IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Македонци во Швајцарија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонци во Швајцарија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
speed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 803
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај speed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Македонци во Швајцарија
    Испратена: 31.Мај.2008 во 21:15
bi sakal da zapoznaam nekoi makedonci vo svajcarija.sekoe leto idam tamo ali retko gledam i zapoznavam makedonci so ziveat tamo...znam deka ima ali kaj se???среќа
speed
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2008 во 23:50
svashta,...ke odel vo shvajcarija da bara makedonci !,....

pa ,dojdi si doma togash,....tuka e polno so,...niv!намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
biljana.madrid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Прилепчанка

Регистриран: 22.Ноември.2007
Локација: Spain
Статус: Офлајн
Поени: 358
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај biljana.madrid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2008 во 16:21
Makedonci, trebni ti se!!!лутина Jas kako tebe na pochetokot se puknav baranje makedonci. So meseci barav i koga gi najdov ednas se vidovme i uste ednas ne mi se javija. Jas gi ¨molev¨na pochetokot da se vidime, ama samo rachki mi naogaa deka bile zafateni itn... Tolku se izraduvav na pochetokot sto najdov ( sepak jas i so spancive super si pominuvam) zatoa i razocharuvanjeto bese pogolemo.
 
Ako najdis super, ama ne ochekuvaj od nivnoto prijatelstvo mnogu. Gledaj da si najdis vistinski prijateli tamu kaj sto si, pa makedonci, germanci, turci, sto ima vrska. Site luge sme.
 
Pozdrav i srekno tamu kaj sto si!!!
Прилепчанка
Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2008 во 20:02
ААА, тешко ќе најдеш македонци во Швицарска. Само швицарци има таму, усмрдени шиптарски души со македонски пасоши, спијат по седум во соба на смена, фундаментаљни борци за човекови права.  
 
 
 
 
 
 
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
apce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Октомври.2007
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 2717
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај apce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2008 во 12:10
Originally posted by Polar Bear Polar Bear напиша:

ААА, тешко ќе најдеш македонци во Швицарска. Само швицарци има таму, усмрдени шиптарски души со македонски пасоши, спијат по седум во соба на смена, фундаментаљни борци за човекови права.  
 
 
 
 
 
 
 
аплаузаплаузаплауз
apce
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 14:12
Aj bogati... jas mora nekoj izrod da sum!..изненадување
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2008 во 12:28
i jas izgleda
Кон врв
speed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 803
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај speed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2008 во 19:20
ne be ja znam mn mn makedonci tamo , nema vrska deka ima samo albanci so makedonski pasosi , ima i mn makedonci poveketo se od strumicko ako ne i 70 posto od site makedonci so se vo swiss, koga sum tamu se druzam so sekakvi ali ovde na forumov sakav da najdam nekoj od schweic  po so mislam deka ima mn...Cisto onaka da si popraam muabet...


Изменето од speed - 18.Јуни.2008 во 19:22
speed
Кон врв
speed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 803
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај speed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2008 во 19:24
Originally posted by anastea anastea напиша:

Aj bogati... jas mora nekoj izrod da sum!..изненадување

ne be ne si izrod, na takvi kako tebe mislev....
 kaj zivees vo swiss?mislam vo koe mesto?
ja vo cirih idam cesto...



Изменето од speed - 18.Јуни.2008 во 19:27
speed
Кон врв
speed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 803
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај speed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2008 во 19:26
Originally posted by seka seka напиша:

i jas izgleda

de be mnogu ste osetlivi malku neso nekoj ke vi kaze i odma se navreduvate...среќа
speed
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2008 во 14:13
Originally posted by speed speed напиша:

Originally posted by seka seka напиша:

i jas izgleda

de be mnogu ste osetlivi malku neso nekoj ke vi kaze i odma se navreduvate...среќа
 
speed... ne sum se navredila, samo ne sakam nekoj da mi kazuva sto sum i koja sum!!!
Jas sum MAKEDONKA vo stranstvo, koja so gordost kazuva deka sum PRAVOSLAVNA MAKEDONKA голема%20насмевканамигнување
Кон врв
Мишичасти Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 01.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 75
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Мишичасти Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2008 во 20:09

рамнодушност



Изменето од chuchuliga - 21.Јуни.2008 во 23:46
Кон врв
speed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 803
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај speed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2008 во 20:59
[QUOTE=Мишичасти]рамнодушностQUOTE]



Изменето од speed - 30.Јуни.2008 во 11:02
speed
Кон врв
speed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 803
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај speed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2008 во 21:02
Originally posted by seka seka напиша:

Originally posted by speed speed напиша:

Originally posted by seka seka напиша:

i jas izgleda

de be mnogu ste osetlivi malku neso nekoj ke vi kaze i odma se navreduvate...среќа
 
speed... ne sum se navredila, samo ne sakam nekoj da mi kazuva sto sum i koja sum!!!
Jas sum MAKEDONKA vo stranstvo, koja so gordost kazuva deka sum PRAVOSLAVNA MAKEDONKA голема%20насмевканамигнување


Pa ja koga idam tamo i koga im kazuvam deka sum od makedonija mi vikaat : bist du albaner i im objasnuvam posle demek ne sme nie vo mk albanci, znam deka ne se sramis da go kazes toa so si i ja isto ne se sramam ali koga ke te prasaat posle toa albanec dali si od toa malku mi e sram....p.s : oni mislat deka vo makedonija ziveat albanci...
a vo koj del na ch zivees? iskacas po nasive diskoteki?
speed
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.