IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Компјутер за секое дете
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Компјутер за секое дете

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 15>
Автор
Порака
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2008 во 23:55
А незванично?
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2008 во 23:59
Originally posted by Палестинец Палестинец напиша:

А незванично?

... nezvanicno...odam na prakticna nastava... molerisuvanje...malku nalikuva i na ekonomija...zashteda na nekoj denar... a i molerite se se samouki... so vecerno...pa shto da ne priucam i jas eden zanaet...намигнување...


Изменето од mamamd - 11.Јули.2008 во 23:59
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2008 во 00:08
e pa,....prvo eden sloj,...pa ,drug ,...utre,....i ako treba ,...ushte eden,...odozgora!намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2008 во 00:22
Originally posted by brza brza напиша:

e pa,....prvo eden sloj,...pa ,drug ,...utre,....i ako treba ,...ushte eden,...odozgora!намигнување

....размислување..mislam deka razbrav...fala...голема%20насмевка...
Кон врв
||Boki Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ||Boki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2008 во 12:29
Па има наставници 61 година, и тие на компјутер? Предмет ликовно: Како ке цртаме??? Кој ке се грижи дека ниеден компјутер нема да се расипе или нема да го кутнат мониторот на одморите?? Не му е убаво измислена ваа идеа.
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2008 во 13:12
Па кога можеа наставнички по 61година да праќаат на семинари за да им предаваат на децата во 1одд. англиски зошто да не ги пратат и да учат информатика?Само не ми е јасно што ќе разберат тие деца од предавањето на таквата наставничка....
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
dark Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 247
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dark Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2008 во 14:26
vo korcagin nik stavaat komputeri i za slednata godina ke imame ali losha odluka e zasto nikoj nema da slusha predavanjata ke si igrame nesto mrezno ili na net ke skapuvame po cel den da se nadevame ako nemaat ubavo zastita (a cisto sumnjam deka ke moze da pravime bilo sto drugo osven da go uklucime i da kucame vo word :(.)
faster then light :D
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2008 во 14:28
pa shto mislish ti ke ve ostavat da kopate po porno stranici...
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
dark Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 247
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dark Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2008 во 14:33
Originally posted by fiks fiks напиша:

pa shto mislish ti ke ve ostavat da kopate po porno stranici...


:D:D:D:D:D:D:DD::D:D:D abe se sto e napraven od covek se se rushi pa taka i komputerska zastita :D:D:D:D:D:D:D:D:D
faster then light :D
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2008 во 14:39
siguren si deka za vreme na cas mozesh da ja rushish zashtitata...ova mnogu potcenuvacki za tia shto ke gi instaliraat kompjuterite go tvrdish....
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Petkovsky Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Petkovsky Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2008 во 15:33
Originally posted by fiks fiks напиша:

siguren si deka za vreme na cas mozesh da ja rushish zashtitata...ova mnogu potcenuvacki za tia shto ke gi instaliraat kompjuterite go tvrdish....


Mislam deka nema nasi ludje da se zamaraat so stavanje zastita i instaliranje komplicirani mrezni sistemi i taka natamu...Mislam deka ke ima nekoj veke postoecki softver sto ke go resava toj problem. BTW ne ja sfakam poentata, zasto bi stavale kompjuteri za sekoj ucenik, koja bi bila namenata? Zarem tolku ni se napredni veke postoeckite metodi pa sega i tetratkite i penkalata ni se malku?
Кон врв
dark Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 247
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dark Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2008 во 15:49
Originally posted by Petkovsky Petkovsky напиша:

Originally posted by fiks fiks напиша:

siguren si deka za vreme na cas mozesh da ja rushish zashtitata...ova mnogu potcenuvacki za tia shto ke gi instaliraat kompjuterite go tvrdish....


