IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Црвенковски старо-нов лидер на СДСМ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Црвенковски старо-нов лидер на СДСМ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 35>
Автор
Порака
kentucky Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 06.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kentucky Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Црвенковски старо-нов лидер на СДСМ
    Испратена: 12.Јуни.2008 во 20:09
Dali e dobro ili loso vie presudete, no jas mislam deka ne postoi vo momentov licnost osven BRANKO kaj opozicijata sto moze da dovede do obedinuvanje na site poranesni poddrzuvaci na SDSM.

Изменето од kentucky - 12.Јуни.2008 во 20:09
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2008 во 20:38
Originally posted by kentucky kentucky напиша:

Dali e dobro ili loso vie presudete, no jas mislam deka ne postoi vo momentov licnost osven BRANKO kaj opozicijata sto moze da dovede do obedinuvanje na site poranesni poddrzuvaci na SDSM.


Токму така...   
Кон врв
trnar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај trnar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2008 во 20:47
G-din Branko Crvenkovski e momentalno najizgradeniot,naj stabilniot,najrealniot politicar vo Makedonija.
Makedonija i nema drug zrel vo svoite stavovi,pogledi i postapki drug politicar.
Za zal go imavme G-din Boris Trajkovski,ama dodeka cel sevt go cenese Ljubco Gjorgievski javno na site ni se izvini sto pogresil vo procenkata i go predlozil za Pretsedatel na Makedonija.
Taka e toa kaj nas.
Da Pretsedatelot Branko Crvenkovski e toj koj mozi itreba da da bide lider na SDSM.
Ama nemozi- sepak me Pretsedatel na Makedonija.

Изменето од trnar - 12.Јуни.2008 во 20:48
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2008 во 20:58


До кога само ке се размислува еднонасочно?

Бранко, so called PAPA, е најдобра опција за обединување на опозицијата која во моментов не постои!
Се и сешто...

Бранко не знае да обедини, негов принцип на опстојување и владеење е да разедини, зарем до толку не е јасно по сето она што го направи на една држава од 2 000 000 народ во изминативе 18 години?

Доколку знаеше да обединува немаше да бидеме толку разединети, понижени и безимени.

''Харизматичниот'' Папа и ја растури СДСМ по своја воља, правејки си отстапница доколку не успее на претседателските избори...истиот тој ја внесе 2001-та година во поновата македонска историја, истиот тој ''обединител'' направи тивка и мирна федерализација која сеуште не ја гледаме на карта, но и те како е присутна, истиот тој е виновен за комплетниот распад на сите системи во државава и сега ке бил обединител!?

Само не знам што ке обединува и со кого ке се обединува?!




Кон врв
baba mulon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 258
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај baba mulon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2008 во 21:04

аплаузаплаузаплаузаплауз
аплаузаплаузаплауз
Ta neli e taka


Изменето од baba mulon - 12.Јуни.2008 во 21:05
Im YOUR NIGHTMARE
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2008 во 21:13
a da go rentame nie bush ? ... ionaka mu zavrsuva mandatot uste nekoj mesec ? .....
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2008 во 21:22

Извини повеќе сум за Америка, а и Буш е ѕвер тип, но не сакам да го слушам на секоја втора прес конференција..

Terrorist, terrorist, the terrorist in Iraq, the terrorists....
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2008 во 21:24
e pa vaka ... bush neka otvara usta , a i popametno e ako se ima predvid faktot deka nesto manjka so IQ , a namesto nego kako sufler rabota , neka gacka gVujo голема%20насмевка
Кон врв
kentucky Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 06.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kentucky Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2008 во 21:41
Znaci, temava ja otvoriv poradi toa sto imam recisi sigurni informacii deka posle konstituiranje na noviot parlament i izbiranje na negov pretsedatel(mora nekoj da go prevzeme rakovodenjeto na drzavata), Branko dava ostavka od funkcijata Pretsedatel i se vraka vo SDSM kako lider.
Кон врв
kentucky Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 06.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kentucky Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2008 во 21:43
Originally posted by moira moira напиша:



До кога само ке се размислува еднонасочно?

Бранко, so called PAPA, е најдобра опција за обединување на опозицијата која во моментов не постои!
Се и сешто...

Бранко не знае да обедини, негов принцип на опстојување и владеење е да разедини, зарем до толку не е јасно по сето она што го направи на една држава од 2 000 000 народ во изминативе 18 години?

Доколку знаеше да обединува немаше да бидеме толку разединети, понижени и безимени.

''Харизматичниот'' Папа и ја растури СДСМ по своја воља, правејки си отстапница доколку не успее на претседателските избори...истиот тој ја внесе 2001-та година во поновата македонска историја, истиот тој ''обединител'' направи тивка и мирна федерализација која сеуште не ја гледаме на карта, но и те како е присутна, истиот тој е виновен за комплетниот распад на сите системи во државава и сега ке бил обединител!?

Само не знам што ке обединува и со кого ке се обединува?!




