IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Ноќен живот
  Активни теми Активни теми RSS - Геј клубови
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Геј клубови

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Геј клубови
    Испратена: 31.Мај.2008 во 20:06

Што мислите, дали има потреба од постоење на вакви места каде би излегувале само хомосексуалци и open-minded личности?

Ајде прво да слушнам ваши размислувања, па ќе ви кажам/пишам што мислам јас за тоа .
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2008 во 04:08
...pa ima be, takvi kafiki u Skopje...ete ti karshi matichno-ne mi teknue sea kako se vikashe u Petok mi se chini e mashka zabava a u sabota posle 20.oo lezbejki vrie, ich muva ne me lazi sum idel da vidam, dal stvarno ke odoleat toa lezbejkite na mashki...hihiihihiihihi
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2008 во 08:32
Originally posted by doriangray doriangray напиша:


Што мислите, дали има потреба од постоење на вакви места каде би излегувале само хомосексуалци и open-minded личности?

Ајде прво да слушнам ваши размислувања, па ќе ви кажам/пишам што мислам јас за тоа .


Ah,be doriangray,mislish deka ke iznenadis nekogo so razmisluvanjeto ..i btw dobro ti napisal Well..vo Skopje postojat veke nekolku gay/open-minded mesta
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2008 во 15:25
Originally posted by Makijaveli Makijaveli напиша:

 Ah,be doriangray,mislish deka ke iznenadis nekogo so razmisluvanjeto ..i btw dobro ti napisal Well..vo Skopje postojat veke nekolku gay/open-minded mesta

Ах бе макијавели, и ти со скопскиот синдром.... Нашата држава не е град-држава како Сан Марино, значи не е Република Македонија - Скопје, туку спаѓаат и други градови... намигнување

-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2008 во 02:08
Прашањето на темава не е дали има или нема кај нас такви места, туку дали воопшто има потреба од нив? Дали се неопходни?
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2008 во 00:25
Сум била во ГОлема Змија и во Валијант....а мислам дека и Но Лимит и Чипка се нешто слично.

П.С. Во овие две не одев за да си најдам некој од мојот пол нормално ...отидов со сосема други планови...
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2008 во 04:40
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

П.С. Во овие две не одев за да си најдам некој од мојот пол нормално ...отидов со сосема други планови...

голема%20насмевка Не се секирај нема да помислиме дека си лез намигнување немај гајле
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
Kali Ma Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 23.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 39
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Ma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2008 во 14:19
нема потреба од места каде ќе излегуваат само хомосексуалци како што пишува човекот што ја иницира оваа тема!

треба сите места да бидат open minded  за многу многу различни луѓе.... боја, класа, раса, сексуалност, ... што и да е ....

јас сум против сите форми на (само) сегрегација!


Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2008 во 11:02
Originally posted by Kali Ma Kali Ma напиша:

нема потреба од места каде ќе излегуваат само хомосексуалци како што пишува човекот што ја иницира оваа тема! треба сите места да бидат open minded  за многу многу различни луѓе.... боја, класа, раса, сексуалност, ... што и да е .... јас сум против сите форми на (само) сегрегација!
Конечно некој да се сети да пише соодветен коментар. Она што сакав да го кажам јас по ова прашање, ЧНМ добро го кажа. Постоењето на одделни клубови е навистина излишно и непотребно. Зошто да се делиме, кога можеме да бидеме заедно?
Дефинитивно повеќе би сакал да одам на места кои што ќе бидат open-minded и gay-friendly.

Постои и друга страна на сето тоа. Зошто јас како хомосексуалец (кој има другари хетеросексуалци) да не можам заедно да излегувам со моето друштво, само поради тоа што имаме различни сексуални определби?!? Токму затоа инсистирам на постоење на заеднички клубови, отколку на посебни.
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
mikeg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 305
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikeg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2008 во 10:36
Jas mislam deka ne treba takvi mesta
Кон врв
dark Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 247
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dark Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2008 во 14:49
jas msilam deka mora takvi mesta za da ne mi se izbacuvaat niz grad(ne da ne odat tuku da ne zamaraat) inace mnogu mnogu mngou mngou mngou NE sakam da sum clen na takvo nesto ako voopste postoi
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2008 во 19:21
Originally posted by dark dark напиша:

jas msilam deka mora takvi mesta za da ne mi se izbacuvaat niz grad(ne da ne odat tuku da ne zamaraat) inace mnogu mnogu mngou mngou mngou NE sakam da sum clen na takvo nesto ako voopste postoi

A koj be prijatele te fatil za vrat i so sila te tera da bides clen,ili posetitel na takov gay klub?..Toa e pravo na izbor,pravo na sloboda na mislenje,na govor na izrazuvanje..Ako ti ne sakash da ides po gay klubovi ko vo Makedonija se 0.01 %..ti ostanuvaat uste 99.9 % "str8"klubcinja..pa zabavljaj se tamu..i tamu stavi ja maskata na sopstveniot teatar..Iskreno kako mlad liberalen covek me razocara tvoeto mislenje druze.
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
THEPRINCESS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај THEPRINCESS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2009 во 02:35
nema potreba od gej klub

Изменето од BisernA - 28.Јануари.2009 во 22:12
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2009 во 00:30

Originally posted by THEPRINCESS THEPRINCESS напиша:

nema potreba od gej klub
газење%20од%20смеење смеење газење%20од%20смеење смеење газење%20од%20смеење смеење газење%20од%20смеење Девојко, пред да кажеш вакви глупости, најпрво добро информирај се за тоа дали хомосексуалноста е болест или не. А Американската психијатриска асоцијација и Светската здравствена ограницазија велат не.Ти кога ќе имаш докторска специјалистичка диплома в рака и кога ќе бидеш кометентна, тогаш ќе кажуваш дијагнози намигнување.И држи се до темата, ако веќе сакаш да реплицираш.

Изменето од BisernA - 28.Јануари.2009 во 22:13
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,176 секунди.