IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Македонци во Швајцарија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонци во Швајцарија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2008 во 02:19
Originally posted by Мишичасти Мишичасти напиша:

рамнодушност..
 
Takvite pak kako tebe ne go zasluzuvaat ni "epitetot" covek!..
Za tebe toa e mislovna imenka... ako znaes sto znaci toa!..глупчо


Изменето од chuchuliga - 21.Јуни.2008 во 23:48
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2008 во 09:31
Originally posted by speed speed напиша:

Originally posted by seka seka напиша:

Originally posted by speed speed напиша:

Originally posted by seka seka напиша:

i jas izgleda

de be mnogu ste osetlivi malku neso nekoj ke vi kaze i odma se navreduvate...среќа
 
speed... ne sum se navredila, samo ne sakam nekoj da mi kazuva sto sum i koja sum!!!
Jas sum MAKEDONKA vo stranstvo, koja so gordost kazuva deka sum PRAVOSLAVNA MAKEDONKA голема%20насмевканамигнување


Pa ja koga idam tamo i koga im kazuvam deka sum od makedonija mi vikaat : bist du albaner i im objasnuvam posle demek ne sme nie vo mk albanci, znam deka ne se sramis da go kazes toa so si i ja isto ne se sramam ali koga ke te prasaat posle toa albanec dali si od toa malku mi e sram....p.s : oni mislat deka vo makedonija ziveat albanci...
a vo koj del na ch zivees? iskacas po nasive diskoteki?
 
speed, nemam pojma kolku pati sum go slusnala toa prasanje, ili pak, ama tvoeto ime ne e tipicno makedonsko...ili prvo sto ke me prasaat... bist du russin голема%20насмевка pa aj objasnuvaj deka moeto ime e tipicno pravoslavno , a drugite (albanski) deka tie ne se tipicni makedonski iminja... no ic ne mi smeta, so zadovolstvo im objasnuvam голема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2008 во 09:33
[QUOTE=Мишичасти]рамнодушностQUOTE]
 
a sto mislis ti? nie site tuka sme rodeni? nie nemame maki videno i trgnato dodeka sme bile vo makedonija? nie taka od sto ni bilo preubavo sme posle vo stranstvo a??? aj molim te...


Изменето од chuchuliga - 21.Јуни.2008 во 23:48
Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2008 во 21:29
Originally posted by Мишичасти Мишичасти напиша:

рамнодушност..
 
 
 
 
 
Македонец/ка не е епитет туку националност. Македонската емиграција не постои за да ве опслужува вас во Македонија море биљмез еден.
 
 
...рамнодушност...
 
 
 
 


Изменето од chuchuliga - 21.Јуни.2008 во 23:54
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2008 во 23:53
Навреди и вулгаризми на форумов не се толерираат. Тука сме сите за да разменуваме мислења и да се дружиме, а не да се вреѓаме и пцуеме. Затоа сите постови со такви содржини се бришат. Поздрав.
Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2008 во 07:28
Oooops!    црвенеење
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
victoria Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај victoria Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2008 во 11:01
Originally posted by chuchuliga chuchuliga напиша:

<FONT face="Georgia, Times New Roman, Times, serif" size=2>Навреди и вулгаризми на форумов не се толерираат. Тука сме сите за да разменуваме мислења и да се дружиме, а не да се вреѓаме и пцуеме. Затоа сите постови со такви содржини се бришат. Поздрав.


Eve jas morav da si go smenam imeto (kako jas da bev kriva) bidejki eden chlen tuka me navredi bez prichina, pa deka ne se tolerirat navredi mnogu ne me ubedivte. Jas lichno sekogash pisuvam na temata i ne navreduvam... a ovoj mishichasti navreduva bez prichina... sto stana so nego... pak ke se vrati na forum... sigurno i ke prodolzi) ...

Prochitajte i brishete go postov,ve molam. Ne sakam da mu ja rasipuvam temata na speed...

Изменето од victoria - 22.Јуни.2008 во 11:11
Кон врв
speed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 803
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај speed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2008 во 11:09
abe da bese samo ti so ja rasipuvas temata ke bese dobro...ali uste na pocetok muabetot trgna vo pogresna nasoka , sto e dokaz za nekoi raboti kaj nas makedoncite...
ne me interesira mene politika iloi nesto slicno okolu toa ne sum rasist a i makedoncite mi se isti i tuka vo mk i vo stranstvo- segde ima i dobri ilosi luge...ali da ja ostavime politikata za vo drugite temi koi so gi ima mnogu na forumov..
so ovaa tema cisto sakav da poopstime malku za kulturata tamo, za iskacanjeto, zabava i slicno....среќа


Изменето од speed - 30.Јуни.2008 во 11:10
speed
Кон врв
speed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 803
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај speed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2008 во 11:13
Originally posted by seka seka напиша:

[QUOTE=Мишичасти]рамнодушностQUOTE]
 
a sto mislis ti? nie site tuka sme rodeni? nie nemame maki videno i trgnato dodeka sme bile vo makedonija? nie taka od sto ni bilo preubavo sme posle vo stranstvo a??? aj molim te...


ok da ja ostavime politikata na strana ....
kazimi neso za iskacanjeto vo swiss...
si bila li na 'STREET PARADE' vo zurich nekad do sega
planiras li ovaa godina da odis mislam deka i ovaa godina ke ima...
speed
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2008 во 11:45
da sum bila, i prekrasno e... голема%20насмевка ima se i sesto da se vidi, po nekogas se nerviras , se smees i.t.n. No najbitno e da vidis kolku razliciti generacii i nacii na takov EVENT mozat zaedno da se zabavuvaat.
 
Ke bide i ovaa godina na na 09.08.2008 голема%20насмевкаголема%20насмевка 
Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.
Кон врв
speed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 803
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај speed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2008 во 11:58
Originally posted by seka seka напиша:

da sum bila, i prekrasno e... голема%20насмевка ima se i sesto da se vidi, po nekogas se nerviras , se smees i.t.n. No najbitno e da vidis kolku razliciti generacii i nacii na takov EVENT mozat zaedno da se zabavuvaat.
 
Ke bide i ovaa godina na na 09.08.2008 голема%20насмевкаголема%20насмевка 


today is tommorow -2005 , element of culture - 2006 , i ne se sekavam lani kako bese mototo ...? jas od 2004  odam na street parade pa planiram i ovaa godina... znam eden DJ od ch lani me pokani na kamion na bidam ok bese samo so vremeto ne cinese lani...
speed
Кон врв
sherril Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sherril Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2008 во 23:55
eve uste eden pozdrav od makedoncite vo ch
kade steee makedoncinjaaaa....
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2008 во 16:16
pak vo CH тага
pozdrav i do tebe

Изменето од seka - 08.Август.2008 во 16:16
Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2008 во 17:21
od utre pak vo CH

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,500 секунди.