IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - Денес...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Денес...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 553554555556557 560>
Автор
Порака
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6902
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2018 во 02:25
Denes se cudam sto vidoa vo gospodinot,ajde za 1  mesec zezanje ok ,ama газење од смеење
Za ali ekspres prodazba ne mi e krivo,iskreno se prasuvam dali moze da odi od tolku gimnastikaгазење од смеење
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43699
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2018 во 21:39
Денес пак ко некоја решетарка шо викаше баба ми
се акав по куќи,та дури до Драчево.Иако ќарот ми е
ситен и небитен вреди за оној миг кога си заминувам
да забележам оти луѓево и знаат да бидат среќни.
Не оти си одам,но оти убаво си се подновиле.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43699
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2018 во 21:39
Денес жива среќа шо не заврна,комбинирано
такси,автобус и пешки.Од 09:00 до 16:30.
Четири картици у ЈСП,350 денари такси и 8 км пешки.
Таксито аздис ми испадна,ама сакав време да имам за пешки.
Од страната на Макпетрол завлегов у Зелен пазар покрај месарницине
да пресечам кај оние со чаеви и триста сваштарии.И додека со раката минував
низ косата подигајќи ја филмски главата нагоре...Чекај,чекај да не филмам!
Нагло скршнав во десно од памет ме извади она фасадана со црвени плочки.
Помислив сите врз мене ќе се срушат.
Среќа не падна ни една но језиво изгледаат и секако беља може да напраат.
Кон врв
pillot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 836
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pillot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2018 во 13:24
denes? ma denes mi e sFe ok
bidi sekogash onoj sto vistinski si
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43699
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2018 во 19:41
Ја па денес на скала од еден до десет,
деветка сум сигурен дека една форумџика ми беше у близина.
Ме лупна одма параноја само телефонот на сајлент да го ставам
сетики вчера си ја издадов музиката.
Иако тој дел од денот веќе е мирен.Али со Марфи никад не си на чисто.
А не се вртев да загледувам,остана на тоа да сум девеесе посто сигурен.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43699
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2018 во 21:24
Денес што се изнаслушав у 57-ца
Од утре слушалиците си ги зимам у допунска опрема.
Седнав пред една постара жена.Госпожа у пензија,дуздисана
со пријатен изглед.По некои пет минути возење и заѕвони
телефонот.Морееее уста ламја,останав ја ерген.
-Ти реков не е за тебе,уште одам се виде дека е трчи лажи.
---------------------------------------------------------
-Ама нема што сега да се нервираш,глеј си детето и вади му
душата.Што е тоа ќе дојде од работа и дреме дома.Ќе му даваш
примери овој ова имал,она купил,работел после работа дома не
седнувал не ко тебе само кревет и телевизор да фатиш.Ќе си го
КАЛЕМИШ сега кога си го нашла горчлив бадем само така со него.
-----------------------------------------------------------
Ај јас сега ќе се симнувам.Ти што ќе правиш?
-----------------------------------------------------------
Мори будалоо,ја ли ќе те учам.Фати прашини забриши,ручек и
кујна,алишта ако си имаш за пеглање или перење.Двор ќе си
средувала,ќе го научиш така мори душа ќе ти вади после.
Одмарај таму и мисли со тоа главата,кога не слушаше.

-Затвори телефонот,си стана онака со главата у плафон дигната
си се симна.
Бреееј мајката,да си купам ја ножици за калемење којзнае што ме чека.
Барем и ако ме калемат со мои ножици да биде.
А и тезга фатив денес у Автокоманда,кај прилепчанец ебаго на сето егејци тамо си најдов комшија по корени.
Кон врв
ANA_MARIJA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1274
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANA_MARIJA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2018 во 20:07
Denes site gi
Mи е гајле
И за универзумот и законите кои го движат,
Гајле ми е ако утре запре светов
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 12067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2018 во 18:01
,,,e da de denes me baniraa na mesec dena,,,msm,,,na drugo mesto,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43699
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2018 во 21:38
Денес денов стрес тест.
Посабајле во седум сум го истресол новчаникот.