Mislam deka nema nasi ludje da se zamaraat so stavanje zastita i instaliranje komplicirani mrezni sistemi i taka natamu...Mislam deka ke ima nekoj veke postoecki softver sto ke go resava toj problem. BTW ne ja sfakam poentata, zasto bi stavale kompjuteri za sekoj ucenik, koja bi bila namenata? Zarem tolku ni se napredni veke postoeckite metodi pa sega i tetratkite i penkalata ni se malku?

te podrzuvam za ova namesto klimi da ni stavat da ne se peceme vo skolo i da ne drzime casovi niz hodnici kaj sto e poladno oni komputer stavaat
faster then light :D
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2008 во 19:00
Originally posted by dark dark напиша:

Originally posted by Petkovsky Petkovsky напиша:

Originally posted by fiks fiks напиша:

siguren si deka za vreme na cas mozesh da ja rushish zashtitata...ova mnogu potcenuvacki za tia shto ke gi instaliraat kompjuterite go tvrdish....


Mislam deka nema nasi ludje da se zamaraat so stavanje zastita i instaliranje komplicirani mrezni sistemi i taka natamu...Mislam deka ke ima nekoj veke postoecki softver sto ke go resava toj problem. BTW ne ja sfakam poentata, zasto bi stavale kompjuteri za sekoj ucenik, koja bi bila namenata? Zarem tolku ni se napredni veke postoeckite metodi pa sega i tetratkite i penkalata ni se malku?

te podrzuvam za ova namesto klimi da ni stavat da ne se peceme vo skolo i da ne drzime casovi niz hodnici kaj sto e poladno oni komputer stavaat

...po logikata na prethodnite diskusii... ne treba da se stavat klimi...bidejki ucenicite ke si igraat... a moze i da  gi ukradat dalecinskite upravuvaci... i dzabe vo bunar ke se frlat tolku pari...zatoa da si ostaneme na kreda i tabla...  i ladenje so tetratka...
...okolu seminarite...obukite na 61 godishnite nastavnicki/profesori... navreduvate bez argumenti... sekogash ovie luge koi taka revnosto gi navreduvate... baraat na ovie seminari da odat pomladi nastavnici ...no ministerstvoto..biroto...insistira deka site nastavnici mora da odat na obuki... a neshto ushte povazno...ovie jadnici...baraat da odat vo penzija... zatoa shto na tie godini e teshko da se zadrzi vnimanieto na mladite pubertetlii... no sudiite od Ustaven sud...smetaat deka site vraboteni (a so toa i nastavnicite/profesorite) mora da rabotat do 64 godini...jas bi gi zamolila... "bogovite od Olimp=Ustaven sud...samo ednash...samo eden raboten den da dojdat vo ucilnica... i togash da presudat onaka kako shto presudija....

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2008 во 10:01
Против оваа акција објавена во денешен Вечер...за компјутер за секое дете...мислам дека никој нема против...

ДОНАЦИЈА КОСМОФОН


Компјутери за деца со оштетен вид и слух

Штитениците на Државниот училишен центар за образование и рехабилитација на деца со оштетен слух "Партенија Зографски" од Скопје, Заводот за рехабилитација на деца со оштетен слух "Кочо Рацин" во Битола и Државното училиште за рехабилитација на деца и младинци со оштетен вид "Димитар Влахов" во Скопје ќе добијат 35 компјутери, донација од КОСМОФОН. Целта на овој хуман гест е да се подобрат условите на часовите по информатика во овие установи, а специјалниот софтвер кој ќе биде инсталиран во компјутерите наменети на училиштето "Димитар Влахов", ќе овозможи нивно користење од страна на децата со тешко оштетен вид. Од КОСМОФОН потенцираат дека ќе продолжат со спроведување на проекти за подобрување на ИТ инфраструктурата во земјава, со посебен акцент врз грижата за децата и нивното образование.
Може само да се рече браво за Космофон... а нашите бизнисмени би можеле да го следат нивниот пример....за донации по училиштата и подобрување на условите за образование на младата популавија...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 15>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.