IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Антибиотици при лечење на бебиња
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Антибиотици при лечење на бебиња

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
doncevaliljana Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doncevaliljana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Антибиотици при лечење на бебиња
    Испратена: 04.Јуни.2008 во 17:54
imam 5 i pol memseci stara kerkicka,cel mesec ima kaslica i izdrzav bez antibiotici,taa cica,sekoja poseta kaj lekarot bese daj antibioti.ima viroza cel mesec ali ovoj pat kaslicata e so jak slajm koj nemoze da go isfrli,me interesira vaseto iskustvo so alternativnata medicina,homeopatijata i normalno iskustvoto...
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2008 во 18:04
Originally posted by doncevaliljana doncevaliljana напиша:

imam 5 i pol memseci stara kerkicka,cel mesec ima kaslica i izdrzav bez antibiotici,taa cica,sekoja poseta kaj lekarot bese daj antibioti.ima viroza cel mesec ali ovoj pat kaslicata e so jak slajm koj nemoze da go isfrli,me interesira vaseto iskustvo so alternativnata medicina,homeopatijata i normalno iskustvoto...
 
a se znae li  vistinskata priçinnata za kaslicata ,napraven li e alergo-test??
so antibioticite moze da se namali imunitetot kaj malata,zatoa reba da se bide oprezen!Chaj od bel slez pomaga mnogu bri isfllanjeto na shlajmot a ,naj praktiçni se nekolku vezbi od nekolku minuti ......
Ova od liçno iskustvo i poznavanje
pozdrav
 
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
doncevaliljana Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doncevaliljana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2008 во 18:49
Blagodaram na grizata
jas insistirav na bris od nos i grlo i na antibiogram pedijataroy iskomentira ne e neophodno,dodeka pri prasanjeto dali da i davam caj od bel slez ili sirup mi rece ne. [:)
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2008 во 18:58
ako malata ne prima nisto kako ke go isfrli slajmot??se nadevam deka znaete deka moze da  dobie bronhitis i vo najlos sluçaj broho-pneumonija!Sledete go majçiniot insikt,mislam deka nema da pogresiteголемо%20гушкање
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
Eva10 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eva10 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2010 во 16:20
Vednas vo Kozle, tamu ima golemi strucnjaci i ne si igrajte kaj mali deca so nasive nestrucni homeopati i drugi alternativci.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,160 секунди.