IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - Денес...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Денес...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 555556557
Автор
Порака
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 42999
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2018 во 19:39
Денес ако фатам да пишувам шо-како,
мал ќе ми биде форумот.
Туку отиде денот,може викенд да почне.
Се акав како врзано куче по бележаниот
дел за пешаци со жолта линија,да не беа
липите и ќе касав.
Навидум лесната работна недела ме исцрпи
психички со кој ти не се расправав.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 42999
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2018 во 13:01
Денес го оставив календарот на недела!
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 42999
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2018 во 17:07
Денес си го осетив на своја кожа она карма ис бич.
Фаќам сеир на кафе со еден соработник за негов вработен.
И се смее ко хиена,ја "чешам" овој се кикоти таман да
поентирам и со гестикулација типов шмрка од кафето.
Како он шмрка јас поентирам и како на цртан филм кафето врз мене
го одврати.
Ај маицата и така и така,али за кондурите ми идеше
на клоци да го дигам,додека не се очистат.
И ги поминав со влажна марамица али цк ене ги стојат
две флеки кои убеден сум дека само ја ги глеам.
Али боли маме му тииит.
Се на се тежок ден,у принцип солзите ги држам
зад железни врати,знае ко сторијата со мајката
онака интимно да ме насолзи и одма мењам канал
или ко дунек го летам памет на друга страна.
Но денес една госпоѓа успеа да ме стаи на тој режим и
немаше далинско да се смени каналот.На точак во липање
со полни очи солзи,допрен телефонот со рамо на увото
кажуваше дека добила отказ.Ни Супермен тука не ја
опраа работава!
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 42999
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2018 во 16:39
Денес се разочарав у кондурите,веќе не се фалам тука некој ми ги урочил.
Ми лупна влажната марамица клизачи у цебаница.Ене стои ко флека
кај што сум трљал.Излегов веќе со нив,не е страшно али се таму ми
идат очиве.Овие Орка ќе си ги носиш до продавница по цигари!
Али кога ќе фатат малерите идат по ред.Ми текна за цигарите
си влегов да купам ги фатил животот и нив пет денари плус.
Ми се мота тоа мислата да ги баталам,ама чаре за кондуриве
нема.Нема ваљда со нив алишта на тераса да пружам.
И завршив кај 13:30 на Џон Кенеди се со обврските,остана
Водно да го фатам.Време се имаше.Ќе им удрам километража
пешки до Водно,маани ќе им барам па нека лежат после у плакар.
И така кроце ете ме пред Бит Пазар,чешмичката кај џамијата пред
женски пазар ми идеше на грб да ја качам поладна вода ни у фрижидер нема.
Се шмугнав у женскиот пазар,внатре само мужи и по некој нинџа шо знам
зошо така го крстиле.
Тнко со народ градов еден куп бугарски фраери кај Аце се насобрале
се си мислам овие да не дошле на некој митинг за да си го бараат и Аце
како нивни.
Прошибав така немав воља да гледам партиски глувци кои до
вчера на пет минути постови вадеа на фејсбук,а сега глумат некоја елита јеботе.
И така си ги ставив у плакар кондуриве па ич не ги ни мислам.
Утре ќе им го барам чарето.
Намерно е пропуштен делот од плоштад до Водно,чаршијата и камени мост.
Не е се за кажување.
Се на се интересен ден,комотно може да праам припреми за викенд од денес.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 42999
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2018 во 16:20
Денес,статива!
Но пак шест дена ќе останат за одмарање.
Хороскопот ме удри денес со вожња у 23-ка.
Сауна!Среќа после две станици седна до мене
една госпоѓа со лепеза.Она мафта,ја ко маче
мислам ќе почнев да предам.
Нејќев да прибирам али не мораше од време
на време да ја става лепезата у лева рака.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 42999
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2018 во 23:02
Денес некако ме наканија да сум глеал фудбал!
Колку шо ме интересира и паметен сум,најверојатно
глеав Србија-Вељика Швицарска.Еве не знам нисам одавде.
Остануам на тоа дека спортот веќе не е спорт,и понатака
у живот со тоа не се замарам.Изменето од Орка - 22.Јуни.2018 во 23:03
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 42999
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2018 во 20:56
Денес имав нешо да пишам,
али денов ми беше двеста
на саат и изумив што.
Од по автобусине беше.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 42999
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2018 во 11:01
Ко за денес веќе од дома не мрдам!
Она што научив е дека не е убаво у
животот сите врати да ти се отвараат.
По сабајле на Бит Пазар еден шок со главата
под волан кога ми отвори врата од точак
со салто мортале ме залепи на асфалт.
Чудни се тие секунди и како работите ти одат низ глава.
Го избегнав со рачките,а оти прилично брзо возев ме
закачи со вратата у колено.Како ударот ме занесе у лево
инстиктивно со таа мисла да не си ги направам лом очите
ги извадив и фрлив наочарите.После тоа инерцијата ме сврте у
десно од вратата ногите почнаа да ми идат нагоре и ја пуштив
прва раката да удрам со дланката оти носев ракавици.Со другата
го стегнав ранецот каде ми беше телефонот.Приземјив на рака
и за да не удрам на колено прво ги пуштав стапалата.Под
инерија од падот дадов мал напор за уште едно салто у
десно да не случајно па некоја кола од позади ме издигне
на тоа надвожњакот после да висам.
Освен една модрица на стапалото и гребаница на коленото
добро поминав,а за среќа и точакот.Назад се спуштав без раце не мрда спие предница.
Зуберон кога ме виде ОК сум,иако излезе исплашен и се извинуваше
ми вика али другар добро си паѓал ко каскадер.Да те носам до амбуланта.
Не добар сум.Види да не треба точак да праиме.
Уживај и ти и ја само малце повеќе памет по ова да имаме.
И да не заборавам,кафе немав време да се напијам па се расонував со hustle standard.

Изменето од Орка - 23.Јули.2018 во 11:08
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 42999
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2018 во 00:26
Ах бре да не Ви кажувам!
Не ми е лесно да си знаете,да не биде не сум кажал.
Меѓу другото лесното беше што истерав
пастрмка со стружани.Арни ми се пулет.
Можи глума тераја оти имаше неготински полицаец на
служба што Струга бил,али оти ја директор ебаго
кој да знаи.
Тоа за вчера кажувам...Денес нов ден!
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2018 во 14:29
Денес си ја заработив годишната квота и плата на форумов бришејќи теми во Медиуми...само некој ми го украл задоволството за Бан замисленост
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 42999
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2018 во 08:15
Денес ќе пробам барем еден дел од оние
работи ај утре ќе видам,да ги завршам.
Се надевам,еве реков од девет ќе почнам
да мислам по кој ред.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 555556557
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,312 секунди.