IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Македонци во Швајцарија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонци во Швајцарија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
Автор
Порака
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2012 во 23:33
Аљи Амети беше едно време на Швицарска. Да го питаш него а....плазење
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44528
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2014 во 14:26
Завчера зборев со другарот на скајп...
21:30 ч. се оптегнал на тераса пивцето во рака,а сонце пука мислиш
пладне е...На шала во стилот на Миле и Тошо во Баба Зумбула,
дека и струјата била послаба во Америка (110) му викам:
Е брат што ти е Швајцарија и сонцето повеќе свети.
Реков еднаш и тука...Чудна нека земља ова Швицарска.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2014 во 14:54

Свети, свети, дури понекогаш се заборава и покасно од 21:30 ч.
Ама ќути да не разберат дека во Македонија на пример свети помалку.
Има да почнат и “сонцарина“ да наплаќаат, како прилепчани што наплаќаат “градарина“. плазењеКон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44528
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2014 во 15:17
Е така така околу 22:15 завршивме и тогаш почна веќе да стемнува...
Кај нас сигурно Бранко оваа работа ја има средено.
Затоа јас и се мерачам на Русија,и таму не да светиии...Крај нема.
Путин му има запретено најверојатно.
Еве и една убава ноќна прошетка низ Санкт Петерсбург.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.