Verojatno ne treba da pisuvam na forumov, bidejki ti Moira izgleda imas problem so Branko i slicni na nego. Pa neli Moira ziveeme vo slobodno opstestvo i sekoj moze da se izrazuva kako sto saka.
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2008 во 22:55
nema moira problem so branko.

MAKEDONIJA ima problem so branko.

covek, podobro kazano nakaza, koj vo makedonija ja vnese terminologijata kako: atentati, korupcija, narkomanija, itn., nepoznati za nasiot mentalitet pred nego. Monstrum koj 17 godini ja unakazi i unazadi makedonija za 100 godini. causescu, stalin i hitler, mozat voda da mu nosat. barem narodot sfati deka ovie trojca se idioti sto gi koristat.

nasiot se uste se klanja na kipot na k*rvata od vodno. za lazenje, mora da mu se priznae, e number one vo svetot.

ama negovoto veke pomina. ako saka da ja unisti do kraj sdsm, neka stane nejzin pretsedatel pak.
Кон врв
trnar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај trnar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2008 во 23:09
Originally posted by kentucky kentucky напиша:

Originally posted by moira moira напиша:



До кога само ке се размислува еднонасочно?

Бранко, so called PAPA, е најдобра опција за обединување на опозицијата која во моментов не постои!
Се и сешто...

Бранко не знае да обедини, негов принцип на опстојување и владеење е да разедини, зарем до толку не е јасно по сето она што го направи на една држава од 2 000 000 народ во изминативе 18 години?

Доколку знаеше да обединува немаше да бидеме толку разединети, понижени и безимени.

''Харизматичниот'' Папа и ја растури СДСМ по своја воља, правејки си отстапница доколку не успее на претседателските избори...истиот тој ја внесе 2001-та година во поновата македонска историја, истиот тој ''обединител'' направи тивка и мирна федерализација која сеуште не ја гледаме на карта, но и те како е присутна, истиот тој е виновен за комплетниот распад на сите системи во државава и сега ке бил обединител!?

Само не знам што ке обединува и со кого ке се обединува?!




Verojatno ne treba da pisuvam na forumov, bidejki ti Moira izgleda imas problem so Branko i slicni na nego. Pa neli Moira ziveeme vo slobodno opstestvo i sekoj moze da se izrazuva kako sto saka.



Ne,ne ne.Na ovoj forum nema D od demokratija.Ocajno e koga moderator naviva za strana.
Zalam moderatoru MOIRA,zalam za Vas i ovoj forum koga Vie ste fatile strana-otkazete se od moderatorstvo.-vednas.

Jas iskusiv ogromna cenzura od Moira.
Celi temi mi izbrisa.
CELI MOI POSTOVI MI CENZURIRASE.
A jas imam pravo damislam i kazuvam sto sakam.

Ete mozam da kazam deka Premier na Indija e Zoran Stavrevski,a tamosen minister za zemjodelie e ovoj nasiot(kako mu bese ime)pa zatoa sega Indija ima najgolemi prinosi po hektar,zdravi,jaki goveda i kravi i izvezuva domati vo Unijata i Hrvatska po kod na Makedonija.
Ete MOIRA jas taka si mislam -ti cenzuriraj

Samo vo stalinisticka Rusija i denesna Kuba imaat pojaka cenzura

Изменето од trnar - 12.Јуни.2008 во 23:16
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2008 во 23:13
Originally posted by trnar trnar напиша:


Jas iskusiv ogromna cenzura od Moira.
Celi temi mi izbrisa.
CELI MOI POSTOVI MI CENZURIRASE.
A jas imam pravo damislam ik kazuvam sto sakam.
Ete mozam da kazam deka Premier na Indija e Zoran Stavrevski,a tamosen minister za zejodelie e ovoj nasiot(kako mu bese ime)pa zatoa sega Indija ima najgolemi prinosi po hektar,zdravi,jaki goveda i kravi i izvezuva domati vo Unijata i hrvatska.

Samo vo stalinisticka rusija i denesna Kuba imaat pojaka cenzura


zaboravi i brankoslava makedonija.
Кон врв
trnar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај trnar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2008 во 23:15
Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

Originally posted by trnar trnar напиша:


Jas iskusiv ogromna cenzura od Moira.
Celi temi mi izbrisa.
CELI MOI POSTOVI MI CENZURIRASE.
A jas imam pravo damislam ik kazuvam sto sakam.
Ete mozam da kazam deka Premier na Indija e Zoran Stavrevski,a tamosen minister za zejodelie e ovoj nasiot(kako mu bese ime)pa zatoa sega Indija ima najgolemi prinosi po hektar,zdravi,jaki goveda i kravi i izvezuva domati vo Unijata i hrvatska.

Samo vo stalinisticka rusija i denesna Kuba imaat pojaka cenzura


zaboravi i brankoslava makedonija.


Podobro brankoslava otkolku Grujobeda
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 35>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.