IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно > Тоше Проески - IN MEMORIAM
  Активни теми Активни теми RSS - The Hardest thing
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

The Hardest thing

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2008 во 15:47
Мона, ок е. Немав намера да те поправам, туку само мислев дека се појавила некоја ажурирана верзија на текстот за песната. Додуша, морам да признаам дека има некои граматички нелогичности, па се надевам дека наскоро ќе имаме и официјален текст, оти тешко е да се долови само преку неговото пеење. Има делови од песната кои не можат да се дешифрираат. Поздравче
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2008 во 16:05
It's the hardest thing
In every single day
To have to turn away
I want to let you know
That this is the hardest thing
Кон врв
elizabeta2 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај elizabeta2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2008 во 23:29
svarno e odli4na e pesnata,pesnata ke ostane a nego 4e go nema zasekogas.
Кон врв
An4i Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај An4i Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2008 во 22:06
super e pesnata

Tose ni nedostigas
Кон врв
kate89 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kate89 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 15:02
Можете да гласате за Тоше-The hardest thing на Top 20 листата на MTV Adria
http://www.mtvadria.com/ladder.php?type=1
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2008 во 00:41
Obavezno!!veke napraeno od moja strana,se nadevam i dr.ke glasaat..
Кон врв
VE007MK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 99
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VE007MK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2008 во 01:56
Nekade tamu daleku na Jamajka,vo eden obicen svet kako edno obicno momce,dusata covekot mu ja zapoznal samo delce od nea,i mu napisal prekrasna pesna,a toj nasiot Tose sreken deka mu e pogodena dusata,samo pogoltnuva od sreka i radost,eh nas mil Toska...veke ne placam tolku cesto,a pak za toa custvuvam mn. poveke bolka...a kolku bilo toa pomalku????Te sakame
Мудриот човек не го кажува сето она што го мисли,но го мисли добро она што ке го каже!
Кон врв
antigona Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 139
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај antigona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2008 во 16:15
glasav.edno 100x.se za nasiot Toska
Јас имам оружја,кои не ги познавате,имам начини и патишта,кои не ви се познати
Кон врв
kate89 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kate89 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2008 во 21:24
Originally posted by Tanjuska Tanjuska напиша:

TOSE E BR.1

[:D/] da prodolzime so glasanje za da ostane na 1 mesto
Кон врв
Tanjuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 120
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tanjuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2008 во 11:41
Тоше подобар од Мадона, Ријана, Колдплеј...

Вечерашното издание на Адриа Топ 20 – официјалната листа на популарниот музички канал MTV Adria, повторно ќе биде во знакот на легендарниот Тоше Проески. Имено, неговиот мегахит The Hardest Thing, објавен летово, осум месеци по неговото трагично заминување, и оваа недела се најде на врвот на скалата. Кадрите од спотот се снимени на Јамајка пред неколку години, каде нашата мегаѕвезда го подготвуваше албумот за светскиот пазар.

За популарноста на Тоше на Балканот најдобро зборува податокот дека зад него на Адриа Топ 20 се најдоа еден куп популарни фаци од светскиот шоу-бизнис: Мадона, Ријана, Колдплеј, Кид Рок, Мараја Кери, Ашер..., но и балканските музичари Едо Маајка и Лака.

За жал, ова е незначителна сатисфакција за фановите на Тоше, и многубројните почитувачи на неговото дело, во споредба со големата празнина која остана откако тој трагично го загуби животот!
Кон врв
mileg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mileg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2008 во 10:48
It's the hardest thing
In every single day
To have to turn away
I want to let you know
That this is the hardest thing
Кон врв
VE007MK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 99
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VE007MK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2008 во 23:59
Se e barem za mene jasno,Jamajka,London,slava,polni stadioni,ARENA,EVROVIZIJA,HUMANITARNI koncerti,lica so posebni potrebi na spotot,avtogrami,turkanici,orkestri....GI DOPRE SITE VISINI NA SVETOT...i na krajot Krusevo...crkvata...vnucinjata...familijaTA..TOA E SUSTINATA NA SE.Tuka se zapocnuva..i tuka se zavrsuva.TOSE TE SAKAME
Мудриот човек не го кажува сето она што го мисли,но го мисли добро она што ке го каже!
Кон врв
SLABICKA Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SLABICKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2008 во 02:13
SITE PESNI NA TODOR SE ISPOLNETI SO EMOCII
VO SEKOJA PESNA TODOR OSTAVASE PARCE OD SVOJATA DUSA
NAMAM PRAVO MOZEBI NO PESNATA THE HARDEST THIHG IM JA POSVETUVAM NA SITE SRODNI DUSI KAKO MOJATA
ZA KOI STO NADEZTA POSLEDNA UMIRA
A LJUBOVTA SEKOGAS GO ZAZEMA PRVOTO MESTO
TODOR E PRIMER ZA VECNA I CISTA LJUBOV
predizvik
Кон врв
katenceee Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај katenceee Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2008 во 02:19
zarem imase pesna koja ne mu e ubava.....
taka e Tose e samo eden i ednistven
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.