Правам ретроспектива кај бев со умот,ама ај друг пат
на ветерот тоа ќе му се разголам да му кажам шо мислев.
И дури во девет приметив дека новчаникот ми го нема.
Последно се сетив дека купував цигари во трафика,се пребројував
со десет денарките што партал ми го направија истиот.И тоа е,си викам!
Мора да го имам изгубено околу трафиката.Се вратив,а со умот што да
правам.Дали по банки да вртам да ми блокираат две картички што ги носев,
дали да трчам по лична карта да откажувам,прилично ми е неопходна.На
цела мука,некој внатрешен глас ми рече.Ќути дозволата не ти е битна,си имаш шофер со двокатна
лимузина шо те зима,и тоа иљадарчето подзгужвано шо си го тнчиш
подолго да те истера веќе му беше време дим да фати.Ко Лазе Бараков од Мокрино си станал.
Ме насмеа таа мисла на другарчето во мене.
Не се смеј,мисли што ќе ја частиш продавачката у трафиката.
Уф дај Боже да е така крајов си реков,и си се вратив,што се ќе треба
да праам за да ја опраам работата со документите.
Само што се појавив пред трафиката,пред мене имаше три жени продавачката
се насмеа.Ми олесна у секунда.Но пак нестрпливо чекав да завршат госпоѓите пред мене и да си прашам.
Се извинувам....бла бла бла.
-Да,тука е и по лик те познав ама добар си новчаникот си го заборави,
но не и името и адресата..Се опрае работа и фатив пак да бркам обврски.
Ми кажа госпоѓата дека пријавила и во полиција,па кога минував крај МВР
дај да прашам си велам на кој број да јавам дека ми е пријавен како изгубен новчаникот и за да не губат ресурси полицајците
дека истиот ми е вратен...Ми кажуе типот и на крај забелешка,само да знаеш тој разговор се снима...
Си викам у државава нема број шо не се прислушува,ама ај.
Туку на крај еве и тука една благодарност до Госпоѓата што ми го нашла
новчаникот
и го предала на продавачката во трафиката,а истата и во полиција пријавила!

Изменето од Орка - 21.Март.2018 во 21:39
Кон врв
SVOJA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Мај.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2147
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SVOJA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2018 во 12:10
Denes eve ke te ochekuvam.........negubam nadez
RODENA SREDE PURPURNI VODOPADI,DETE NA ZVEZDITE,GOSPODARKA NA ZELBITE,RATNIK,TRAGAC TAINSTVEN OSAMENIK.
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 12067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2018 во 13:38
,,,denes,,,mi se pie kafe popladne ama snegov mi pomati planot,,,aj da beshe 8 mi mart i da go razberev ama vaka,,rasipuvach na kafemuabet,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43699
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2018 во 17:43
Убаво рекол чичко Ален Вотс,околу мислата...
Денес стоејќи на автобуска ми се врати цел еден период од животот.Убав!
Сто пати минувам крај тој парк и таа фонтана до таму назад не сум се враќал со умот у минатото.
Денес доволно беше во тоа опкружување да се појави едно девојче со маица од Сепултура,црни фармерки и мартинки...И отидов јас со умот таму некаде у деведесетите.
Среќа и автобусот не ми отиде.
Кон врв
SVOJA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Мај.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2147
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SVOJA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2018 во 12:07
E denes mi se vrti onaa pesna od Kemal ,,vratio sam se zivote,, [:D/] se chustvuvam eve zivo
RODENA SREDE PURPURNI VODOPADI,DETE NA ZVEZDITE,GOSPODARKA NA ZELBITE,RATNIK,TRAGAC TAINSTVEN OSAMENIK.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43699
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2018 во 23:03
Денес дремам кај мајмуните од ВИП на шалтер...
Да си платам за месец март сметка која не ми е стигната.
Откако два месеци го јадев стапот со плаќање камати,после
нивното образложение оти они не биле криви сметката шо ми
касни и должност ми било да си платам.Ок ми е тоа,својствено за мајмуни.
Али да малтретираш чоек со претрпен мозочен удар кој седи во возило
спроти нивниот салон да мора да биде лично на шалтер мора да си ИДИОТ!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 553554555556557 560>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.