во поновата македонска историја, истиот тој ''обединител'' направи тивка и мирна федерализација која сеуште не ја гледаме на карта, но и те како е присутна, истиот тој е виновен за комплетниот распад на сите системи во државава и сега ке бил обединител!?

Само не знам што ке обединува и со кого ке се обединува?!
Verojatno ne treba da pisuvam na forumov, bidejki ti Moira izgleda imas problem so Branko i slicni na nego. Pa neli Moira ziveeme vo slobodno opstestvo i sekoj moze da se izrazuva kako sto saka.
Кој тоа ти кажа дека не треба да пишуваш на форумов...?

Како што ти го кажа своето мислење така и јас го кажав своето, и не гладам како тоа ти се ускратува правото на сопствено мислење или пак очекуваш сите да се согласиме со тебе и да завршиме со дискусијата...не си ми јасен.

А проблем со Бранко и политичари од негов калибар немам јас.... НИЕ ИМАМЕ!!!


Поздрав
...zal mi e moira...ama ovoj pat nema da se soglasam so tebe... za brane vazi ona... lagao je najbolje... so dve zinuvanje usta im gi vrati onie 250 000 glasaci pred izborite... a i da ti kazam ... mnogu ubavo mu stoi... ona polusedata kosa... i neshto ja izgubi roshavosta.... a oratorstvoto.... bogami dobro se drzi... ke ni pravi problemi... za lokalnite... iskreno... големо%20гушкањеdo 35 godina ke glasa za Gruevski... nad 35 barem zenskiot del od elektoratot... mislam... ke padne na sharmot na ...lagao je najbole"
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2008 во 00:03
Дискутирајте на темата!

Tемата е: Ексклуэивно, Бранко лидер на СДСМ!


...после повторно ке се жалите за избришани постови...
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2008 во 00:05
Originally posted by kentucky kentucky напиша:

Dali e dobro ili loso vie presudete, no jas mislam deka ne postoi vo momentov licnost osven BRANKO kaj opozicijata sto moze da dovede do obedinuvanje na site poranesni poddrzuvaci na SDSM.


и да ги врати сите оние гласови и расколници (пардон) кои што до вчера беа за СДСМ и уште се декларираат за симпатизери на СДСМ а гласаат за ВМРО.......???? ..... грешиш dude времето на Бранко ОДАМНА заврши......на опозицијата веќе и нема спас......сурово е тоа знам за вас......али тоа е вистина и тоа е реалноста.....е нели таа секогаш "боли"????
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2008 во 00:05
videte vaka... ako gruevski gi butne i dpa i dui vo vlada, a ima sansi i za takvo scenario... crvenkapa i da dubi na glava nema da dobie vtor mandat.
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2008 во 00:08
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by moira moira напиша:

Originally posted by kentucky kentucky напиша:

Originally posted by moira moira напиша:До кога само ке се размислува еднонасочно?

Бранко, so called PAPA, е најдобра опција за обединување на опозицијата која во моментов не постои!
Се и сешто...

Бранко не знае да обедини, негов принцип на опстојување и владеење е да разедини, зарем до толку не е јасно по сето она што го направи на една држава од 2 000 000 народ во изминативе 18 години?

Доколку знаеше да обединува немаше да бидеме толку разединети, понижени и безимени.

''Харизматичниот'' Папа и ја растури СДСМ по своја воља, правејки си отстапница доколку не успее на претседателските избори...истиот тој ја внесе 2001-та година во поновата македонска историја, истиот тој ''обединител'' направи тивка и мирна федерализација која сеуште не ја гледаме на карта, но и те како е присутна, истиот тој е виновен за комплетниот распад на сите системи во државава и сега ке бил обединител!?

Само не знам што ке обединува и со кого ке се обединува?!
Verojatno ne treba da pisuvam na forumov, bidejki ti Moira izgleda imas problem so Branko i slicni na nego. Pa neli Moira ziveeme vo slobodno opstestvo i sekoj moze da se izrazuva kako sto saka.
Кој тоа ти кажа дека не треба да пишуваш на форумов...?

Како што ти го кажа своето мислење така и јас го кажав своето, и не гладам како тоа ти се ускратува правото на сопствено мислење или пак очекуваш сите да се согласиме со тебе и да завршиме со дискусијата...не си ми јасен.

А проблем со Бранко и политичари од негов калибар немам јас.... НИЕ ИМАМЕ!!!


Поздрав...zal mi e moira...ama ovoj pat nema da se soglasam so tebe... za brane vazi ona... lagao je najbolje... so dve zinuvanje usta im gi vrati onie 250 000 glasaci pred izborite... a i da ti kazam ... mnogu ubavo mu stoi... ona polusedata kosa... i neshto ja izgubi roshavosta.... a oratorstvoto.... bogami dobro se drzi... ke ni pravi problemi... za lokalnite... iskreno... големо%20гушкањеdo 35 godina ke glasa za Gruevski... nad 35 barem zenskiot del od elektoratot... mislam... ke padne na sharmot na ...lagao je najbole"


mamamd, не ни очекувам да се слoжите со моето мислење...а за вкусови и шарм не дискутираме, а некој ако сеуште сака да живее во лаги, СЕКОЈА ЧЕСТ!
Jас НЕ, Благодарам!
Изменето од moira - 13.Јуни.2008 во 00:09
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 35>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.