IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - Денес...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Денес...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 551552553554555 557>
Автор
Порака
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2017 во 07:42
Денес посабајле се изнасмеав...
Секоја вечер мачка на балкон ми доаѓа,
си легнува на столче пластично со навлака.
Ја дигнав навлаката вчера вечер.Излегувам
сабајле на балкон ,кутијата со цигарите
цела изгризана и расфрлена.
Влегуваме у војна.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2017 во 18:12
Денес се возам у такси...Непланирано.
Според обврските,планирав да си завршам
работа со документите и назад дома.Ко за
таа работа,у џеб си лупнав 200 денари.
Ако загусти за цигари (со секакви оти се расправам)
Или евентуално за еден сладолед на стапче.
Но на Бит Пазар ми се смени планот,морав брзо да
поминам релација од 7-8 км.Кај Мавровка еве ти такси.
-Добар ден!
-Здраво брат ми.(таксистот од ромска националност)
-О штом сме браќа гледам ќе ме возиш гратис.
-Ааааа не брат за брат сирење за пари,ми вика.
-Него да ме возиш само двеста денари имам до кај
ќе откуца.Да не праам бруки за ситно после.
А се имам неколку пати возено на таа релација со гужвите
ме фаќало од 180 до 220 денари.
-Абе до толку да не праиме цигански работи,ко за
браќа ќе те носам до крај.
Внатре се покајав после што влегов,прикаски од почеток до крај.
Но највпечатливо што ме шокираше,изнасмеа па и замисли беше кога
минувавме покрај собрание.
-Не сум ни за едни ни за други,ама бе да го направија бе брат ми
покрваво малце.
-Е аман бре греота луѓе се,а и после којзнае што народот меѓу
себе ќе си напраи.
-Море какви луѓе бе брат ми си ги гледал ли бомбите колку пари крадиле.
Ама барем ќе можише у азил да идеме.Ова слабо,не можеш да бегаш за волку.
Уште сиријците се први на листа.
Ме шокираше желбата за туѓа несреќа,
ме изнасмеа досетливоста,а се замислив
каква ли иднина у оваа недојдија.
А!И криво ми е ниту мангар немав,
а така убаво ќе ми легнеше еден сладолед.
Оти цигарите ми беа на број.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2017 во 23:47
Денес се акав низ град со пешки.
Ми идеше очи да затворам и така да движам.
Ако ништо друго,мирисот на едно убаво Скопје
сеуште стои во некои ќошиња.
А ќе заборавев...
И камионов ме потсети на Томе-Вукот од Железара,
имаше ваков камион.Кога отиде у пензија отвори
билијард и флипери.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2017 во 19:37
Денес се возев у 23-ка.
Кога излегов кај Градска болница,на овие температури
ми се виде жешкото Скопје ко Калгари на Санка...
Пеколна вожња,пешки да одев помалце ќе се испотев.

Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2017 во 15:22
денес правам 10 години од кога сум на форумов голема насмевка
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2017 во 00:34
Денес...............
Седев со десетина директори од нали новава влада.
Само ќе Ви пренесам ништо ново нема да ни се случува.
Јас сум директор повеќе од една година,овие немаат ни половина од моите манири.
Шо да Ви кажам Дпмнето си останало на власт.
Би го цитирал чичко Џорџ,најадекватен е.
"Ова е најдоброто што го имаме.
Ова е што нашиот систем произведува.
Ѓубре влегува,ѓубре излегува."
ецетера ецетера...
Јавноиста е за никаде.
Туку уба вест е што Катар дала безвизен режим за нас античките...
Да ми е само храброста
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2017 во 12:13
Денес бев да продужуам пасош...
Која неписмена багра!
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2017 во 11:28
Денес праев сурат тапија за сиктер од рајот ни на земјинава топка.
Не оти ќе отидам некаде освен туристички.
Туку друг ми е муабетот,се изнасмеав со еден Ром ќе го пишам.
Сетики многу осетливи,културни,либерални итн. итн. итн. шеткаат низ нетов.
Искачам ја од пасошко,а еден ром истресен од панталони
(ми се врати сликата на голубарите шо јадеа шамари кога ми го украдоа точакот)
ко од некој филм у кој во гро план главниот актер со раката
минува низ косата.
Откако го заврши ритуалот,ми се обраќа.
-Извинете гоуспоудине!
-Повели.
-Не соум оуд туука,слабоу збоурам македонски.
Ауко моуже да ми дадите цигара.
Ах ми падна жетонот!Нови фори,вреди да му дадам.Се потрудил.

-Коулку фар(демек далеку) е Шоутка од оувде и какоу да стигнам.
Му кажав и педесетина метри одиме заедно...
-А каде живееш,му велам?
-Во Белгија!
-И како живеачката таму?
Мноугу добро брат ми,ако можеш да дојдеш,доаѓај.
И да ме бараш.
Си пукнав од смеењечудесија сме ти ние.
И ова не ми го бројте у трката за кој последен се смее.
Уште долго јас планирам да си се смеам на мукиве ни наши.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2017 во 17:38

Денес...Јас и чаршијата.Во 09:30 часот.
Убаини
Кон врв
zverka_ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zverka_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2017 во 19:18
Денес добив десетина пенкала и пет-шест запалки... Ќе ми се најдат
Јас сум 99% сигурна дека луѓето ме озборуваат,но 100% сум сигурна дека баш "ме заболи" за тоа!!!
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2017 во 23:36
Денес конечно без да репортирам несоодветна содржина
по сто пати лабаво на јутуб.
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Pforzheim
Статус: Офлајн
Поени: 31928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2017 во 08:07
Denes...saatot se smenil a jas po staro si stanav...
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2017 во 16:58
Прво ќе закључам,таксисти ко у Скопје никаде на друго место нема!
Имено,денес си имав такси експириенс за сите пари.
На капија од една фирма чекав такси.Додека да пристигне
си терав неврзани муабети со портирката (да потенцирам).
Се појавија странки кои по некоја случајност говореа германски и англиски.
Ме замоли со моето скромно знаење ако сакам да помогнам девојката од обезбедување.
И додека течеше тој дел,таксистот дојде и со отворен прозор го замолив да причека.
Не повеќе од една минута тоа траеше.Влегуем ја у такси и крече прича...
Си го најде он муабетот и експертизата за по пат.
Чоече,седумдесет посто од муабетот му беше на англиски
за како тоа он возел некого од америчка амвбасада.
Што го прашуеле и шо одговарал,молим ти се се тоа на енглески.
Меркел најмочнија жено света СПАШАВАЈ!Носи тоа законот од јануари
па ризик јак мила душа...
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Pforzheim
Статус: Офлајн
Поени: 31928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2017 во 23:25
Denes ...poglup den u zivot ne sum imal
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 551552553554555 557>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,313 секунди.