IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - Денес...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Денес...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 561562563564>
Автор
Порака
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2019 во 18:19
Денес се оптегнав на канал и
репарирав зглоб на рамо.
Откако по кратка пауза се вратив на кола,
чаршијата пак ја баталив.Забораив колку може да
го смири чоек еден круг низ неа.
Позади амбулантата се наместив на паркингот.
Ми приоѓа постар чоек.
-За саат си или повеќе?
-Се слушнав со Тахир,идам накај него да ме
испраи на брзина и доаѓам ваљда за помалце од саат.
-Оооооо не бе младо дете,има гужви кај него.
А како си се туткал ќе трае да те исправа.
Бем ти муабет,едвај се решив ај ќе помине
со апчиња со масти.Шо ме коби вака.
Ајде ајде на ти за цел ден пеесче и дај
благослов лесно да иде.
О па мајстор е Тахир него лесно ќе му иде,
ти стискај зуби.-И се смее под брк!
Немам енергија за да се налутам,па и ја сум
закачко.Му се насмеав али со склет у мене.
Последен пат за ногата идев кај Цакан може
пред повеќе од десет години.А ова сега рамо
ме кине и мускул нешто како да ми го сече.
-Добар ден!Господин Тахир ќе Ве молам.
Зборувавме по телефон за рамото пред петнаесетина минути.
Како што разбрав тука треба да е!
-Да да јас сум!
Што е маката?
Му објаснив за рамото.
Ми се врати паметот у детство.
Дедо ми живееше у Бит Пазар,а Благој му беше пријател.
И си одев и таму сетики мирно дете бев на два три месеци.
Обавезно ќе ме прашаше како сум се повредил.Па кај местење
и карање си добивав.Додека дедо ми Бог да си го прости
ракиичка делкаше со татко му додека чекаше.
Среќа Тахир не ме праша што како,но со десетина потези ме среди!
Стегав очи на моменти,но на крајов на денот ќе речам има некој
скопски шмек низ она што е останато у Чаршија.
-Аааа како нов си!
Оној бркото од паркингот.
Истиот сум истиот,оној што го насамари да плати за цел ден.
а еве за половина час се вратив.
Му падна незгодно,тргна пари да ми враќа.
Слабо му држел дихтунг за шалење.
Не издржав кога маката си ја тргнав.
Ееее другар ти си само за кај Тахир,ти попуштил
дихтунгот паѓаш на провокација.
Го извади пак тој осмех под брк.
Не треба нека фати лекот!
А бе шјтан еден!-Со поширока насмевка.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2019 во 20:58
Денес окапав у Свети Наум,тоа оти си ги слушам комшиките-пензионерките.
Додека комшиите викаа сега ајде на терапија во кафанче.Јас,на комшиките
советите од параноја ги послушав.
Си го имам муабетот од добро утро до како сте што има.
Иако они уствари ме обработуваат да нешто подпрашаат.
И вчера и завчера,кажувам на две постари комшики шо ме задеси со ракава.
Двете како договорени!
Да одиш да си ја снимиш!На моја сестра ова-она и се деси.
Другава со такви црни прикаски шо и се десило на нејзин внук од брат!
Абе Бог да чува!
И ете целиот у уплав денес се насадив у стара Градска.
Иако одсабајле бев на матичен за упут.
Али немало шанси,па он ми кажа како да лажам за да ме примаат.
И излажав па ме примија без упут.Раката топ,али денот отепувачка.
Да не дае Господ да го занесе чоек патот по тие врати.
Кон врв
paralelogram Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2017
Статус: Офлајн
Поени: 787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paralelogram Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2019 во 02:11
Да живее епиката и морските плодови!
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2019 во 17:38
Како и секој ден и денес се најде будала
ради која ми се одмилуе се у северџанијава.
И чувството да се биде овде да е како казна.
Карма ли е шо ли е тој е доживљајот.
Се спуштам од Железара кон Автокоманда.
Возам позади камион,бавно.Па затоа и
имам време да загледуам околина.
Убо чупе едно пешки го одминуам со поглед!
На арно нека е убаи работи само нека носи денот.
Но тоа не траеше ни стотина метри.Пред да завлезам
во кружниот тек чекајќи го камионот да се вклучи во
истиот,погледот го пуштив напред.Спротивно од влезот,
кај излезот на кружниот тек во насока кон Панче Арсовски.
И ете го моментот.Прво шо ми дојде на памет во тие неколку
секунди беше да преку трвнатиот дел издигнам еден пацов
партиски на спротивната страна.
Имено!
Шеесетина годишен човек вработен во општина,со кантата
и метлата си заработува за преживување.А оној пацовот
пеесетина годишен со бела кошуља и некои капучино панталончиња
во кожна јакна со телефонот на три четири метри од него го сликна.
Она педерското додека работи од страна.Како влагам у кружниот тек,
додека да излезам од истиот уше два пати го шкрапна.
И тоа келешов партиски му прозборе нешто.Па овој јадниов со метлата
се сврте кон него.Го шкрапна вторпат.И како да го укори!На излегување
од кружниот тек видов како го шкрапа трет пат.А овој јадниов,метлата
во едната рака,со другата ја отвара кантата и кисело насмеан!
Абе за вакви закон би вовел одма на лице место у шахта да имаме право да ги лупаме!
И тоа е најблагата варијанта.Имам фантазија шо се би им на таквите.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2019 во 19:33
Денес,преживеав!
Најверојатно тоа е и најважно.
Да се издржи уште десетина дена,
па не крај на година и крај на свет нека дојде!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 103864
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2020 во 08:25
Резултат со слика за photos of isus is bornХристос се роди!
Мир во душата,љубов во срцата!
Среќен Божиќ!
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13160
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2020 во 18:47
,,,vaistina se rodi,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
paralelogram Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2017
Статус: Офлајн
Поени: 787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paralelogram Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2020 во 20:39
Za mnogu godini
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6999
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2020 во 20:20
Денес сум уморен од буквално се. Ова е еден од оние денови кога се што ми е собрано само пука. Бум.
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
paralelogram Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2017
Статус: Офлајн
Поени: 787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paralelogram Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2020 во 21:04
Јас сум од земјата на експлозивот, у градот кај што го тестираат. Бум, бам, кабум, и тако даље...
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6999
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2020 во 22:22
Денес океј е само да се диши полека затоа што никаде не се брзаме... ок?збунетост
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 103864
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2020 во 19:26Резултат со слика за sliki za Bog se javi


Бог се јави!
За многу годинисреќа


Изменето од Valerija - 19.Јануари.2020 во 19:26
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13160
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2020 во 08:12
,,,denes petok 13 ,,,fali ushte crna machka da pomine na forumov,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2020 во 17:12
Денес два пати влегов у маркет!
Ќе се спасиме некако од коронава,
од друго ние си патиме.И нема лек
за тоа.
Осумдесе годишен на каса си претеруваше.
Влезе у кавга со тој по него.И за да ескалира
се,му ја фати корпата.Тој позади пеесетина години
беше,па му се пушти со цитати од Тетовирање.Као
демек ја штител продавачката,ебати каваљерите на
тротинет.Стигнало и да заштитуваат некого.
Овој осудесе годишниов у афект искача.-Ако си муж
излези надвор да ти кажам.Да не се расправам пред
девојчето.Ете ти го и он каваљер,на батерии.Со оглед на годините.
И куј знае шо напраија.Си завршив ја работа,излегов.
Едниов чекаше надвор,другиот се туткаше внатре.
Не би ме чудело ако епилогот бил по една заушка и двајцата
од продавачката да изеле.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 561562563564>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.