IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - Денес...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Денес...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 560561562
Автор
Порака
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Pforzheim
Статус: Офлајн
Поени: 32052
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2019 во 01:05
Denes..nedajboze da ti padnese telefonot niz centarot na gradot....
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2019 во 16:48
Денес видов една форумџика на велосипед.
У Кисела Вода,од кола де и не се знаеме та
да застанувам.
Само ако си види да си знае на жешково
така не се оди со велосипед,барем
капа што вела прилепчани да си клаи.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2019 во 02:24
Денес еве петоков ми привршува.
Релативно ми ти е времево,
кому се брза нека си го земе дека
сме сабота.
Ја ти пишем како мени јест!
Значи петок!Денес!
Покрај сите обврски ете имаше и
социјален живот.
И кој како тоа ќе си го доживее...
Соживот сетики тешко се најдува.
Додека со Џони ладни ко шприцер
го изодевме матриксот,
мене додека крадешкум погледот како тинејџер
го испраќав душаа вака ми пееше.
Без разлика какви звуци го нарушуваа
ритамот на капките дожд,кои по
плексигласот до моето уво допираа,душава
вака ми пееше.
Да,да по седум минути и триесет и седум секунди
после секое сретнување на погледите.
И повторно и повторно.
Заврши тоа,та на петоко не му дава да киниса и тие
седум минути и триесет и седум секунди ми се на рипит.
Шо о втам нека нема викенд!
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Pforzheim
Статус: Офлајн
Поени: 32052
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2019 во 09:01
Denes ...denes sabota den za pazarenje i trosenje energija za setanje po prodavnici...
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6762
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2019 во 14:45
Денес ќе одам на размена на книги. Баш да видам што ќе уловам. трепкање
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2019 во 23:34
У принцип сум практичен чоек.
Телефонот за разговор е реткост
да го користам повеќе од три минути.
И тоа за работа!
Договараш,прецизираш детаљи.
Се глеаме јали слушаме,тоа е!
Денес девет минути и триесет и
седум секунди!
Пооо
Па Ката наша да го следела разговорот
ќе речеше.-Немоем носете ме у Шуткааа!
Од склет и тупење на мојот соговорник.
Заради фактот де дека изгубила толку време,
а милион тешко дека ќе падне.
Но и јас бев на граница ко оној Газо.
Господ да не ме казни,притвор да барам.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2019 во 21:26
Пред некој ден Ви се пофалив улицата ни
ја направија.
Е денес!
Посабајле излегов до Кисела Вода,да пренесам
некои материјали.На враќање,да влезам у уличка истата
затворена.Влегов од друга улица само се пресоблеков и му ја
летнав,од другата страна на зградата.Не ни видов
што се дешава.Се вратив кај 17ч. се истуширав и
трчајќи до продавница отидов по витамини.
Значи она на МВР шо му треба за да добро функционира
се комшии ко моите.Абе шетаат под прозори и знаат кој
што денес дома руча,не па виша политика.
-Шо праиш комшија?
-Еве никому ништо и пак крив.
-Абе знаеш зашто ни ја гребат улицава?
-Нашава?
-Да бе!Не ли виде?Ене цел асфалт го изгребаа,
го утнале.
Еве ја пак ко Геро со имињава...
-Шо утнале?Не беше толку страшно,напраиле и
поголеми утки.Јес да на поголем дожд чамец ќе ни треба.
-Епа на Мира ќерка и нели свадба правеше сега викендов.
-Аха.
-А она кај Ебиветре работи.
-Да де.
-Па му плачела заради свадбата да лупнат асфалт на брзина,
и сеа еве пак го гребат ќе си почекаме уше најмалце два месеца
додека асфалтираат.
Шо се плаќа народ у овој картел.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 560561562
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.